Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Όντως; Δεν έχεις αισθητό input lag δλδ; Μου φαίνεται τρομερά περίεργο.

Πως μπορώ να το δοκιμάσω;

Όπως τα λέει ο @rodosf1 επάνω, απλά η ποιότητα της εικόνας ε είναι λίγο μέτρια. Σε σχέση ας πούμε με την υπηρεσία της nvidia, αλλά υποψιάζομαι οτι αυτή είναι μια άλλη κουβέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, gregpec2 είπε

Όπως τα λέει ο @rodosf1 επάνω, απλά η ποιότητα της εικόνας ε είναι λίγο μέτρια. Σε σχέση ας πούμε με την υπηρεσία της nvidia, αλλά υποψιάζομαι οτι αυτή είναι μια άλλη κουβέντα.

Γ αυτό ανέφερα την ποιότητα της σύνδεσης. Μετά το κλείσιμο του vpn "κουμπώνει" σε κοντινό σέρβερ κ η ποιότητα ανεβαίνει κατακόρυφα με 5g ή 100+Mbps. Ποιότητα που ανέφερες μου φαίνεται για 720-1080, τουλάχιστον οπτικά. Όλα τα Xcloud sessions στρημαρουν απο Series X. 

Σημαντικό επίσης να πούμε ότι τραβάει περίπου 2GB/ώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rodosf1 είπε

Συνδέεσαι με δεδομένα ή με πολύ καλή οικιακή σύνδεση. 

1. ανοίγεις vpn Αγγλία.

2. Ανοίγεις εφαρμογή Gamepass 

3. Ξεκινάς game. 

4.Κλεινεις vpn

αυτόματα μετά συνδέεται στον πιο κοντινό σέρβερ χωρίς να κάνεις εσύ κάτι. 

Απολαμβάνεις, ειδικά με 5g ή 100ρα είναι βούτυρο. 

υγ. Μετά την πρώτη φορά δεν θες ξανά vpn για να αλλάξει παιχνίδι, εφόσον είσαι στην εφαρμογή παίζει κανονικα εναλλαγές παιχνιδιού. 

Πρέπει να είναι η κονσόλα ανοιχτή στο σπίτι ? Γιατί είμαι εξοχικό και κατά τις 11 το βράδυ κόβω φλέβες μέχρι να κοιμηθώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Πρέπει να είναι η κονσόλα ανοιχτή στο σπίτι ? Γιατί είμαι εξοχικό και κατά τις 11 το βράδυ κόβω φλέβες μέχρι να κοιμηθώ 

όχι καθόλου. έχουν αυτοί servers με δικα τους xbox όταν παίζεις μέσω cloud. Στρημαρει την εικόνα στο κινητό σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

Γ αυτό ανέφερα την ποιότητα της σύνδεσης. Μετά το κλείσιμο του vpn "κουμπώνει" σε κοντινό σέρβερ κ η ποιότητα ανεβαίνει κατακόρυφα με 5g ή 100+Mbps. Ποιότητα που ανέφερες μου φαίνεται για 720-1080, τουλάχιστον οπτικά. Όλα τα Xcloud sessions στρημαρουν απο Series X. 

Σημαντικό επίσης να πούμε ότι τραβάει περίπου 2GB/ώρα. 

Ίσως να είναι έτσι όπως το λες, εγώ με πενηντάρα που το έχω δοκιμάσει είναι μέτρια η εικόνα.

5 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Πρέπει να είναι η κονσόλα ανοιχτή στο σπίτι ? Γιατί είμαι εξοχικό και κατά τις 11 το βράδυ κόβω φλέβες μέχρι να κοιμηθώ 

Καμία σχέση, μιλάμε για cloud εδώ, δεν έχει σχέση με την κονσόλα. Οπότε κλειστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχετε καλή σύνδεση σε εξοχικό κλπ μπορείτε να ανοίξετε κ κλείσετε την κονσόλα κανονικά από μακριά μέσω remote play. Κ εννοείται να παίξετε. Απλά θέλει το αντίστοιχο σεταρισμα να είναι σε stand by mode. 

Πατάς από το app remote play κ ανοίγει η κονσόλα σπίτι, παίζεις κ μετα κάνεις remote shutdown. :)

Πάλι θες καλή σύνδεση αλλά όχι τόσο υψηλές απαιτήσεις όσο το xcloud. Εννοείται θες καλή σύνδεση σπίτι σε αυτή την περίπτωση κ ειδικά upload 10 τουλάχιστον. 

Υπόψη ότι μέσω remote play παίζεις ότι έχεις κατεβασμένο στην κονσόλα ενώ μέσω xcloud ότι είναι στο gamepass/EAPlay. Εννοείται με τα saves σου κανονικά. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζω έναν κωδικό ultimate για 1 μήνα από ένα controller που πήρα. Είναι για κάποιον που δεν έχει ενεργή συνδρομή. Όποιος την πάρει ας γράψει για να ξέρουν και οι άλλοι. 

