Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, rodosf1 είπε

Hideo άρχοντα πάρε μας τα υπάρχοντα! 

Ο μόνος άνθρωπος που μπορεί ακόμη *** game να βγάλει, να είναι καλό! :)

Σέβομαι απόλυτα την άποψή σου, αλλά διαφωνώ. Τρανό παράδειγμα το death stranding. Ξέρω οτι οτι πολλοί θα με κυνηγήσετε 😁

Spoiler

image.png.5c61609c4837255d9f6dd84d29c60ec9.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 hours ago, D.Luffy said:

Εγώ πάντως έχω διαβάσει από πολλούς στο συγκεκριμένο θέμα που υποστηρίζουν κάθετα ότι δεν είναι τίποτα άλλο παρά ένας "υπερεκτιμημένος" δημιουργός... 

Επίσης δεν καταλαβαίνω πως ένα μ@λ@κία game είναι και καλό. Αυτά τα δύο είναι εκ διαμέτρου αντίθετα με τη λογική.

Είμαι ενας απο αυτους. Θεωρω τον Kojima τον πλεον υπερεκτιμημενο στην ιστορια του gaming. Γελοία σεναρια που κανουν τα action b movies των 80s να μοιάζουν με το Οσα Παίρνει ο Ανεμος. 20 ωρες cut scenes. Aν ηθελα να δω ταινια θα πληρωνα 13 ευρω στο σινεμα οχι 70 στο Playstation. To Death Stranding ειναι ισως το πιο βαρετο πραγμα που εχω κανει ποτε στη ζωή μου και καποτε, πριν παω φαντάρος, ξοδευα 10 ωρες να κοιταω μια οθονη σαν σεκιουριτας. 

Παρ΄ολα αυτα ομως εχω το νιονιο να καταλαβω 2-3 απλα πραγματα. Η γνώμη μου δεν ειναι universal truth και καταλαβαινω πως υπαρχουν χιλιαδες ανθρωποι που τους αρεσουν τα games του. Γι΄αυτο και χαίρομαι που θα βγαλει παιχνιδι στο XBOX ακομα και αν εμενα δεν μαρεσει.

Επιπλέον, δεν κρινω ποτε κατι πριν το δοκιμασω. Οπως δοκιμασα τα MGS και το DT ετσι και θα δοκιμασω το καινουριο του και θα κρινω. Το PT για παραδειγμα μου αρεσε. Αν βγαλει κατι τετοιο στο xbox θα το τιμησω. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, TutaKachun είπε

Είμαι ενας απο αυτους. Θεωρω τον Kojima τον πλεον υπερεκτιμημενο στην ιστορια του gaming. Γελοία σεναρια που κανουν τα action b movies των 80s να μοιάζουν με το Οσα Παίρνει ο Ανεμος. 20 ωρες cut scenes. Aν ηθελα να δω ταινια θα πληρωνα 13 ευρω στο σινεμα οχι 70 στο Playstation. To Death Stranding ειναι ισως το πιο βαρετο πραγμα που εχω κανει ποτε στη ζωή μου και καποτε, πριν παω φαντάρος, ξοδευα 10 ωρες να κοιταω μια οθονη σαν σεκιουριτας. 

Παρ΄ολα αυτα ομως εχω το νιονιο να καταλαβω 2-3 απλα πραγματα. Η γνώμη μου δεν ειναι universal truth και καταλαβαινω πως υπαρχουν χιλιαδες ανθρωποι που τους αρεσουν τα games του. Γι΄αυτο και χαίρομαι που θα βγαλει παιχνιδι στο XBOX ακομα και αν εμενα δεν μαρεσει.

Επιπλέον, δεν κρινω ποτε κατι πριν το δοκιμασω. Οπως δοκιμασα τα MGS και το DT ετσι και θα δοκιμασω το καινουριο του και θα κρινω. Το PT για παραδειγμα μου αρεσε. Αν βγαλει κατι τετοιο στο xbox θα το τιμησω. 

