Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 minutes ago, kjtzemis said:

Καλησπερα σε ολους, προσφατα πουλησα την καρτα γραφικων απτο pc μου και σκεφτηκα αντι να αγορασω αλλη gpu να παω σε xbox series x μιας και δεν εχω την ορεξη να καθομαι να ψαχνομαι με ρυθμισεις gpu κλπ που θελει στο pc, θελω πιο αμεσο gaming και απο την ανεση του καναπε μου.

Θελω να ρωτησω ομως αν pc (windows) με series x μπορουν να επικοινωνησουν καπως μεταξυ τους.

Με τι τρόπο να επικοινωνούν; Σε multi υπάρχουν games που υποστηρίζουν crossplay μεταξύ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

Καλησπερα σε ολους, προσφατα πουλησα την καρτα γραφικων απτο pc μου και σκεφτηκα αντι να αγορασω αλλη gpu να παω σε xbox series x μιας και δεν εχω την ορεξη να καθομαι να ψαχνομαι με ρυθμισεις gpu κλπ που θελει στο pc, θελω πιο αμεσο gaming και απο την ανεση του καναπε μου.

Θελω να ρωτησω ομως αν pc (windows) με series x μπορουν να επικοινωνησουν καπως μεταξυ τους.

Αν εννοείς games, ενα μεγάλο μέρος της βιβλιοθήκης του gamepass Ultimate είναι κοινό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι σαν media center εννοώ…

εχω πχ κάποιες 4κ ταινίες στο pc τις οποίες χωρίς κάρτα γραφικών δεν ξέρω αν θα μπορεί να τις τρέξει κανονικά, αν γίνετε κάπως να τις τρέξω μέσω xbox.

EDIT: επισης κάτι άκυρο που ήθελα να ρωτήσω, έχει ένας φίλος μου game pass ultimate και θέλω να την μοιραστούμε (αυτός παίζει μόνο από pc), θα μπορώ να συνδέσω τον λογαριασμό του στην κονσόλα αλλά τα παιχνίδια να τα κατεβάζω στο δικό μου προφίλ;;;δλδ η πρόοδος και τα τρόπαια απτό κάθε παιχνίδι να περνιούνται στο δικό μου account.

Επεξ/σία από kjtzemis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, kjtzemis said:

Όχι σαν media center εννοώ…

εχω πχ κάποιες 4κ ταινίες στο pc τις οποίες χωρίς κάρτα γραφικών δεν ξέρω αν θα μπορεί να τις τρέξει κανονικά, αν γίνετε κάπως να τις τρέξω μέσω xbox.

EDIT: επισης κάτι άκυρο που ήθελα να ρωτήσω, έχει ένας φίλος μου game pass ultimate και θέλω να την μοιραστούμε (αυτός παίζει μόνο από pc), θα μπορώ να συνδέσω τον λογαριασμό του στην κονσόλα αλλά τα παιχνίδια να τα κατεβάζω στο δικό μου προφίλ;;;δλδ η πρόοδος και τα τρόπαια απτό κάθε παιχνίδι να περνιούνται στο δικό μου account.

Μπορείς να βάλεις Kodi και δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kjtzemis είπε

Όχι σαν media center εννοώ…

εχω πχ κάποιες 4κ ταινίες στο pc τις οποίες χωρίς κάρτα γραφικών δεν ξέρω αν θα μπορεί να τις τρέξει κανονικά, αν γίνετε κάπως να τις τρέξω μέσω xbox.

EDIT: επισης κάτι άκυρο που ήθελα να ρωτήσω, έχει ένας φίλος μου game pass ultimate και θέλω να την μοιραστούμε (αυτός παίζει μόνο από pc), θα μπορώ να συνδέσω τον λογαριασμό του στην κονσόλα αλλά τα παιχνίδια να τα κατεβάζω στο δικό μου προφίλ;;;δλδ η πρόοδος και τα τρόπαια απτό κάθε παιχνίδι να περνιούνται στο δικό μου account.

Ναι κανονικά μπορείτε. Απλά θα έχεις και τα δύο account στην κονσόλα με κύριο του φίλου με τη συνδρομή Ultimate 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/8/2023 στις 3:17 ΜΜ, GaGaS_Thess είπε

Σας δουλεύει ο τρόπος που γράφει το άρθρο γιατί προσπάθησα να πάρω το SWOS χωρίς επιτυχία. Μου βγάζει σφάλμα (Unexpected error...)

Edit

Άκυρο, όλα ΟΚ. 🙂

Επεξ/σία από Basilhs1982
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από που μπορώ να δω όλες τις συσκευές xbox που έχω συνδεθεί με το profile μου γιατί από εδώ δείχνει μόνο 2.

Και το περίεργο είναι ότι μου δείχνει μόνο το series s & series x που έχω συνδεθεί εγώ και όχι αυτό το series s που κάνω share το λογαριασμό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dream21 είπε

 

η επόμενη εποχή, του Cloud Gaming είναι ήδη εδώ! Ας ελπίσουμε σύντομα κ με official support στην Ελλάδα! 

Unofficial πάντως παίζει μια χαρά ήδη, χωρίς input lag. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, rodosf1 said:

η επόμενη εποχή, του Cloud Gaming είναι ήδη εδώ! Ας ελπίσουμε σύντομα κ με official support στην Ελλάδα! 

Unofficial πάντως παίζει μια χαρά ήδη, χωρίς input lag. 

Υπομονή μόλις θα είναι έτοιμα τα 3  azure data center της Microsoft στα Σπάτα το 2025 και σε συνδυασμό ΟΝΤ σπίτι η gaming εμπειρία θα απογειωθεί με 1ms ping προς τα έξω :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, rodosf1 said:

Unofficial πάντως παίζει μια χαρά ήδη, χωρίς input lag. 

Όντως; Δεν έχεις αισθητό input lag δλδ; Μου φαίνεται τρομερά περίεργο.

Πως μπορώ να το δοκιμάσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Όντως; Δεν έχεις αισθητό input lag δλδ; Μου φαίνεται τρομερά περίεργο.

Πως μπορώ να το δοκιμάσω;

Συνδέεσαι με δεδομένα ή με πολύ καλή οικιακή σύνδεση. 

1. ανοίγεις vpn Αγγλία.

2. Ανοίγεις εφαρμογή Gamepass 

3. Ξεκινάς game. 

4.Κλεινεις vpn

αυτόματα μετά συνδέεται στον πιο κοντινό σέρβερ χωρίς να κάνεις εσύ κάτι. 

Απολαμβάνεις, ειδικά με 5g ή 100ρα είναι βούτυρο. 

υγ. Μετά την πρώτη φορά δεν θες ξανά vpn για να αλλάξει παιχνίδι, εφόσον είσαι στην εφαρμογή παίζει κανονικα εναλλαγές παιχνιδιού. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...