Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

btw μου αρέσει που το κλείσαν τώρα στη δύση της κονσόλας που όλα τα παιχνίδια είναι playble σε 4κ και όπως είπε και ο psycho απλά θα το βγάλουν με άλλη ονομασία ας πούμε buzu και θα τελειώνει το θέμα :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, firepc είπε

hello???

παιχνίδια του switch έπαιζε ετούτο

πειρατικά

ε και; και στα windows μπορείς να παίζεις πειρατικά, να κλείσουμε και τα windows;; H πλατφορμα τι φταίει; Δεν έκαναν distribute τα games.

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, just_a_dude είπε

ε και; και στα windows μπορείς να παίζεις πειρατικά, να κλείσουμε και τα windows? H πλατφορμα τι φταίει. Δεν έκαναν distribute τα games.

τα windows δεν φτιάχτηκαν για να παίζεις πειρατικά

To yuzu για τι φτιάχτηκε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι μπορεί να χρησιμοποιηθεί κάτι για πειρατεία, δεν σημαίνει οτι η μοναδική του χρήση είναι η πειρατεία. Προφανώς το οτι το έκλεισαν και δέχτηκε settle, σημαίνει οτι ο νόμος ήταν με το μέρος της Νιντεντο,αλλά το οτι κάτι είναι "νόμος" δεν σημαίνει αυτόματα οτι είναι και "δίκαιο" 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικα μπορεις να παιζεις αγορασμενα παιχνιδια , τα οποια εχεις ο ιδιος και θες να τα παιξεις στο Pc . Aυτο δεν ειναι παρανομο . 

Αυτοι την πατησαν γιατι ειχαν επι πληρωμη εκδοσεις του yuzu 

Το μεγαλυτερο προβλημα θα ειναι για το switch 2 . Ειδαλλως ο κωδικας ειναι ανοιχτους του yuzu , δεν μπορει να κανει κατι η nintendo γιαυτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, noFEARgr είπε

Θεωρητικα μπορεις να παιζεις αγορασμενα παιχνιδια , τα οποια εχεις ο ιδιος και θες να τα παιξεις στο Pc . Aυτο δεν ειναι παρανομο . 

Αυτοι την πατησαν γιατι ειχαν επι πληρωμη εκδοσεις του yuzu 

Το μεγαλυτερο προβλημα θα ειναι για το switch 2 . Ειδαλλως ο κωδικας ειναι ανοιχτους του yuzu , δεν μπορει να κανει κατι η nintendo γιαυτο 

αυτο γιατί να είναι παράνομο;; patreon είχαν ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Θεωρητικα μπορεις να παιζεις αγορασμενα παιχνιδια , τα οποια εχεις ο ιδιος και θες να τα παιξεις στο Pc . Aυτο δεν ειναι παρανομο . 

ναι να είστε σίγουροι γι' αυτό φτιάχτηκε το yuzu 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Θεωρητικα μπορεις να παιζεις αγορασμενα παιχνιδια , τα οποια εχεις ο ιδιος και θες να τα παιξεις στο Pc . Aυτο δεν ειναι παρανομο . 

Δυστυχώς παίζει να είναι παράνομο. Χωρίς να έχω καμιά ιδιαίτερη άποψη σχετικά με τους νόμους περι πνευματικής ιδιοκτησίας, θεωρώ οτι είναι οτι πιο anticonsumer απο πλευράς έννοιας δικαίου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, just_a_dude said:

αυτο γιατί να είναι παράνομο;; patreon είχαν ή όχι;

και patreon ειχαν αλλα και επι πληρωμη εκδοση ''pro'' του yuzu. 

Γενικα το patreon ειναι για μενα μια ''grey area'' , απο την μια προφανως ενα τετοιο project εχει εξοδα απο την αλλη δεν θεωρω σωστο να βγαζεις κερδος απο την δουλεια αλλων. Κατι αντιστοιχο με το mod του frame generation 

Just now, firepc said:

ναι να είστε σίγουροι γι' αυτό φτιάχτηκε το yuzu 👍

Το μαχαιρι μπορει να σκοτωσει , δεν θα καταργησουμε ολα τα μαχαιρια... 

Just now, alet said:

Δυστυχώς παίζει να είναι παράνομο. Χωρίς να έχω καμιά ιδιαίτερη άποψη σχετικά με τους νόμους περι πνευματικής ιδιοκτησίας, θεωρώ οτι είναι οτι πιο anticonsumer απο πλευράς έννοιας δικαίου 

Δεν ειναι . Βασιστηκαν στο κερδος που ειχαν φανταζομαι απο αυτο . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, noFEARgr είπε

Το μαχαιρι μπορει να σκοτωσει , δεν θα καταργησουμε ολα τα μαχαιρια... 

ναι εντάξει

οτι πεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, firepc είπε

ναι να είστε σίγουροι γι' αυτό φτιάχτηκε το yuzu 👍

Εγώ που έσκασα 69,90 για το Smash και το Switch αρνείται πεισματικά εδώ και 1 χρόνο να αναγνωρίσει το cartridge, έχω δικαίωμα να παίξω το παιχνίδι για το οποίο πλήρωσα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, firepc said:

ναι εντάξει

οτι πεις

Kαι το Plex τοτε παρανομο να γινει γιατι οι περισσοτεροι το χρησημοποιουν με πειρατικες ταινιες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alet είπε

Εγώ που έσκασα 69,90 για το Smash και το Switch αρνείται πεισματικά εδώ και 1 χρόνο να αναγνωρίσει το cartridge, έχω δικαίωμα να παίξω το παιχνίδι για το οποίο πλήρωσα? 

αλίμονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...