Προς το περιεχόμενο

Ο CEO του TikTok λέει ότι ακόμα και η πώληση του app, δεν πρόκειται να κάμψει τις ανησυχίες των ΗΠΑ


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, aypnia είπε

Και το TikTok αρνείται να συμμορφωθεί με τη νομοθεσία των ΗΠΑ, την επερχόμενη νομοθεσία για να είμαι ακριβής.

Τα δεδομένα των πολιτών μου σου λένε οι ΗΠΑ θα πηγαίνουν όπου θέλω εγώ, εδώ ή τουλάχιστον θα πηγαίνουν σε σύμμαχο χώρα και όχι πχ στη κυβέρνηση της Κίνας. Ποια η διαφορά δηλαδή;

Ότι το ΤικΤοκ έχει σχέδιο για αυτό ακριβώς που λες. Να μένουν τα δεδομένα στις ΗΠΑ. Αλλά  αυτοί θέλουν να το αναγκάσουν να μην έχει Κινέζους ιδιοκτήτες, να πουλήσει. Πολύ σημαντική διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Semper Regant είπε

Ότι το ΤικΤοκ έχει σχέδιο για αυτό ακριβώς που λες. Να μένουν τα δεδομένα στις ΗΠΑ. Αλλά  αυτοί θέλουν να το αναγκάσουν να μην έχει Κινέζους ιδιοκτήτες, να πουλήσει. Πολύ σημαντική διαφορά.

Δεν τους πιστεύουν.

Και το σχέδιο που λες υφίσταται εδώ και καιρό αναγκάζοντας το TikTok να συνεργαστεί με την Oracle.

Και πάλι το TikTok αρνείται τόσο καιρό να τα έχει όλα στους servers της Oracle.

Γιατί να τους πιστέψουν τώρα δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν η Κίνα απαγορεύει το google το facebook το twitter και δεν ξέρω πόσες άλλες υπηρεσίες το να επιτρέπει η Δύση κινέζικες εφαρμογές που είναι γνωστό ότι παρακολουθούνται από την Κίνα είναι λάθος. Δεν υπάρχουν δύο μέτρα και δύο σταθμά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...