Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχει και τέτοια φιλοσοφία ρε παιδιά η valve. Πέραν της θέσης της στην αγορά δηλαδή. Και η θέση της στην αγορά προφανώς είναι τέτοια επειδή δεν έχει την παραπάνω φιλοσοφία... Πολλά μπορούν να αλλάξουν και ποτέ δεν ξέρεις, αλλά προσωπικά το θεωρώ τρομακτικά αμφίβολο να γινόταν άμεσα κάτι τέτοιο. Σαν φήμη πάντως θα φέρει σίγουρα πολλά έσοδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μηπως ολα αυτα τα rumors ξεκινησαν απο κανα Sweeney;
Αλλωστε ο μονος τροπος να παρει τα πανω του της Epic το store ειναι να καταστραφει το Steam (πραγματικα ή με rumors).
Ποιος καλυτερος να καταστρεψει (πραγματικα ή υποθετικα) το Steam απο την MS. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως και να εχει, ο gabe μεγαλωνει....ακομα και αν αυτος δεν θελει να την βαλει στο χρηματιστηριο, δεν μπορεις να εγγυηθεις το ιδιο και για τον επομενο 😕 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

2K has secured the official license from FIFA to create the next FIFA video game!

The partnership is confirmed, and 2K will be developing a new football game series.

Ενδιαφέρον. Αναρωτιέμαι βέβαια με τι licences θα το κυκλοφορήσουν μιας και όλα τα έχει σκουπίσει η EA

Τουλάχιστον ελπίζω μήπως δούμε κανέναν διαφορετικό χειρισμό σε gameplay, κάτι λίγο πιο arcade γιατί προσωπικά με έχει κουράσει ο υπερβολικός ρεαλισμός των FIFA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/05/2024 at 13:51, Psycho_Warhead said:

Untitled.png

Πολύ ενδιαφέρον. Αν και νομίζω ότι το concept του "dark ages" και το medieval setting θα ταίριαζε πολύ καλύτερα με το Quake 1 (θα ήθελα ένα remake ή reimagine από την αρχή) παρά με το Doom.

Βέβαια το όνομα Doom είναι πιο εμπορικό και λογικό η εταιρία να εστιάσει σε αυτό. Μακάρι να δούμε κάτι καλό. Θα προτιμούσα κάτι σε πιο αργούς ρυθμούς και περισσότερη ατμόσφαιρα πάντως από τα δύο τελευταία παιχνίδια...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτάξτε, μου αρέσει και εμένα το horror στοιχείο του 3 αλλά ο "Slayer" πλέον στα τελευταία παιχνίδια είναι στην κυριολεξία demigod και δεν θα ταίριαζε πολύ καλά σε αυτό το setting.

Δηλαδή τι "horror" όταν πιάνει με τις παλάμες του το κεφάλι του δαίμονα και το πολτοποιεί σαν ώριμη ντομάτα... Ή όταν με μία charged μπουνιά οι εχθροί γύρω σου γίνονται κομματάκια. Με ποιον να τρομάξεις ως παίκτης όταν ο χαρακτήρας σου έχει τέτοια δύναμη? Με τον Στράτο Καραμάνη σε μια σκοτεινή γωνία?

Θα έπρεπε να τον αλλάξουν με κάποιον απλό space marine ή να κάνουν πάλι reboot αλλά έτσι χάνει την αναγνωρισιμότητα της η σειρά. Το Halo έχει τον Master Chief, το Doom έχει (πλέον) τον Slayer.

Νομίζω ότι θα δούμε πάνω κάτω την ίδια συνταγή με κανα δυο πινελιές. Το medieval setting ίσως να προμηνύει μάχες με melee όπλα και μαγεία...

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Κοιτάξτε, μου αρέσει και εμένα το horror στοιχείο του 3 αλλά ο "Slayer" πλέον στα τελευταία παιχνίδια είναι στην κυριολεξία demigod και δεν θα ταίριαζε πολύ καλά σε αυτό το setting.

Μια χαρά ταιριάζει το horror στοιχειο, απλά από την μεριά των demons. :P Θα μπορούσαν να το κάνουν σαν το Amnesia/Alien, να παίζεις με demon που τρέχει/κρύβεται για την ζωή του από τον Slayer, καθώς αυτός σκοτώνει όλο του το σόι. :P

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
  • Haha 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...