Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Το έχει πάρει κανείς το update με το νέο UI στο SX? Εμένα δεν μου βγάζει καμία διαθέσιμη ενημέρωση ακόμα. 

3-4 μέρες ήδη. κάνει σταδιακό roll out. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά έκανα ένα manual restart στο Xbox και ως δια μαγείας εμφανίστηκε το νέο UI. Είχα παρει ένα system update εδώ και μέρες αλλά η κονσόλα είχε ακόμα το παλιό UI και νόμιζα ότι δεν ήταν αυτό. Έφταιγε μάλλον ότι την είχα σε sleep mode αντί σε power saving. Λίγο περίεργο πάντως να μην κάνει κανονικό restart η κονσόλα μετά από system update…

Τώρα όσο αναφορά το νέο UI δεν μου άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις. Η αρχική σελίδα είναι συμμαζεμένη και όμορφη αλλά μόλις αρχίσεις το scroll προς τα κάτω, τα πάντα μοιάζουν σαν μια τεράστια διαφήμιση. Άσχετα games του store που χωρίζονται σε διάφορες κατηγορίες χωρίς να σου δίνεται η δυνατότητα να απενεργοποιήσεις αυτές τις λίστες ή έστω να τις αλλάξεις.

Και ακόμα και όταν προσθέσεις παιχνίδια από τη συλλογή σου στο home, το πρώτο scroll προς τα κάτω είναι διαφήμιση από games του Store με τεράστια tiles.

Επίσης δεν άλλαξε απολύτως τίποτα άλλο. Ακριβώς το ίδιο UI σε όλες τις υπόλοιπες λειτουργίες με τη μόνη αλλαγή στην ουσία στο main Home Screen. 
 

Απορώ για ποιο λόγο τους πήρε τόσους μήνες (από πέρυσι ξέραμε ότι δούλευαν σε καινούργιο UI) για να κάνουν release ένα home page με διαφημίσεις από το store.

Εν ολίγης, πολύ καλαμπαλίκι και clutter χωρίς έμφαση στην βιβλιοθήκη των games που έχω μόνιμα στην κατοχή μου. Προφανώς το UI είναι πιο χρήσιμο γι αυτούς που έχουν gamepass και θέλουν να δουν ανά πάσα στιγμή τι καινούργιο είναι διαθέσιμο στην υπηρεσία και στο store.

 

 

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Τι έγινε εκεί στην square? Σταμάτησε να σας ταΐζει η sony και είπατε να το παιξετε ξαφνικά καλή εταιρεία? 

 

13 ώρες πριν, firepc είπε

είδαν οτι η MS σκορπάει ντόλαρς

The story of how we got here, however, is a long one. Yoshida was asked as early as 2013 why the game wasn’t on Xbox One. His answer at the time was that Microsoft’s stance on crossplay was too restrictive. “The main reason from our side is that I don’t want the community to be divided; to be split into two or more.

Και οχι, δεν θα ειναι στο gp, και digital only

47 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Τελικά έκανα ένα manual restart στο Xbox και ως δια μαγείας εμφανίστηκε το νέο UI. Είχα παρει ένα system update εδώ και μέρες αλλά η κονσόλα είχε ακόμα το παλιό UI και νόμιζα ότι δεν ήταν αυτό. Έφταιγε μάλλον ότι την είχα την σε sleep mode αντί σε power saving. Λίγο περίεργο πάντως να μην κάνει κανονικό restart η κονσόλα μετά από system update…

Η αληθεια ειναι οτι ηθελα να το προτεινω στον @Paragontas-x, αλλα δεν περιμενα η κονσολα να μην κανει force rr με το update..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, SabotazNic said:

 

The story of how we got here, however, is a long one. Yoshida was asked as early as 2013 why the game wasn’t on Xbox One. His answer at the time was that Microsoft’s stance on crossplay was too restrictive. “The main reason from our side is that I don’t want the community to be divided; to be split into two or more.

Και οχι, δεν θα ειναι στο gp, και digital only

Η αληθεια ειναι οτι ηθελα να το προτεινω στον @Paragontas-x, αλλα δεν περιμενα η κονσολα να μην κανει force rr με το update..

Εν τω μεταξύ αυτά τα restrictions έκαναν apply μόνο σε MMORPG. Go figure.

Ότι να ναι από την MS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Marios Rios είπε

Ρε παίδες εξηγήστε μου κάτι... Γίνεται να έχει κάνει ανανέωση το game pass στις 7 Ιουλίου και να προσπαθεί να κάνει πάλι σήμερα?

Μια περιπτωση ειναι, 7 Ιουλιου ο Ελληνικος λογαριασμος και σημερα ο ΑργεντινοΤουρκικος 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, rodosf1 είπε

Hideo άρχοντα πάρε μας τα υπάρχοντα! 

Ο μόνος άνθρωπος που μπορεί ακόμη *** game να βγάλει, να είναι καλό! :)

Εγώ πάντως έχω διαβάσει από πολλούς στο συγκεκριμένο θέμα που υποστηρίζουν κάθετα ότι δεν είναι τίποτα άλλο παρά ένας "υπερεκτιμημένος" δημιουργός... 

Επίσης δεν καταλαβαίνω πως ένα μ@λ@κία game είναι και καλό. Αυτά τα δύο είναι εκ διαμέτρου αντίθετα με τη λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Εγώ πάντως έχω διαβάσει από πολλούς στο συγκεκριμένο θέμα που υποστηρίζουν κάθετα ότι δεν είναι τίποτα άλλο παρά ένας "υπερεκτιμημένος" δημιουργός... 

Δε ξέρω τι λένε, δεν ασχολούμαι με γνώμες, την προσωπική μου άποψη εκφράζω βάση εμπειρίας τόσα χρόνια. Παίξε μερικά games του και θα πάρεις προσωπική γεύση. Άλλο επίπεδο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, rodosf1 said:

Δε ξέρω τι λένε, δεν ασχολούμαι με γνώμες, την προσωπική μου άποψη εκφράζω βάση εμπειρίας τόσα χρόνια. Παίξε μερικά games του και θα πάρεις προσωπική γεύση. Άλλο επίπεδο... 

Έχω παίξει σχεδόν όλα τα games του (και το Death Stranding) και έχω και γω την προσωπική μου άποψη.

Εγώ πάντως έκανα μια παρατήρηση και θα είναι ενδιαφέρον να δω αντιδράσεις σε αυτό το θέμα σε περίπτωση που ο "υπερεκτιμημένος" δημιουργός ανακοινώσει κάποια αποκλειστικότητα για το Xbox...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, rodosf1 είπε

Hideo άρχοντα πάρε μας τα υπάρχοντα! 

Ο μόνος άνθρωπος που μπορεί ακόμη κ *** game να βγάλει, να είναι καλό! :)

Υπερβολικός θα έλεγα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...