Πολυ ωραιό κ με έξυπνο χιούμορ το σχόλιο σου. Προσωπικά ως fan του θα πω ότι ακόμη κ το DT που δεν μου άρεσε ήταν κ παραμένει ξεχωριστό σαν εμπειρία. Κ εκτιμώ ότι σε κάποια χρόνια θα το ξαναπιάσω, μου έδωσε στις 6-7 ώρες αυτό το vibe. Και σε ατμόσφαιρα που δίνει στα games είναι ασυναγώνιστη η Kojima productions... :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, rodosf1 είπε

Πολυ ωραιό κ με έξυπνο χιούμορ το σχόλιο σου. Προσωπικά ως fan του θα πω ότι ακόμη κ το DT που δεν μου άρεσε ήταν κ παραμένει ξεχωριστό σαν εμπειρία. Κ εκτιμώ ότι σε κάποια χρόνια θα το ξαναπιάσω, μου έδωσε στις 6-7 ώρες αυτό το vibe. Και σε ατμόσφαιρα που δίνει στα games είναι ασυναγώνιστη η Kojima productions... :)

έχουν πράγματι καλή ατμόσφαιρα, αλλά πολύ αργά και κουραστικά, στο Death Strading έκανα υπομονή αλλά πόσο;; δεν το άντεξα, έπαιξα νομίζω καπου 6-7 ωρες και το παράτησα…δεν παλευόταν..

Θυμάμαι ακόμα και το Metal Gear 3 που τις πρώτες 3-4 ωρες δεν έκανες τίποτα και χτύπαγε συνεχώς ο ασύρματος του Snake για να πετάξουν μια κοτσάνα οι συνεργάτες του….κάπου ώπα δηλαδή και ήμαρτον…

Σαν ταινίες του Ταρκόφσκι  είναι τα παιχνίδια του, φοβερή ατμόσφαιρα και προσεγμένες σκηνές αλλά κόβεις φλέβες μετά από κάποιο σημείο….

Επεξ/σία από karamela693
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, TutaKachun said:

Είμαι ενας απο αυτους. Θεωρω τον Kojima τον πλεον υπερεκτιμημενο στην ιστορια του gaming. Γελοία σεναρια που κανουν τα action b movies των 80s να μοιάζουν με το Οσα Παίρνει ο Ανεμος. 20 ωρες cut scenes. Aν ηθελα να δω ταινια θα πληρωνα 13 ευρω στο σινεμα οχι 70 στο Playstation. To Death Stranding ειναι ισως το πιο βαρετο πραγμα που εχω κανει ποτε στη ζωή μου και καποτε, πριν παω φαντάρος, ξοδευα 10 ωρες να κοιταω μια οθονη σαν σεκιουριτας. 

Παρ΄ολα αυτα ομως εχω το νιονιο να καταλαβω 2-3 απλα πραγματα. Η γνώμη μου δεν ειναι universal truth και καταλαβαινω πως υπαρχουν χιλιαδες ανθρωποι που τους αρεσουν τα games του. Γι΄αυτο και χαίρομαι που θα βγαλει παιχνιδι στο XBOX ακομα και αν εμενα δεν μαρεσει.

Επιπλέον, δεν κρινω ποτε κατι πριν το δοκιμασω. Οπως δοκιμασα τα MGS και το DT ετσι και θα δοκιμασω το καινουριο του και θα κρινω. Το PT για παραδειγμα μου αρεσε. Αν βγαλει κατι τετοιο στο xbox θα το τιμησω. 

Δεκτά όλα αυτά που λες.

Ούτε εγώ είμαι fan του Kojima αλλά δεν τον θεωρώ καθόλου υπερεκτιμημένο γιατί πολύ απλά η σειρά Metal Gear έγραψε ιστορία στον χώρο και είναι μία από τις δημοφιλέστερες και πολύ επιτυχημένες εμπορικά. Δεν είναι από τα αγαπημένα μου παιχνίδια αλλά πέρασα ωραία παίζοντας τα και ανανωρίζω ότι έχουν δημιουργηθεί με πάθος, βαθύ lore αλλά και άκρως anime Γιαπωνέζικη αισθητική και story.

