Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο open world ξερουμε τιποτα που να ετοιμαζεται περαν του starfield? Υπαρχει καμια πιθανοτητα για Death Stranding;

εχω λιωσει αρχαια games metal gear, gta, red dead 2, ghost recon, μεχρι και το astroneer (!) περιμενοντας κατι αξιολογο σε open world/sandbox.  (παιχνιδια τυπου Souls,Skyrim, Elden Ring δεν εχω δοκιμασει καν, ολο το "medieval" δε με τραβαει). Μεχρι που σκεφτηκα να παω σε switch για να δοκιμασω το Zelda!

Εχετε να προτεινεται κατι πιο καινουργιο στην κατηγορια; Ειτε απο gamepass ειτε εκτος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, call-me-ten είπε

Υπαρχει καμια πιθανοτητα για Death Stranding;

 

 

Με publisher sony studios δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να βγει σε κονσόλα xbox το death stranding. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, call-me-ten είπε

απο open world ξερουμε τιποτα που να ετοιμαζεται περαν του starfield? Υπαρχει καμια πιθανοτητα για Death Stranding;

εχω λιωσει αρχαια games metal gear, gta, red dead 2, ghost recon, μεχρι και το astroneer (!) περιμενοντας κατι αξιολογο σε open world/sandbox.  (παιχνιδια τυπου Souls,Skyrim, Elden Ring δεν εχω δοκιμασει καν, ολο το "medieval" δε με τραβαει). Μεχρι που σκεφτηκα να παω σε switch για να δοκιμασω το Zelda!

Εχετε να προτεινεται κατι πιο καινουργιο στην κατηγορια; Ειτε απο gamepass ειτε εκτος.

 

Δοκίμασε το Zelda φίλε και μάλλον δε θα ξαναπαίξεις άλλο open world, ειδικά αν σου αρέσει το sandbox.

Από τη λίστα σου λείπει το witcher 3, να φανταστώ ότι απλά ξέχασες να το βάλεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, gdal73 είπε

Δοκίμασε το Zelda φίλε και μάλλον δε θα ξαναπαίξεις άλλο open world, ειδικά αν σου αρέσει το sandbox.

Από τη λίστα σου λείπει το witcher 3, να φανταστώ ότι απλά ξέχασες να το βάλεις...

μου αρεσουν τα sandbox γι αυτο το σκεφτομαι πολυ.. ισως αν πεσει λιγο ακομη η τιμη του switch να το προχωρησω!

Witcher 3 το σκεφτομουν αλλα απο τα τρειλερ μου θυμισε στυλ skyrim και δε το δοκιμασα ποτε.

Αξιζει για καποιον που θελει κυριως το open world στοιχειο και οχι το combat/grinding ???
(παιζω games καθαρα για να χαλαρωσω και ο λογος που απεφυγα τα souls οπως και ολα τα οnline multiplayer ειναι το grind κυριως που δε με αφορα.)

Επεξ/σία από call-me-ten
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, call-me-ten είπε

απο open world ξερουμε τιποτα που να ετοιμαζεται περαν του starfield? Υπαρχει καμια πιθανοτητα για Death Stranding;

εχω λιωσει αρχαια games metal gear, gta, red dead 2, ghost recon, μεχρι και το astroneer (!) περιμενοντας κατι αξιολογο σε open world/sandbox.  (παιχνιδια τυπου Souls,Skyrim, Elden Ring δεν εχω δοκιμασει καν, ολο το "medieval" δε με τραβαει). Μεχρι που σκεφτηκα να παω σε switch για να δοκιμασω το Zelda!

Εχετε να προτεινεται κατι πιο καινουργιο στην κατηγορια; Ειτε απο gamepass ειτε εκτος.

 

Παίξε Grounded χθες. 100+ ώρες εχω φάει. Παίζει μέχρι 4πλο coop. Τρομερό και σε ιδέα κ σε μάχες κ σε crafting κ σε exploration. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, call-me-ten είπε

μου αρεσουν τα sandbox γι αυτο το σκεφτομαι πολυ.. ισως αν πεσει λιγο ακομη η τιμη του switch να το προχωρησω!

Witcher 3 το σκεφτομουν αλλα απο τα τρειλερ μου θυμισε στυλ skyrim και δε το δοκιμασα ποτε.

