Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, just_a_dude είπε

Πάντως οκ δεν είναι να ανοίγουμε και σαμπάνιες που περιμένουμε 4+ χρόνια να παίξουμε τα games του PS στο PC..

Βρε ειναι ακουμε που σε λεω. Οσα χρονια θελει ας κανει μονο και μονο που εχουμε mouse+keyboard+ultrawide+reshade+σωστες αναλυσεις ειναι μια χαρα. Δηλαδη αν μου εφερναν στο steam σημερα ενα mario odyssey ενα breath of the wild ενα pokemon lets go ενα super mario galaxy που ειναι κοντα 15 χρονων δεν θα με ενοιαζε. Θα τα επαιζα με μεγαλη μου χαρα και θα ανοιγα και σαμπανια. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
5 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Πάντως οκ δεν είναι να ανοίγουμε και σαμπάνιες που περιμένουμε 4+ χρόνια να παίξουμε τα games του PS στο PC..

Τo Bloodborne πλησιάζει τα 9 χρόνια, αλλά αν έβγαινε κανένα remaster στο PC, τότε θα χαιρόταν αρκετός κόσμος...I have a dream. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Stratosnis είπε

Δες και το company of heroes 3. 

Επίσης αν θες κάτι πιο βαρύ, iron hearts IV, αλλά δεν έχω τσεκάρει καθόλου τι γίνεται στο online.

Στις 23/1/2024 στις 8:17 ΜΜ, firepc είπε

starcraft, warcraft

age of empires 2

Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας. Το Iron Hearts IV μου κίνησε το ενδιαφέρον.


Υπάρχει κάποιο strategy που να μην παίζεις απλώς το game, και τέλος; Να υπάρχει συνέχεια. Κάτι σαν τα browser games, αυτής της συλλογιστικής.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, d3monhunter είπε

Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας. Το Iron Hearts IV μου κίνησε το ενδιαφέρον.


Υπάρχει κάποιο strategy που να μην παίζεις απλώς το game, και τέλος; Να υπάρχει συνέχεια. Κάτι σαν τα browser games, αυτής της συλλογιστικής.

 

Ολα αυτα σε multiplayer η και κανενα risk..

19 ώρες πριν, just_a_dude είπε

Παίζει κανείς The Finals; Είναι πολύ καλό, δεν περίμενα να επιστρέψω στα online αλλά με αυτό ψήνομαι πολύ.

εχω παιξει εγω αλλα λιγο επαιξα και σημερα φαση εχει ενταξει αλλα δε τα ξερω ακομα ολα τα αντικειμενα

Επεξ/σία από plr77
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, firepc είπε

Λογικά φέρνουν το Until Dawn για να προωθήσουν και την ταινία

Ακούγεται οτι έρχεται state of play όπου θα γίνουν και οι ανακοινώσεις

Κοιτα κατά 99% μεχρι Μάρτιο θα έχουμε forbidden west. Έπειτα last of us δεν αργεί και από εκεί και πέρα μέχρι τέλος του χρόνου Ragnarok ήδη πέρασε ο καιρός και για να ακούστηκε το tsushima μέχρι τέλος του χρόνου θα το έχουμε. Demon souls remake και grsn turismo 8 ακούγονται καιρό αλλά για φέτος δεν ξέρω. Και λογικο το leak του spiderman 2 για 2025 για το infamous πρώτη φορά διαβάζω για leak αλλά έχοντας πλατίνα τα πρώτα 2 ελπίζω να έρθουν και τα 2 είναι παιχνιδαρες και σε remake θα μετράνε άσχημα. Το second sons δεν το έχω παίξει αλλά διάβαζα αμφιλεγόμενες απόψεις. Με τα εκατομμύρια που βγάζει η sony μέσα από τους pc gamers ίσως θορυβηθεί και η nindy λέμε τώρα και αρχίσει δειλά δειλά να φέρνει κάνα first party. Όνειρα θερινής νυκτός αλλά κανείς δεν λέει όχι σε ζεστό εύκολο χρήμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Κοιτα κατά 99% μεχρι Μάρτιο θα έχουμε forbidden west. Έπειτα last of us δεν αργεί και από εκεί και πέρα μέχρι τέλος του χρόνου Ragnarok ήδη πέρασε ο καιρός και για να ακούστηκε το tsushima μέχρι τέλος του χρόνου θα το έχουμε. Demon souls remake και grsn turismo 8 ακούγονται καιρό αλλά για φέτος δεν ξέρω. Και λογικο το leak του spiderman 2 για 2025 για το infamous πρώτη φορά διαβάζω για leak αλλά έχοντας πλατίνα τα πρώτα 2 ελπίζω να έρθουν και τα 2 είναι παιχνιδαρες και σε remake θα μετράνε άσχημα. Το second sons δεν το έχω παίξει αλλά διάβαζα αμφιλεγόμενες απόψεις. Με τα εκατομμύρια που βγάζει η sony μέσα από τους pc gamers ίσως θορυβηθεί και η nindy λέμε τώρα και αρχίσει δειλά δειλά να φέρνει κάνα first party. Όνειρα θερινής νυκτός αλλά κανείς δεν λέει όχι σε ζεστό εύκολο χρήμα. 

