Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Avatar μπροστά του έπος. Το οποίο Avatar αν ήταν 20 ώρες μικρότερο με λιγότερο τικ στο χάρτη θα ήταν μια χαρά παιχνίδι για όλους γιατί δεν ξεφεύγει καθόλου από τις ταινίες σαν κόσμος και ιστορία lore. Απλά το Ubisoft style βάζουμε 500 τελίτσες στο χάρτη κουράζει και είναι κατανοητό. Χίλιες φορές να ξανά παίξω black flag που έρχεται Remake οπότε θα το κάνουμε παρά το skull. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το Avatar μπροστά του έπος. Το οποίο Avatar αν ήταν 20 ώρες μικρότερο με λιγότερο τικ στο χάρτη θα ήταν μια χαρά παιχνίδι για όλους γιατί δεν ξεφεύγει καθόλου από τις ταινίες σαν κόσμος και ιστορία lore. Απλά το Ubisoft style βάζουμε 500 τελίτσες στο χάρτη κουράζει και είναι κατανοητό. Χίλιες φορές να ξανά παίξω black flag που έρχεται Remake οπότε θα το κάνουμε παρά το skull. 

Το main story του Avatar δεν είναι και τόσο κακό πάντως αλλά για να προχωρήσεις και να ανέβεις XP πρέπει να κάνεις τα sides που είναι όλα σχεδόν fetch του τύπου να μαζεύεις μαϊντανό και τέτοια συγκεκριμένη ώρα της μέρας με βροχή. Ε καλά κρασιά. Λογικά στο τέρμα εύκολο θα μπορείς να κάνεις μόνο το main να φανταστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσε η Ubi ειχε ωραια παιχνιδια αλλα βλεποντας ενα σωρο bug απο την πλατφορμα της σε συνδιασμο με ενα καρο bug σε αλλα παιχνιδια ξενερωνεις.

Επισης ναι μεν καποια ειναι ωραια αλλα επαναλαβομενα πρεπει να υπαρχει ενα μετρο σε οτι βγαζουν.Το χειροτερο κομματι παντως ειναι αυτο των τεχνικων προβληματων.Πιεζουν πιστευω και τους δημιουργους πολλες φορες να βγαλουν γρηγορα το παιχνιδι γιατι πλεον δεν τους νοιαζει αν θα εχει προβλημα τους νοιαζει να μαζεψουν οτι μπορουν και μετα θα το διορθωνουν σιγα σιγα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Το main story του Avatar δεν είναι και τόσο κακό πάντως αλλά για να προχωρήσεις και να ανέβεις XP πρέπει να κάνεις τα sides που είναι όλα σχεδόν fetch του τύπου να μαζεύεις μαϊντανό και τέτοια συγκεκριμένη ώρα της μέρας με βροχή. Ε καλά κρασιά. Λογικά στο τέρμα εύκολο θα μπορείς να κάνεις μόνο το main να φανταστώ.

Έχει πολλά fetch δεν με ενόχλησαν αυτά όσο τα ίδια facility τα ίδια επιβλαβή εργοστάσια γεωτρυπανα καθάρισα πάνω από 100 συν αυτά που ανεβάζουν ζωή τα ροζ και τα μωβ. Σαν κόσμος είναι ότι ομορφότερο η ζούγκλα δεν υπάρχει. Και η κεντρική ιστορία μου άρεσε αρκετά σύμφωνα με τις ταινίες. Απλά ας το έβγαζαν 40 ώρες όχι 65 που με πήρε για 100%. Θα ήθελα να έχω την 4080 βέβαια να παίξω με τις κρυμμένες ρυθμίσεις που πάνε τα γραφικά ένα τικ παραπάνω. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον έχει απογοητεύσει η Ubi, τόσα ωραία ip και πάντα θα έβαζε τα δυνατά της κάτι να χαλάσει.

