Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μόνο που έλειπε απο το trailer ήταν ένα Drake diss ως soundtrack.

Φαντάζομαι τα άπειρα memes με τον μαύρο Samurai να κάνει mingle with the crowd στην φεουδαρχική Ιαπωνία και τους φρουρούς να αναρωτιούνται "Μα που πήγε;"

 

OTI NA NAI......

  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εμένα να πω την αμαρτία μου δεν με τρελαίνει η επιλογή των χαρακτήρων. Θα προτιμούσα και έναν πιο κλασσικό native Ιάπωνα samurai να με βάλει πιο πολύ στο κλίμα. Σε φάση 100% pure Bushido. π.χ. έναν τυπά στα 40-50 χρονών, με experience, με αργό αλλά αποφασιστικό στυλ μάχης, κτλ. Τώρα μου φαίνεται κάπως "εκμοντερνισμένο" το οποίο δεν σημαίνει και απαραίτητα ότι θα είναι κακό, απλά εγώ θα προτιμούσα κάτι πιο κλασσικό. Σαν gameplay θα ήθελα να πάνε με συνταγή Mirage χωρίς πελώριο χάρτη με 10000 βαρετά side quests και points of interest.

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτρεφα μια μικρή ελπίδα, αλλα το έχουν χάσει τελείως. Ένα open-world Tenchu χρειαζόταν, αλλα δύσκολα, όταν μιλάμε για τις χειρότερες εταιρίες πια.

Δεν πειράζει, Ghost of Tsushima ftw!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και θα είχαν για πρωταγωνιστή τον μοναδικό γνωστό μαύρο στην ιστορία της Ιαπωνίας. Όμως λένε ότι ήταν υπηρέτης, δεν υπάρχει πουθενά επίσημα καταγεγραμμένο ότι ήταν σαμουράι.

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Silverage είπε

Φυσικά και θα είχαν για πρωταγωνιστή τον μοναδικό γνωστό μαύρο στην ιστορία της Ιαπωνίας. Όμως λένε ότι ήταν υπηρέτης, δεν υπάρχει πουθενά επίσημα καταγεγραμμένο ότι ήταν σαμουράι.

7k95wx.png

  • Haha 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε και λουστρος να ηταν δεν καταλαβα τι σας πειραζει?

Εαν θελει καποιος να μαθει την ιστορια της Ιαπωνιας υπαρχουν βιβλια.

Παιχνιδι ειναι καποια στοιχεια θα ειναι fiction..

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Despotas είπε

Επειδή γράφεις πάμε για preorder, τρέχουμε! Να φανταστείς, πήρα μια για μένα κολεκτορζ και μια για την μάνα μου και μια για τον πατέρα μου, και σκέφτομαι και για την γιαγιά μια ακόμη! Και όλα αυτά από ένα generic CGI τρέιλερ! Φαντάσου να έβλεπα και actual gameplay τι θα γινόταν, σε όλη την Μυτιλήνη θα το έκανα preorder για κάθε ζωντανή ψυχή εδώ πέρα! 🤡 Ακούς εκεί πριορδερ! Πιπέρι στη γλώσσα!

Ααα! Κρανιά και κόκαλα, μεγάλη μου αγάπη! Δε θα μου λείψεις 😌.

Spoiler

 

@Praetorian Ω αφέντη είμαι έτοιμος για το θέμα, μάζεψα τις πληροφορίες και το έχω φτιάξει, με την εντολή σου το ποσταρω αφέντη image.png.622fa368bce0b28defdc074e8ccf8685.png

 

 

Btw ο Γιασουκε ήταν υπαρκτό πρόσωπο και ήταν Αφρικανός, https://www.smithsonianmag.com/history/who-was-yasuke-japans-first-black-samurai-180981416/ , σταματήστε να ξυνεστε τόσο. Παίξτε μόνο με την άλλη χαρακτήρα που είναι βέρα τζαπανεζα! Που και γω θα ήθελα έναν τζαπανεζους μόνο, αλλα οκ. Και όχι δε τον ήξερα, έψαξα, όπως έψαξα μετά τη σειρά σογκουν για να βρω για τους Πορτογάλους στην Ιαπωνία, που δεν είχα ιδέα ότι είχαν πάει εκεί. Αυτά δε μας τα έμαθε κανείς στο σχολείο, δε σημαίνει ότι δε θα ψάξουμε να βρούμε τι και πώς. Δεν είναι δα και σα τους μαύρους ναζί που είχαν βάλει στο bf και ήταν να χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο! Γιατί ήταν τέρμα ιστορικά λάθος! Τρομερή ανακρίβεια.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, omghi2u είπε

 

Το έχουμε πει ότι είναι γελοία εταιρία η Ubi. Παλιά λέγαμε την ΕΑ, αλλά έχει την πρωτιά πια. Όποιος θέλει να έχει την υγεία του, μένει μακριά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά το νέο ac. Αγορά της ultimate στην 2ετια στο 15αρι και πολύ είναι. Αν δεν έχει κλείσει η ubisoft μέχρι τότε. 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, optimus prime said:

Αρα δεν θα ξανα δουμε Division,ξενερωσα τωρα..

Θεωρητικά περιμένουμε division 3, έχει ανακοινωθεί νομίζω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...