Όσο αναφορά το Death Stranding, δεν μπορεί να κοιτάξει στα μάτια την επιτυχία και την αποδοχή του Metal Gear αλλά παραμένει ένα ποιοτικό και άκρως ξεχωριστό και ιδιαίτερο παιχνίδι. Σίγουρα δεν μπορεί να κριθεί από αυτό και μόνο όμως η αξία του δημιουργού του. Μόνο από το συνολικό έργο του μέχρι τώρα το οποίο είναι μεγάλο άσχετα με την προσωπική άποψη του καθενώς.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, karamela693 είπε

έχουν πράγματι καλή ατμόσφαιρα, αλλά πολύ αργά και κουραστικά, στο Death Strading έκανα υπομονή αλλά πόσο;α; δεν το άντεξα, έπαιξα νομίζω καπου 6-7 ωρες και το παράτησα…δεν παλευόταν..

Θυμάμαι ακόμα και το Metal Gear 3 που τις πρώτες 3-4 ωρες δεν έκανες τίποτα και χτύπαγε συνεχώς ο ασύρματος του Snake για να πετάξουν μια κοτσάνα οι συνεργάτες του….κάπου ώπα δηλαδή και ήμαρτον…

Σαν ταινίες του Ταρκόφσκι  είναι τα παιχνίδια του, φοβερή ατμόσφαιρα και προσεγμένες σκηνές αλλά κόβεις φλέβες μετά από κάποιο σημείο….

Είναι είναι ατμόσφαιρα, όπως το είπες. Στη δήλωση του πριν μήνες πάντως για το επερχόμενο game είχε πει πως θα τπυ δώσει αυτή η γενιά τη δύναμη που ήθελε για να δείξει ότι δεν μπορούσε μέχρι τώρα από αυτά που έχει στο (άρρωστο ίσως) μυαλό του :)

Πάω στοίχημα ότι το συντριπτικό ποσοστό των fan των ταινιών του Ταρκοφσκι δεν έχουν παίξει game του Kojima πάντως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Xbox Game Pass Additions - Broforce Forever, Everspace 2, A Short Hike, and More

Everspace +

Limbo +

Airborne Kingdom +

τα υπόλοιπα άγνοια. Θα τα μελετήσουμε. 

Επίσης τρέχει προσφορά 1€/1μηνα  Ubisoft plus για όποιον ενδιαφέρεται. Ακομα λίγες μέρες για την ενεργοποίηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω με τα χίλια το A Short Hike για ένα πολύ ευχάριστο και χαλαρό δίωρο. Ένα open world μινιατούρα με ψυχή, ευχάριστη γραφή, κάποιες δυνατές στιγμές και πολύ ωραία, τουλάχιστον για τα γούστα μου, μουσική.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, firepc είπε

Τον Σεπτέμβριο θα έχει πράμα πάλι

Starfield, Payday 3 και το Πινόκιο game

Το Everspace είναι πραγματικά υπέροχο... μέχρι να βγει το Starfield! :)

Επίσης 18/8 έρχεται το Texas Chainsaw Massacre για τους λάτρεις του horror. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Limbo νομίζω το είχε δώσει και με τα games with gold κάποια στιγμή ή κάνω λάθος ; Δεν θυμάμαι να το αγόρασα και το βλέπω στην βιβλιοθήκη μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, GaGaS_Thess said:

το Limbo νομίζω το είχε δώσει και με τα games with gold κάποια στιγμή ή κάνω λάθος ; Δεν θυμάμαι να το αγόρασα και το βλέπω στην βιβλιοθήκη μου 

Ναι, ηταν εξτρα gwg δωρεαν 2016 Ιουνιο.

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...