Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έλα που τελικά μετά απο πόσο ψάξιμο στο reddit λέει ενας απλά το σβήνετε και το κατεβάζετε ξανά (κάτι bug-άρει με denuvo + building shaders) και κολλάει τον επεξεργαστή.

Εν τέλει το κατέβασα πάλι όπως έγραψα και πιο πάνω και παίζει νεράκι. Βέβαια σε high έχω 80+ επεξεργαστή αλλά οκ, το μόνο lag για 1 sec είναι όταν πάει να φορτώσει το νέο επίπεδο (πριν ανοίξουν οι αντίστοιχες πόρτες δηλαδή)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν μιλαμε για αρμεγμα ενος παιχνιδιου. Νομιζα μεχρι season 3 θα το πανε και περιμενα να πεσει η τιμη να το τσιμπησω και βλεπω σημερα βγαζουν season 4. Ενταξει δεν ειναι cities skyline η train simulator η tekken αλλα το εχουν ξεφτιλισει. Ποσο καιρο περιμενα να τσιμπησω Dragonball kakarot στο 15αρι την deluxe και μολις πηγα να το παρω βλεπω στα 35 την legendary με 3 νεα story arcs. Εχουν ξεφυγει με το αρμεγμα και επειδη θελω παντα να παιζω το παιχνιδι ολο με οτι εχει βγει πρεπει να περιμενουμε 3 χρονια τουλαχιστον για λογικες τιμες δεν γινεται να δινουμε 100+ για τις complete. Εχει κανεις αλλο αυτο τον προβληματισμο? Ουτε γινεται να παιζουμε τις απλες εκδοσεις στην αρχη και μετα να περιμενουμε 3-4 χρονια μεχρι να εχουν ολοκληρωθει τα dlc και να συνεχιζουμε μιας και θα εχουμε ξεχασει τα παντα. 

Screenshot-2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οταν μιλαμε για αρμεγμα ενος παιχνιδιου. Νομιζα μεχρι season 3 θα το πανε και περιμενα να πεσει η τιμη να το τσιμπησω και βλεπω σημερα βγαζουν season 4. Ενταξει δεν ειναι cities skyline η train simulator η tekken αλλα το εχουν ξεφτιλισει. Ποσο καιρο περιμενα να τσιμπησω Dragonball kakarot στο 15αρι την deluxe και μολις πηγα να το παρω βλεπω στα 35 την legendary με 3 νεα story arcs. Εχουν ξεφυγει με το αρμεγμα και επειδη θελω παντα να παιζω το παιχνιδι ολο με οτι εχει βγει πρεπει να περιμενουμε 3 χρονια τουλαχιστον για λογικες τιμες δεν γινεται να δινουμε 100+ για τις complete. Εχει κανεις αλλο αυτο τον προβληματισμο? Ουτε γινεται να παιζουμε τις απλες εκδοσεις στην αρχη και μετα να περιμενουμε 3-4 χρονια μεχρι να εχουν ολοκληρωθει τα dlc και να συνεχιζουμε μιας και θα εχουμε ξεχασει τα παντα. 

Screenshot-2.png

Όσον αφορά ένα story driven παιχνίδι συμφωνώ. Για παράδειγμα ένα assassin's creed είναι λογικό να περιμένεις, μιας και θα ξεχάσεις την ιστορία μέχρι να κυκλοφορήσουν τα dlc. 

Σε παιχνίδι όμως σαν το snowrunner δεν ισχύει το ίδιο, μιας και ούτε κάποια ιστορία υπάρχει (δεν το έχω παίξει προσωπικά, απλώς απ'ότι έχω δει) ώστε να θες να τη δεις ολοκληρωμένη, ενώ επίσης είναι φτιαγμένο έτσι ώστε να παίζεται συνεχώς. Κάτι αντίστοιχο ισχύει στα fighting games, όπως σωστά είπες. Ένα παράδειγμα που ξέρω από προσωπική εμπειρία είναι τα American/Eurotruck simulators. Άμα περιμένω να βγουν τα DLCs που θα καλύπτουν όλη την Αμερική/ Ευρώπη, θα περάσουν 15-20 χρόνια. Αντίθετα τώρα, με κάθε κυκλοφορία δίνω λίγα χρήματα κάθε μερικούς μήνες, με το παιχνίδι να εξελίσσεται και να μένει ζωντανό για χρόνια.  

Αλλά παραδείγματα που μου έρχονται πρόχειρα στο μυαλό είναι το NMS, τα Total War WARHAMMER 1-3 κλπ

tldr: Είναι ανάλογα το παιχνίδι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 minutes ago, just_a_dude said:

Where is our boy Artyom? Is he alive? Is he safe?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, just_a_dude είπε

Άσε τους επεξεργαστές και τις μητρικές .. ξέρεις ποια είναι η επόμενη αγορά …

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απίστευτη ξενέρα που θα το βγάλουν για VR, απ' την άλλη πρέπει να προχωρήσει κι' αυτό κάποια στιγμή..Ευτυχώς θα βγει το STALKER 2 ως κάτι αντίστοιχο για τους πολλούς.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστω ελαχιστα να πλησιασει το half life alyx και θα ειναι η καλυτερη gaming εμπειρια του 24

12 minutes ago, Tambas91 said:

Άσε τους επεξεργαστές και τις μητρικές .. ξέρεις ποια είναι η επόμενη αγορά …

Οντως θα μπορουσε να ξεκινησει με καποιο quest 2 , ακομα και μεταχειρισμενο για να δει αν του αρεσει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι το trailer έτσι όπως το είδα με έψησε. Αλλά πρέπει να το δω και από κοντά κάπως. Γιατί ας πούμε πως σημαδεύεις και πυροβολάς για παράδειγμα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, just_a_dude said:

Η αλήθεια είναι ότι το trailer έτσι όπως το είδα με έψησε. Αλλά πρέπει να το δω και από κοντά κάπως. Γιατί ας πούμε πως σημαδεύεις και πυροβολάς για παράδειγμα;

Σκεψου το controller ως σκανδαλη οπλου . Τα υπολοιπα οπως στην πραγματικοτητα . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Οντως θα μπορουσε να ξεκινησει με καποιο quest 2 , ακομα και μεταχειρισμενο για να δει αν του αρεσει .

Εγώ την έχω βάλει στην άκρη την αγορά , περιμένω να βγει ο driver για psvr2 στο pc.. πάντως και στο quest 2 να πάει ο Γιάννης το 95% τις εμπειρίας θα το πάρει και θα δώσει και τα μισά λεφτά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως παίζει να μην είναι το "κανονικό" Metro αυτό, απλά κάτι σαν spin off με VR. Αυτό που με δεν μου αρέσει τόσο σε όλα τα games VR που έχω δει είναι τα χέρια που είναι στον αέρα και κινούνται κάπως περίεργα. Ή το συνηθίζεις;

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...