Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 minutes ago, Kong13 said:

Και εμένα δε μου το εμφανίζει.Βεβαια ακόμα και όταν το εμφανιζε,δε με άφηνε να το αγοράσω.Ενα παιδί από εδώ μέσα, προσπάθησε από Τουρκία να αγοράσει ένα dlc και έφαγε άκυρο και αυτός με τη fups.Μαλλον έκλεισε το σκηνικό.

Κρίμα .. για 80€ προσωπικα δεν αξίζει.αν ήταν λιγότερο.. τεσπα ευχαριστώ για την επιβεβαίωση, τουλάχιστον να μην έχω την απορία αν δεν έκανα εγώ κάτι σωστά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω ακριβως το ιδιο θεμα με το starfield controller. αν το κουνας πανω κατω κοπαναει το battery pack

Αναφορά σε κείμενο

As for a potential reason: I noticed that the rechargeable battery pack needs to be slightly „elevated“ in the housing, otherwise the battery doesn’t seem to connect and the controller doesnt turn on. My thinking is that maybe the contacts being loose is draining the battery more.

Have two Starfield controllers, both have this slightly misaligned battery case, my base XSX controller is a perfect fit in comparison.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, demmian είπε

Όσοι προλάβατε τυχεροί

 

Εγώ έκανα τη διαδικασία έκδοσης fups μόνο και μόνο για αυτό και τελικά έφαγα φόλα.Ακομα και πριν το βγάλουν από το store,δε μου το αγόραζε.Παιζει να κόψανε το τουρκικό store τελείως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη Ρόδο με τα καμένα δάση στα κεντρικά κ το τρέξιμο για να βοηθήσουμε αυτές τις ώρες, δεν ξεχνάμε τους φίλους στο xbox topic του insomnia. 

12€ η ετήσια συνδρομή προσφορά για pc για όσους δεν προλάβατε το link της Τουρκίας.  :)

https://www.greenmangaming.com/games/antstream-arcade-annual-pass-pc/

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κάποιο τοπικ για μας που δεν έχουμε χρησιμοποιήσει ποτέ κάρτες από Τουρκία να δούμε πως γίνεται να το βάλουμε στο λογαριασμό μας? 

 

Spoiler

Ελπίζω να τελειώσει σύντομα αυτός ο εφιάλτης που ζείτε τις τελευταίες μέρες εκεί στη Ρόδο. 

 

Επεξ/σία από Tigio13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tigio13 είπε

Υπάρχει κάποιο τοπικ για μας που δεν έχουμε χρησιμοποιήσει ποτέ κάρτες από Τουρκία να δούμε πως γίνεται να το βάλουμε στο λογαριασμό μας? 

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Ελπίζω να τελειώσει σύντομα αυτός ο εφιάλτης που ζείτε τις τελευταίες μέρες εκεί στη Ρόδο. 

 

Αν θυμάμαι καλά, αν κάνεις αναζήτηση στο twitch έχει βάλει κάποιος από εδώ οδηγίες για δημιουργία fups κ για αγορές μετά και από το xbox store κ οχι μόνο. αλλά είναι πριν κανένα δίμηνο το βίντεο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Υπάρχει κάποιο τοπικ για μας που δεν έχουμε χρησιμοποιήσει ποτέ κάρτες από Τουρκία να δούμε πως γίνεται να το βάλουμε στο λογαριασμό μας? 

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Ελπίζω να τελειώσει σύντομα αυτός ο εφιάλτης που ζείτε τις τελευταίες μέρες εκεί στη Ρόδο. 

 

Αδερφέ,εγώ που προσπαθούσα πάντως να το πάρω με fups,μου εσκαγε άκυρο.Επισης σε ένα παιδί που προσπαθούσε να πάρει ένα dlc, πάλι τα ίδια.Βεβαιωσου και από κανέναν άλλον πριν κάνεις την διαδικασία για να μη τη κάνεις τσάμπα.

Edit:Αγόρασα τα dlc του Forza. Λειτουργεί ακόμα.

