Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσο αφορά το νέο xbox ui.

Σιγά τις μεγάλες διαφορές με το παλιό.

Λίγο πολύ ίδιο είναι.

Απλά αλλάξανε μέγεθος στα tiles.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 hours ago, music_lover said:

Με συγχωρείται αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν, skins από που αγοράζουμε για το Series X?

Έχω αγοράσει αυτό https://gr.easyskinz.com/products/xbox-series-x-glossy-galactic-rainbow-skin?utm_campaign=order-confirmation-email&utm_medium=email&utm_source=OrderlyEmails&utm_content=product&shpxid=ef2a81ec-efa0-41cf-848e-3c2c7eadcb90 και είμαι πολύ ευχαριστημένος από το πόσο καλά έχει κολλήσει και 3.5 μήνες τώρα δεν έχει το παραμικρό θέμα ενώ δίνει και skin για το controller. Απο EasySkinz έχω ψωνίσει στο παρελθόν και για το κινητό ένα skin που με λίγη ταλαιπωρία (μπες/βγες σε τσέπη τζιν) άρχισε να ξεκολλάει σε μια άκρη. Ίσως όμως να φταίω κι εγώ γιατί δεν τη ζέστανα με πιστολάκι όταν την έβαζα στο κινητό. Και βγάζουν και κουπόνια συχνά πυκνά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται στο series s μου να έχει η κονσόλα το νέο μενού ενώ στο series x μου το παλιό μενού?

Εννοείτε ότι έχω περάσει το τελευταίο system update στη κάθε κονσόλα και απ' ότι έχω δει στο system os έχουν την ίδια έκδοση "10.0.22621.4918"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Πως γίνεται στο series s μου να έχει η κονσόλα το νέο μενού ενώ στο series x μου το παλιό μενού?

Εννοείτε ότι έχω περάσει το τελευταίο system update στη κάθε κονσόλα και απ' ότι έχω δει στο system os έχουν την ίδια έκδοση "10.0.22621.4918"

Προφανως εχεις αλλαξει απο πριν κατι στο layout του Χ και εσυ μπορει να το εχεις ξεχασει αλλα αυτο ειναι 'εξυπνο' και δεν ξεχναει, σεβεται τις ρυθμισεις σου. Δες αν εχει επιλογη για γυρισμα σε default.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Microsoft ρίχνει permanent ban στις κονσόλες/gamertags των devs μιας εφαρμογής retail emulator χωρίς άδεια και 15μερο ban στους χρήστες προειδοποιητικα για να την απεγκαταστησουν. Η εφαρμογή είναι η UWeaPons. Αν την έχετε κάντε απεγκατασταση. 

Εκτιμώ ότι λόγω της ύπαρξης νόμιμου emulator (antstream) δεν θα επιτρέψει πλέον ξανά retroarch κλπ στις κονσόλες της. 

Πιθανότερη αιτία κατ εμέ για αυτή την κίνηση δεν είναι τα διαφυγόντα κέρδη από antstream κλπ (μικρά) αλλά η πιθανότητα μέσω homebrew λογισμικού να βρεθεί... τρύπα για σπάσιμο των Xbox και διαδεδομενη πειρατεία. 

https://stealthoptional.com/news/xbox-retail-mode-emulators-suspensions-bans/

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Όχι δεν έχω αλλάξει τιποτα απλά απ' οτι διάβασα δεν το έχει δώσει σε όλες τις κονσόλες Series s/x η ms αλλά εν καιρό θα έρθει σε όλες. 

Εε, τοτε ολα καλα, ως συνηθως με την Microsoft :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή ΒΑΝ 15 ημερών σε όποιον χρησιμοποιεί σε retail emulator στο XBOX λένε ότι πέφτει 

Don’t use Retail mode on Xbox!
🟢 15-day suspensions handed out to users of retail emulators as a warning shot from Microsoft.
🟢 Devs warning users to delete emulators
🟢 Retail Mode team disbanding and shutting down the Patreon.

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/i-microsoft-kynigaei-osous-trexoun-emulators-se-xbox-series-se-retail-mode/82600.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook&fbclid=IwAR0ENnXsnqMDQTjZWbrOFQUKk631RnQ-EgH-L78k7UECAhhtjX3X0MHNKH4

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, rodosf1 said:

Η Microsoft ρίχνει permanent ban στις κονσόλες/gamertags των devs μιας εφαρμογής retail emulator χωρίς άδεια και 15μερο ban στους χρήστες προειδοποιητικα για να την απεγκαταστησουν. Η εφαρμογή είναι η UWeaPons. Αν την έχετε κάντε απεγκατασταση. 

Εκτιμώ ότι λόγω της ύπαρξης νόμιμου emulator (antstream) δεν θα επιτρέψει πλέον ξανά retroarch κλπ στις κονσόλες της. 

Πιθανότερη αιτία κατ εμέ για αυτή την κίνηση δεν είναι τα διαφυγόντα κέρδη από antstream κλπ (μικρά) αλλά η πιθανότητα μέσω homebrew λογισμικού να βρεθεί... τρύπα για σπάσιμο των Xbox και διαδεδομενη πειρατεία. 

https://stealthoptional.com/news/xbox-retail-mode-emulators-suspensions-bans/

 

Ο μόνος λόγος που γίνεται είναι γιατί οι τύποι απαιτούσαν donate για να έχεις πρόσβαση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πιθανο απλα να τελειωνουν τα συμβολαια που ειχαν με την Sοny , και απλα τωρα η ΜΣ  εχει χωθει , και ισως καταλαβαν οτι μπορει να τους συμφερει το  multiplatform στις πωλησεις παρα αποκλειστικοτητα σε μια μονο κονσολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, Bourdoulas said:

Όσον αφορά το νέο ui θα συμφωνήσω ότι δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Περίμενα κάτι καλύτερο .

Εμενα μου εκατσε καλυτερα στο ματι το νεο UI :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...