Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

Microsoft lays off 1,900 workers, nearly 9% of gaming division, after Activision Blizzard acquisition

Blizzard’s president, Mike Ybarra, is leaving, along with Blizzard co-founder and design leader Allen Adham.

Microsoft Gaming CEO Phil Spencer said that the layoffs were part of a larger “execution plan” that would reduce “areas of overlap,” a little more than three months after Microsoft closed on its acquisition of Activision Blizzard.

Blizzard co-founder Allen Adham, the unit’s design chief, is departing, and Blizzard will stop developing a new survival game, code named Odyssey, Matt Booty, head of Microsoft’s gaming studios, said in a memo.

EMbZHKZ.png

 

Tech companies have made deep cuts just weeks into 2024, most of which were unrelated to mergers and acquisitions. The layoffs, at companies ranging from Tencent-owned Riot Games to TikTok to Discord, follow a dismal 2023 which saw more than 100,000 tech workers laid off.

Earlier this week, eBay said it would lay off 1,000 workers, while SAP said it would shift or buy out 8,000 employees.

Unlike the Microsoft layoffs, eBay and SAP saw a significant bump in their share prices after their announcements.

 

Ας πανηγυρίσουμε λίγο από αυτή την εξαγορά να δω κάτι.

Άσχημα νέα για τους εργαζόμενους αυτούς, εύχομαι να βρουν γρήγορα μια νέα θέση.

💩 στο κεφάλαιο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 hours ago, xtrmsnpr said:

Ας πανηγυρίσουμε λίγο από αυτή την εξαγορά να δω κάτι.

Άσχημα νέα για τους εργαζόμενους αυτούς, εύχομαι να βρουν γρήγορα μια νέα θέση.

💩 στο κεφάλαιο!

Καλά τι δεν το περιμέναμε αυτό; Από τα σύννεφα πέσαμε; Θα κρατούσε η Ms παράρτημα της blizord μετά από όσα έχουν γίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α καλά, είναι που θα σταματούσε ο ετήσιος "κύκλος".... Ρε δε βάζουν μυαλό αυτοί. " Αφού πουλάμε, τα κορόιδα δε νιώθουν". Παρατάει η τανα το γμησι; 

@Psycho_Warhead

Screenshot_2024-01-26-11-16-00-707_com.android.chrome-edit.jpg

Ένα καλό τίτλο έβγαλε το 2019, ένα καλό Warzone το 20 και θα το καπηταλευτεί όσο γίνεται σε σημείο ξεφτίλα έως το επόμενο "reboot" 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Stratosnis είπε

Καλά τι δεν το περιμέναμε αυτό; Από τα σύννεφα πέσαμε; Θα κρατούσε η Ms παράρτημα της blizord μετά από όσα έχουν γίνει;

Δεν είναι με το τι έχει γίνει. Αυτά είναι φτηνές δικαιολογίες για να χαμε να λέγαμε. Τα λεφτά είναι γλυκά. Το κεφάλαιο υπηρετούν και τα κουκιά δε βγαίνουν. Και η ΕΑ απέλυσε κόσμο και κοσμάκι από το τμήμα της codemasters που εξαγόρασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, xtrmsnpr said:

Δεν είναι με το τι έχει γίνει. Αυτά είναι φτηνές δικαιολογίες για να χαμε να λέγαμε. Τα λεφτά είναι γλυκά. Το κεφάλαιο υπηρετούν και τα κουκιά δε βγαίνουν. Και η ΕΑ απέλυσε κόσμο και κοσμάκι από το τμήμα της codemasters που εξαγόρασε.

Εννοείτε ότι υπηρετούν το κεφάλαιο. Αλλά μιλάμε για παραρτήματα που δεν έχουν προσφέρει τίποτα τα τελευταία 10 χρόνια στο gaming (αν μου διαφεύγει κάτι διόρθωσέ με). Πιο πολύ για σκάνδαλα μεταξύ εργαζομένων ακούγαμε παρά για παιχνίδια...

Προφανώς και δεν συμφωνώ με τόσο γενικές απολύσεις αλλά είναι τακτική μεγάλων εταιρειών. Επίσης όσους αξιόλογους τους παίρνει η μπάλα μια χαρά θα απορροφηθούν από άλλες εταιρίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον....ναι το ξερω πως εχουμε τοπικ για την "παιχνιδαρα"... αλλα κοιτα τι γινεται ειμαι αρρωστος και θελω και αλλοι να αισθανθουν σκατα οπως εγω (ναι ειμαι αυτου του ειδος ο ανθρωπος- οχι δεν ειναι covid thx for asking) οποτε klikarete αυτο το link

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/1/2024 στις 8:40 ΠΜ, Stratosnis είπε

Όταν εννοείς browser games? Κάτι σαν το Ikariam δηλαδή; 🙃

Προφανώς και όχι, δεν υπάρχει κανένα μέτρο σύγκρισης. Απλά την συλλογιστική λέω, να παίζεις να κλείνεις και μετά να συνεχίζεις το progress σου, μην είναι ένα match μόνο.
Πραγματικά δεν ξέρω εάν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, d3monhunter said:

Προφανώς και όχι, δεν υπάρχει κανένα μέτρο σύγκρισης. Απλά την συλλογιστική λέω, να παίζεις να κλείνεις και μετά να συνεχίζεις το progress σου, μην είναι ένα match μόνο.
Πραγματικά δεν ξέρω εάν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Το hearts of iron και αντίστοιχα παιχνίδια της paradox δεν νομίζω ότι θα το βγάλεις σε ένα session, μπορεί να σου πάρει και 20+ ώρες, ανάλογα με τα pauses που θα κάνεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

λοιπον....ναι το ξερω πως εχουμε τοπικ για την "παιχνιδαρα"... αλλα κοιτα τι γινεται ειμαι αρρωστος και θελω και αλλοι να αισθανθουν σκατα οπως εγω (ναι ειμαι αυτου του ειδος ο ανθρωπος- οχι δεν ειναι covid thx for asking) οποτε klikarete αυτο το link

 

1) I hate you :P
2) Με κάνει και αναπολώ τα live action promos των COD. Εκείνα τουλάχιστον είχαν φάση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...