Επεξ/σία από Kong13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα μάγκες και βοηθειαααααα

Είχα να ανοίξω μέρες τη κονσόλα και μπαίνω σήμερα να παίξω και όταν ανοίγει μου βγάζει ενημέρωση κατευθειαν σε αυτό το σημείο (χωρίς να έχουν προηγηθεί τα δύο προηγούμενα βήματα)... Βλέπε πρώτη εικόνα!

Εν συνεχεία όταν φτάνει στο 92-93% μου βγάζει πως παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα... Βλέπε δεύτερη εικόνα!

Και τέλος όταν πατάω επανεκκίνηση γίνεται το ίδιο από την αρχή...  Εκτός αν πάω αντιμετώπιση προβλημάτων που μου δείχνει αυτές τις επιλογές... Βλέπε τρίτη εικόνα!

Τι κάνω? Μόνο η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μένει όλα τα άλλα τα έχω κάνει 😕

Βοηθειααααα

 

Screenshot_2023-07-24-17-00-13-457_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-07-24-17-00-15-874_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-07-24-17-00-18-847_com.miui.gallery.jpg

Edit: Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων... Όμως πάτησα να μείνουν εφαρμογές κλπ!

Το πρώτο πακέτο το έφαγα με το kodi... Ώρες ατελείωτες έβαζα add-ons και ρύθμιζα και χάθηκαν όλα...

Τέλεια 😅 τι άλλο να περιμένω? Και εν το μεταξύ το σημαντικότερο: Γιατί έγινε όλο αυτοοοοο?

Επεξ/σία από Marios Rios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

γράφει  οτι δεν είναι  διαθέσιμο για αγορά προς το παρόν...

οπότε μαλλον είδαν οτι γινόταν abuse στην αγορά απο τουρκια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αίνιγμα για σκληρούς λύτες.

Έχω το series x και στη δουλειά έχουμε μια τηλεόραση "Schaublorenz lt32-28349" στην οποία δεν υπάρχει remote control και όπως καταλαβαίνετε ενώ συνδέω τη κονσόλα μέσω hdmi μπορώ να πάω από τα κουμπιά στα δεξιά της τηλεοράσεις στην hdmi θήρα αλλά δεν μπορώ να αλλάξω το aspect ratio της τηλεόρασης με αποτέλεσμα να μου δείχνει την οθόνη του series x κομμένη.

Επίσης δυστυχώς από τη κονσόλα δεν μπορώ να αλλάζω το aspect ratio αυτό πρέπει υποχρεωτικά πρέπει να αλλαχτεί από την τηλεόραση.

Ήδη έχω ψάξει να βρω συμβατό  remote controller για τη συγκεκριμένη τηλεόραση που λογικά θα έχει πάνω το κουμπί "size" που θέλουμε ώστε να μπορώ να αλλάξω το aspect ratio της tv.

 

Έχετε να προτείνετε κάτι?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Αίνιγμα για σκληρούς λύτες.

Έχω το series x και στη δουλειά έχουμε μια τηλεόραση "Schaublorenz lt32-28349" στην οποία δεν υπάρχει remote control και όπως καταλαβαίνετε ενώ συνδέω τη κονσόλα μέσω hdmi μπορώ να πάω από τα κουμπιά στα δεξιά της τηλεοράσεις στην hdmi θήρα αλλά δεν μπορώ να αλλάξω το aspect ratio της τηλεόρασης με αποτέλεσμα να μου δείχνει την οθόνη του series x κομμένη.

Επίσης δυστυχώς από τη κονσόλα δεν μπορώ να αλλάξω το aspect ratio αυτό πρέπει υποχρεωτικά πρέπει να αλλαχτεί από την τηλεόραση.

Ήδη έχω ψάξει να βρω συμβατό  remote controller για τη συγκεκριμένη τηλεόραση που λογικά θα έχει πάνω το κουμπί "size" που θέλουμε ώστε να μπορώ να αλλάξω το aspect ratio της tv.

 

Έχετε να προτείνετε κάτι?

Βρες ενα Xiaomi smartphone με θύρα IR, έχουν κ τα παλιά ακόμα κ έχει μέσα λογισμικό για όλα τσ μοντέλα κ άλλαξε τη ρύθμιση. Χρόνος 1 λεπτό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...