Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, gregpec2 είπε

Παρεπιμπτόντως, για όσους δεν το πήραν χαμπάρι, ανέβηκε στο gamepass το quake 2 remastered με ένα σκασμό καλούδια. Από N64 maps, μέχρι expansions και ακυκλοφόρητο υλικό. Περιττό να αναφέρω να σπεύσετε να το παίξετε.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Όταν το πρωτο-έπαιξα στο pc το '97 ήμουνα μαθητής, και μάλιστα ήταν θεόβαρο σε απαιτήσεις αν δεν είχες 3d acceleration. Οι υπόλοιπες γεροντάρες σαν και μένα θα το θυμούνται.

 

Τα γραφικά είναι σε σημερινά επίπεδα ? Γιατί όσο και αν έλιωσα το quake το καιρώ εκείνο ( γκουχ γκουχ ) δεν μπορώ πλέον στα 44 μου να παίξω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GaGaS_Thess είπε

Τα γραφικά είναι σε σημερινά επίπεδα ? Γιατί όσο και αν έλιωσα το quake το καιρώ εκείνο ( γκουχ γκουχ ) δεν μπορώ πλέον στα 44 μου να παίξω 

Στο trailer δείχνει ενα face-lift στα textures και σε enemies, κατά τα άλλα στο παλιό στυλ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

Τα γραφικά είναι σε σημερινά επίπεδα ? Γιατί όσο και αν έλιωσα το quake το καιρώ εκείνο ( γκουχ γκουχ ) δεν μπορώ πλέον στα 44 μου να παίξω 

Έχουν κάνει αρκετά καλή δουλειά νομίζω ουτως ώστε και να παραμείνει το original εικαστικό, και να να έρθει αρκετά κοντά στα σημερινά δεδομένα. Εκτός από τα γραφικά έχει και πολλά quality of life improvements. Εγώ το βρίσκω πάντως πάρα πολλή καλή προσπάθεια συνολικά.

Ρίξε μια ματιά και σε αυτό το βίντεο να πάρεις μια γεύση.

 

Επεξ/σία από gregpec2
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λύστε μου μια απορία . Αν φας ΒΑΝ τα digital παιχνίδια που έχεις αγορασμενα τι γίνονται ? Συνεχίζεις να τα έχεις κανονικά?

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Λύστε μου μια απορία . Αν φας ΒΑΝ τα digital παιχνίδια που έχεις αγορασμενα τι γίνονται ? Συνεχίζεις να τα έχεις κανονικά?

console ban, ναι σε άλλη κονσόλα τα παίζεις, 

με account ban τον ήπιες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rodosf1 είπε

console ban, ναι σε άλλη κονσόλα τα παίζεις, 

με account ban τον ήπιες. 

Άδικο εντελώς . Να έχεις δώσει μια περιουσία για παιχνίδια και να την φας ετσι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Άδικο εντελώς . Να έχεις δώσει μια περιουσία για παιχνίδια και να την φας ετσι

Δυστυχώς μεν, αλλά οι εταιρείες έτσι το κάνουν επειδή συνδέουν το account με τις αγορές.

Αν κ η Microsoft γενικά έχει επιλογή linked email accounts δε νομίζω να δουλεύει με τα games, πχ σε Microsoft Learn δουλεύει, τη μια αγορά μου από προσωπικό email τη βλέπει το άλλο linked email (επαγγελματικό) κανονικά. Εδω δύσκολο εκτιμώ να πιάσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rodosf1 είπε

Δυστυχώς μεν, αλλά οι εταιρείες έτσι το κάνουν επειδή συνδέουν το account με τις αγορές.

Αν κ η Microsoft γενικά έχει επιλογή linked email accounts δε νομίζω να δουλεύει με τα games, πχ σε Microsoft Learn δουλεύει, τη μια αγορά μου από προσωπικό email τη βλέπει το άλλο linked email (επαγγελματικό) κανονικά. Εδω δύσκολο εκτιμώ να πιάσει. 

Ναι αλλά για να γίνει αυτό πρέπει το αρχικό μειλ που ήταν αγορασμένα επομένως και παντρεμένα να υφίσταται και να μην έχει φάει μπαν.

Γιατί αν έχει φάει μπαν το μειλ/λογαριασμός τότε δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι.

Πάντως αυτό για το linked mail που λες μπορείς να το κάνεις σε υπάρχον acc/mail(Που δεν έχει φάει κανένα μπαν και δουλεύει μια χαρά) και απλά να μεταφέρεις τα πάντα σε άλλο μειλ?

Και αυτό δεν νομίζω να γίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Ναι αλλά για να γίνει αυτό πρέπει το αρχικό μειλ που ήταν αγορασμένα επομένως και παντρεμένα να υφίσταται και να μην έχει φάει μπαν.

Γιατί αν έχει φάει μπαν το μειλ/λογαριασμός τότε δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι.