20230808_013119.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 minutes ago, Tigio13 said:

Βάζω έναν κωδικό ultimate για 1 μήνα από ένα controller που πήρα. Είναι για κάποιον που δεν έχει ενεργή συνδρομή. Όποιος την πάρει ας γράψει για να ξέρουν και οι άλλοι. 

20230808_013119.jpg

Εγώ! Ευχαριστώ πολύ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 07/08/2023 at 19:20, rodosf1 said:

Συνδέεσαι με δεδομένα ή με πολύ καλή οικιακή σύνδεση. 

1. ανοίγεις vpn Αγγλία.

2. Ανοίγεις εφαρμογή Gamepass 

3. Ξεκινάς game. 

4.Κλεινεις vpn

αυτόματα μετά συνδέεται στον πιο κοντινό σέρβερ χωρίς να κάνεις εσύ κάτι. 

Απολαμβάνεις, ειδικά με 5g ή 100ρα είναι βούτυρο. 

υγ. Μετά την πρώτη φορά δεν θες ξανά vpn για να αλλάξει παιχνίδι, εφόσον είσαι στην εφαρμογή παίζει κανονικα εναλλαγές παιχνιδιού. 

Μου άνοιξες την όρεξη. Από Ελλάδα σε ποιον server συνδέεται μετά; Γερμανία ή τπτ πιο κοντά; Αν δεν ξέρεις θα κάνω ένα packet capture να το δω όταν το συνδέσω.

Πρόταση για free VPN που να παίζει κομπλέ για Game Pass Αγγλία; TunnelBear?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Μου άνοιξες την όρεξη. Από Ελλάδα σε ποιον server συνδέεται μετά; Γερμανία ή τπτ πιο κοντά; Αν δεν ξέρεις θα κάνω ένα packet capture να το δω όταν το συνδέσω.

Πρόταση για free VPN που να παίζει κομπλέ για Game Pass Αγγλία; TunnelBear?

Νομίζω Γερμανία /Ιταλία συνδέεται συνήθως. Αλλά αξίζει να δεις που πάνε τα πακέτα. 

Με Windscribe μια χαρά δουλεύει. Κ ελάχιστα δεδομένα αφού είναι για λίγα δευτερόλεπτα ανοιχτό το vpn. 

Μπορείς κ εξαρχής να συνδεθείς εννοείται Γερμανία, απλά μπορεί να σου γυρίσει την εφαρμογή στα Γερμανικά, γ αυτό πρότεινα Αγγλία αρχικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάφερα να συνδεθώ :( κάτι κάνω λάθος. Δεν μου βγάζει στην εφαρμογή του game pass πουθενά να παίξω μόνο κονσόλα αναφέρει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κάνω μια ερώτηση: στο google play store θέλω να κατεβάσω την εφαρμογή xbox και xbox game pass στο κινητό. Βλέπω ότι υπάρχουν οι δύο εφαρμογής και ταυτόχρονα υπάρχουν και άλλες δύο με την ένδειξη beta. Ποιές να κατεβάσω; Τις κανονικές (με το πράσινο φόντο) ή τις beta (με το άσπρο φόντο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, tempo είπε

να κάνω μια ερώτηση: στο google play store θέλω να κατεβάσω την εφαρμογή xbox και xbox game pass στο κινητό. Βλέπω ότι υπάρχουν οι δύο εφαρμογής και ταυτόχρονα υπάρχουν και άλλες δύο με την ένδειξη beta. Ποιές να κατεβάσω; Τις κανονικές (με το πράσινο φόντο) ή τις beta (με το άσπρο φόντο)

οι κανονικες δουλεύουν μια χαρά, επιβεβαιώνω. 

 

45 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Δεν κατάφερα να συνδεθώ :( κάτι κάνω λάθος. Δεν μου βγάζει στην εφαρμογή του game pass πουθενά να παίξω μόνο κονσόλα αναφέρει 

Άρα δεν δούλεψε σωστά το Vpn βήμα. 

Συνδέσου με vpn στο κινητό κ μετα άνοιξε την εφαρμογή gamepass, θα δεις ότι θα σου έχει ως τριτη επιλογή... σύννεφο αριστερά. Στις προτιμήσεις της εφαρμογής άφησε ενεργό το Ελλάδα/Ελληνικά, δεν υπάρχει θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rodosf1 είπε

οι κανονικες δουλεύουν μια χαρά, επιβεβαιώνω. 

 

Άρα δεν δούλεψε σωστά το Vpn βήμα. 

Συνδέσου με vpn στο κινητό κ μετα άνοιξε την εφαρμογή gamepass, θα δεις ότι θα σου έχει ως τριτη επιλογή... σύννεφο αριστερά. Στις προτιμήσεις της εφαρμογής άφησε ενεργό το Ελλάδα/Ελληνικά, δεν υπάρχει θέμα. 

 

Είμαι σε Λονδίνο κανονικά . Μπήκα στην εφαρμογή . Δεν βρίσκω κάτι :(

Screenshot_2023-08-09-11-48-09-551_com.gamepass.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...