Εγω περιμενω πιο πολυ το DLC το φθινοπωρο μαλλον του Alan Wake 2 και φυσικα το Until Dawn οπως παιζει πολυ και το καινουργιο Dark Pictures φθινοπωρο πολυ αναβολη εχει παρει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Arkin είπε

Κοιτα κατά 99% μεχρι Μάρτιο θα έχουμε forbidden west. Έπειτα last of us δεν αργεί και από εκεί και πέρα μέχρι τέλος του χρόνου Ragnarok ήδη πέρασε ο καιρός και για να ακούστηκε το tsushima μέχρι τέλος του χρόνου θα το έχουμε. Demon souls remake και grsn turismo 8 ακούγονται καιρό αλλά για φέτος δεν ξέρω. Και λογικο το leak του spiderman 2 για 2025 για το infamous πρώτη φορά διαβάζω για leak αλλά έχοντας πλατίνα τα πρώτα 2 ελπίζω να έρθουν και τα 2 είναι παιχνιδαρες και σε remake θα μετράνε άσχημα. Το second sons δεν το έχω παίξει αλλά διάβαζα αμφιλεγόμενες απόψεις. Με τα εκατομμύρια που βγάζει η sony μέσα από τους pc gamers ίσως θορυβηθεί και η nindy λέμε τώρα και αρχίσει δειλά δειλά να φέρνει κάνα first party. Όνειρα θερινής νυκτός αλλά κανείς δεν λέει όχι σε ζεστό εύκολο χρήμα. 

Πολυ καλο ειναι και το Second Son, AN ερθει που αμφιβαλλω πολυ αν θα ασχοληθει ξανα κανεις απο τη Σονυ με το συγκεκριμενο franchise..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostiger είπε

Το είχα παίξει στο PS4 με τραγικό framerate, ωστόσο ήταν πολύ καλό και σαν παιχνίδι και οπτικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το είχα παίξει στο PS4 με τραγικό framerate, ωστόσο ήταν πολύ καλό και σαν παιχνίδι και οπτικά.

και εγω σε ενα φιλο αλλα δε το τελειωσα.Ενταξει γραφικα ειναι του 15 τα αλλα εχουν καλυτερα αλλα οκ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το είχα παίξει στο PS4 με τραγικό framerate, ωστόσο ήταν πολύ καλό και σαν παιχνίδι και οπτικά.

Μια απο τα ιδια, συμφωνω απολυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, d3monhunter said:

Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας. Το Iron Hearts IV μου κίνησε το ενδιαφέρον.


Υπάρχει κάποιο strategy που να μην παίζεις απλώς το game, και τέλος; Να υπάρχει συνέχεια. Κάτι σαν τα browser games, αυτής της συλλογιστικής.

 

Όταν εννοείς browser games? Κάτι σαν το Ikariam δηλαδή; 🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Το είχα παίξει στο PS4 με τραγικό framerate, ωστόσο ήταν πολύ καλό και σαν παιχνίδι και οπτικά.

Προσωπικά ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί όλος αυτός ο χαμός με το Until Dawn.

Κυριολεκτικά είναι παιχνίδι επιπέδου B-movie horror με τυποποιημένο σενάριο, φτηνά jumpscares και το Gameplay του μπορεί να το συνοψίσει κανείς ως "QTE Festival"

Για ένα Play through δεν ειναι κακό σίγουρα. Αλλά φαίνεται να έχει μαζέψει φανατικο κοινό, χωρίς να μπορώ να καταλάβω τον λόγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...