Πάντως αυτό για το linked mail που λες μπορείς να το κάνεις σε υπάρχον acc/mail(Που δεν έχει φάει κανένα μπαν και δουλεύει μια χαρά) και απλά να μεταφέρεις τα πάντα σε άλλο μειλ?

Και αυτό δεν νομίζω να γίνεται.

Ban σε ολους τους Τουρκοσπορους τωρα! 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Ναι αλλά για να γίνει αυτό πρέπει το αρχικό μειλ που ήταν αγορασμένα επομένως και παντρεμένα να υφίσταται και να μην έχει φάει μπαν.

Γιατί αν έχει φάει μπαν το μειλ/λογαριασμός τότε δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι.

Πάντως αυτό για το linked mail που λες μπορείς να το κάνεις σε υπάρχον acc/mail(Που δεν έχει φάει κανένα μπαν και δουλεύει μια χαρά) και απλά να μεταφέρεις τα πάντα σε άλλο μειλ?

Και αυτό δεν νομίζω να γίνεται.

Κοίτα ban δεν έχω φάει κ δεν  νομίζω να φάω, οπότε δεν μπορώ να πιστοποιησω τι κ πως από προσωπική εμπειρία. Τα linked accounts σε αγορές στο Learn/Certification δουλεύουν. Δε ξέρω βέβαια αν φάει ban το ενα account αν το άλλο κλειδώνει για τις συγκεκριμένες αγορές που "βλέπει". 

Πάντως έχω διαβάσει μαρτυρίες χρηστών που έφαγαν αρχικά ban στην κονσόλα λογω mods πχ στο Forza Motorsport κ μετα και στο account επειδή συνέχισαν τα ίδια σε άλλη κονσόλα. Τα ήθελε ο κ...ς τους δλδ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rodosf1 είπε

Κοίτα ban δεν έχω φάει κ δεν  νομίζω να φάω, οπότε δεν μπορώ να πιστοποιησω τι κ πως από προσωπική εμπειρία. Τα linked accounts σε αγορές στο Learn/Certification δουλεύουν. Δε ξέρω βέβαια αν φάει ban το ενα account αν το άλλο κλειδώνει για τις συγκεκριμένες αγορές που "βλέπει". 

Πάντως έχω διαβάσει μαρτυρίες χρηστών που έφαγαν αρχικά ban στην κονσόλα λογω mods πχ στο Forza Motorsport κ μετα και στο account επειδή συνέχισαν τα ίδια σε άλλη κονσόλα. Τα ήθελε ο κ...ς τους δλδ. 

Εγώ είχα φάει ban στην rgh 360 κονσόλα που είχα. Δεν μπορούσα να παίξω online μετά το ban. Σε τοπικό επίπεδο έπαιζα όποιο παιχνίδι ήθελα όμως. Είχε βγει κάποια στιγμή κάποιο mod που επέτρεπε σε όσους είχαν rgh να μπαίνουν online και να παίζουν μεταξύ τους. Δεν ξέρω αν δούλεψε γιατί δεν το δοκίμασα ποτέ.

Τέλος δε θυμάμαι καν αν το mail του rgh που είχα φάει ban τότε είναι το ίδιο που χρησιμοποιώ και σήμερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rodosf1 είπε

Κοίτα ban δεν έχω φάει κ δεν  νομίζω να φάω, οπότε δεν μπορώ να πιστοποιησω τι κ πως από προσωπική εμπειρία. Τα linked accounts σε αγορές στο Learn/Certification δουλεύουν. Δε ξέρω βέβαια αν φάει ban το ενα account αν το άλλο κλειδώνει για τις συγκεκριμένες αγορές που "βλέπει". 

Πάντως έχω διαβάσει μαρτυρίες χρηστών που έφαγαν αρχικά ban στην κονσόλα λογω mods πχ στο Forza Motorsport κ μετα και στο account επειδή συνέχισαν τα ίδια σε άλλη κονσόλα. Τα ήθελε ο κ...ς τους δλδ. 

Πως ακριβώς κάνεις μεταφορά το gamertag σου από ένα μειλ σε ένα άλλο?

Δεν λες την επιλογή που έχουν όλα τα hotmail mails να δημιουργήσεις και άλλο μειλ μέσα από το υπάρχον μειλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Πως ακριβώς κάνεις μεταφορά το gamertag σου από ένα μειλ σε ένα άλλο?

Δεν λες την επιλογή που έχουν όλα τα hotmail mails να δημιουργήσεις και άλλο μειλ μέσα από το υπάρχον μειλ.

Αν προσέξεις δεν αναφέρθηκα σε επιλογή μεταφοράς gamertag. Αλλά σε account άλλης πλατφόρμας της ίδιας εταιρείας. Συγκεκριμένα στις πιστοποιησεις της όπου έχει ξεκάθαρη επιλογή link ανεξάρτητων accounts. Για games/xbox δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάτι τέτοιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...