Αξιζει για καποιον που θελει κυριως το open world στοιχειο και οχι το combat/grinding ???
(παιζω games καθαρα για να χαλαρωσω και ο λογος που απεφυγα τα souls οπως και ολα τα οnline multiplayer ειναι το grind κυριως που δε με αφορα.)

Μέχρι να πέσει η τιμή του switch, ασχολήσου με το witcher 3 και θα με θυμηθείς. Εχοντας παίξει σχεδόν όλα τα συγχρονα open world (μόνο  το red dead μου έχει ξεφύγει, αλλά έχω το δίσκο του για να ασχοληθώ στο μέλλον με την ησυχία μου...), θα μπορούσα να πω ότι το witcher 3 είναι στα 2-3 κορυφαία rpg's και αυτό οφείλεται σε πολλά πράγματα που το κάνουν μοναδικό...

Το πεντάυερο που θα δώσεις για να το πάρεις από κανένα κλειδάδικό, θα είναι από τις καλλίτερες αγορές που θα κάνεις στο χωρο του gaming. Να πάρεις την next gen goty edition, η οποία περιέχει και τα δύο dlc, τα οποία είναι από μόνα τους σχεδόν ολόκληρα παιχνίδια...

Επεξ/σία από gdal73
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, gdal73 είπε

Μέχρι να πέσει η τιμή του switch, ασχολήσου με το witcher 3 και θα με θυμηθείς. Εχοντας παίξει σχεδόν όλα τα συγχρονα open world (μόνο  το red dead μου έχει ξεφύγει, αλλά έχω το δίσκο του για να ασχοληθώ στο μέλλον με την ησυχία μου...), θα μπορούσα να πω ότι το witcher 3 είναι στα 2-3 κορυφαία rpg's και αυτό οφείλεται σε πολλά πράγματα που το κάνουν μοναδικό...

Το πεντάυερο που θα δώσεις για να το πάρεις από κανένα κλειδάδικό, θα είναι από τις καλλίτερες αγορές που θα κάνεις στο χωρο του gaming. Να πάρεις την next gen goty edition, η οποία περιέχει και τα δύο dlc, τα οποία είναι από μόνα τους σχεδόν ολόκληρα παιχνίδια...

Νομιζω το ειχα δει στο gamepass, αν οχι θα το παρω απο κλειδαδικο. Ευχαριστω για την προταση σου! Για το red dead,νταξει.. οταν το ξεκινησεις θα ζησεις τρομερη παιχνιδαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, rodosf1 said:

Screenshot_2023-08-02-13-09-57-676_com_miui.home-edit.jpg.fc41ae1b252a9c51e9c232b9ef0f4c5e.jpg

Surprise entries στο gamepass Σήμερα... 

 

Έχω ξενερώσει που δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα το 3 για Xbox καθώς δεν έχω PC. Ας δοκιμάσουμε τα παλαιότερα τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, call-me-ten είπε

μου αρεσουν τα sandbox γι αυτο το σκεφτομαι πολυ.. ισως αν πεσει λιγο ακομη η τιμη του switch να το προχωρησω!

Witcher 3 το σκεφτομουν αλλα απο τα τρειλερ μου θυμισε στυλ skyrim και δε το δοκιμασα ποτε.

Αξιζει για καποιον που θελει κυριως το open world στοιχειο και οχι το combat/grinding ???
(παιζω games καθαρα για να χαλαρωσω και ο λογος που απεφυγα τα souls οπως και ολα τα οnline multiplayer ειναι το grind κυριως που δε με αφορα.)

Spoiler

Zelda.. αχεμ... emulator.. pc.. Υπάρχει και αυτή η εναλλακτική. (έκανε rhyme 😁)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους, προσφατα πουλησα την καρτα γραφικων απτο pc μου και σκεφτηκα αντι να αγορασω αλλη gpu να παω σε xbox series x μιας και δεν εχω την ορεξη να καθομαι να ψαχνομαι με ρυθμισεις gpu κλπ που θελει στο pc, θελω πιο αμεσο gaming και απο την ανεση του καναπε μου.

Θελω να ρωτησω ομως αν pc (windows) με series x μπορουν να επικοινωνησουν καπως μεταξυ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...