For Honor, απελπισία με τους servers.
AC, ξεζούμισμα χωρίς έλεος.
Ghost reacon, το πρώτο μια χαρά παιχνίδι, στο 2ο οριακά δεν έβαλαν fatalities.
Farcry, εγώ προσωπικά σταματάω στο 3 που είχε σοβαρό villaian.

Στα καλά θα αφήσω  Prince of Persia, Anno, The divission... Πείτε με επαναστάτη, δεν με πειράζει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Tambas91 είπε

μήπως δεν παίζει καλά το 3D και τα λες αυτά?

 

20 ώρες πριν, just_a_dude είπε

19% recommended στο opencritic ! Και 63% βαθμός επίσης με 18 reviews μόλις.

 

20 ώρες πριν, noFEARgr είπε

64/100απο τους reviewers  που δινουν γενικα απλοχερα τα score και 3αρη απο το κοινο . Δεν νομιζω μονο το insomnia να εχει το προβλημα ...https://www.metacritic.com/game/skull-and-bones/

Εντωμεταξυ φαινεται ποσο αδιαφορο ειναι το παιχνιδι απο το γεγονος οτι εχει μολις 12 reviews

 

Όλοι εσείς μένετε στα βιδεα που βλέπετε κ στα ρεβιουΖ που διαβάζετε, τέτοιοι είστε! Κράζετε το goty να ουμε! Παλιοτσεκεβάρες! Το ίδιο και αυτοί που έκαναν τα ρεβιουΖ!

Επίσης γιατί δε τα γράφουμε αυτά στο θέμα του παιχνιδιού? Μη χαλάσει η εικόνα του?😌

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

 

 

 

Όλοι εσείς μένετε στα βιδεα που βλέπετε κ στα ρεβιουΖ που διαβάζετε, τέτοιοι είστε! Κράζετε το goty να ουμε! Παλιοτσεκεβάρες! Το ίδιο και αυτοί που έκαναν τα ρεβιουΖ!

Επίσης γιατί δε τα γράφουμε αυτά στο θέμα του παιχνιδιού? Μη χαλάσει η εικόνα του?😌

εε με αδικείς!!! σε παρακαλώ εδώ είχα ανοίξει πόλεμο με το μισό forum για το baldurs... στο skull θα κωλώσω που είναι και σκουπίδι? :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το game είναι 10/10 και οι reviewers το δικάζουν; Άρα αντίστοιχα με αυτή η λογική το BG3 και το Witcher 3 είναι 5/10 και οι reviewers το επαινούν; Ε δεν γίνεται αυτό. 

Skull and Bones Reviews - OpenCritic 30 κριτικές έχει, κανένας δεν είναι αντικειμενικός δηλαδή; Ε 'ντάξει τώρα. Το να αρέσει σε κάποιον ένα game που είναι μέτριο δεν είναι κακό. Και εγώ έχω βρει σε games με χαμηλό rating κάτι να μου αρέσει, αλλά δεν θα πω ότι είναι καλό το game γενικά. Καλό για 'μένα ναι.

Και φυσικά θα δούμε reviews πριν στάξουμε 70 ευρά για game. Όπως βλέπεις review πριν πάρεις gpu, cpu, κτλ κτλ. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, optimus prime είπε

Eσεις που βλεπετε και βασιζοσαστε στις κριτικες αφηστε τους αλλους να παιρνουν τις αποφασεις για εσας,..

Εγώ πλέον κατέβασα την 8ωρη trial από το uplay, μόνο και μόνο για να μη μπορείς να μου πεις τίποτα μετά😋. Και για να πάω να του βάλω το 2/10 μετά με χάρη και χωρίς τύψεις!

Και μόνο που σκέφτομαι ότι θα παίξω ξανά την αρχή και όλο αυτό το βαρετό εισαγωγικό κομμάτι του παιχνιδιού με τους traders 1-1 και τα βαρετά fetch quests, για 4η φορά, οι φλέβες μου παρακαλάνε να μη τις κόψω.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...