Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

Είναι γνωστό ότι ο συγκεκριμένος χρήστης μιλάει με... στοιχεία πάντα. Τωρα τι στοιχεία είναι αυτά δεν έχει σημασία, ντόρος να γίνεται. 😋

Προχωράμε: Από 1/9 το Live Gold μετονομαζεται σε Gamepass Core, οι δύο αλλαγές που σημείωσα είναι:

- Σταματάνε τα Games with Gold, όσα δόθηκαν παραμένουν στο account των χρηστών 

- Θα δώσει αρχικά πρόσβαση σε 25 games δωρεάν τα οποία θα αυξάνονται συνεχώς (Gears 5 μεταξύ άλλων κα). 

 

F1Mpwu5aAAEHdqK.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, stevenfins είπε

Χωρίς σκορ από κριτικούς και με 26 μόνο user scores, δεν νομίζω πως βγαίνει πολύ ασφαλές συμπέρασμα για την ποιότητα του τίτλου.

https://opencritic.com/game/15224/exoprimal

https://steamdb.info/app/1286320/

https://www.twitch.tv/directory/game/Exoprimal

Για full price multiplayer only multiplatform παιχνίδι, αρκετά χλιαρά πράγματα ως τώρα.

Δεν ξέρω αν το έχουν παίξει άτομα από εδώ να πουν εντυπώσεις.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Fulgore είπε

https://opencritic.com/game/15224/exoprimal

https://steamdb.info/app/1286320/

https://www.twitch.tv/directory/game/Exoprimal

Για full price multiplayer only multiplatform παιχνίδι, αρκετά χλιαρά πράγματα ως τώρα.

Δεν ξέρω αν το έχουν παίξει άτομα από εδώ να πουν εντυπώσεις.

Ανέβασε ο JackFrags gameplay video αλλά μου φάνηκε meh, και από τα comments διάβασα για πολύ grinding..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ψιλο επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου που είχα γράψει όταν είδα day one gamepass από την συγκεκριμένη εταιρεία, σε σχέση με άλλους δημοφιλέστερους τίτλους της που δεν βλέπουμε στην υπηρεσία.

Και το Need for Speed Unbound που μπήκε πρόσφατα στην συνδρομή λόγω EA play, απογοήτευση/meh σαν παιχνίδι.

Οχι ότι περίμενα να ξεπεράσει το Forza Horizon, αλλά περίμενα περισσότερα κυρίως λόγω Criterion(Burnout).

Κρίμα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ε ψιλο επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου που είχα γράψει όταν είδα day one gamepass από την συγκεκριμένη εταιρεία, σε σχέση με άλλους δημοφιλέστερους τίτλους της που δεν βλέπουμε στην υπηρεσία.

Και το Need for Speed Unbound που μπήκε πρόσφατα στην συνδρομή λόγω EA play, απογοήτευση/meh σαν παιχνίδι.

Οχι ότι περίμενα να ξεπεράσει το Forza Horizon, αλλά περίμενα περισσότερα κυρίως λόγω Criterion(Burnout).

Κρίμα..

το Need for speed μπήκε μετα από ενα χρόνο, που κολλάει με το day one? 

Μην στενοχωριεσαι αν δεν σ αρέσει, θα παίξουμε το Forza Motorsport μέχρι να λιώσει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έγραψα κάπου ότι κολλάει κάπου άμεσα  με το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Απλά μιας και μπήκε πρόσφατα στην συνδρομή και αυτό και το τελείωσα αυτές τις ημέρες(και δεν θυμάμαι να έγραψε κανεις για αυτό κάτι), το ανέφερα , μιας και δεν μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.

Προσωπικά δεν είμαι οπαδός των simulator οπως την σειρα Motorsport(ή  τα GT). Είμαι περισσότερο των arcade, βλέπε horizon, burnout,dirt κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν έγραψα κάπου ότι κολλάει κάπου άμεσα  με το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Απλά μιας και μπήκε πρόσφατα στην συνδρομή και αυτό και το τελείωσα αυτές τις ημέρες(και δεν θυμάμαι να έγραψε κανεις για αυτό κάτι), το ανέφερα , μιας και δεν μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.

Προσωπικά δεν είμαι οπαδός των simulator οπως την σειρα Motorsport(ή  τα GT). Είμαι περισσότερο των arcade, βλέπε horizon, burnout,dirt κλπ

καλά έκανες, δεν σε κατηγορώ, εγω νόμιζα ότι το συσχέτισες. 

Οτιδήποτε Simulator προσωπικά μου βάζει ένα επίπεδο δυσκολίας παραπάνω και δίνω βάση εκεί. Ειδικά σε driving. Τα Need for speed ειναι ωραία σίγουρα αλλά αν θες να δεις αυτό που σου προσφέρει θα σε τρελάνουν. Γούστα είναι όμως αυτά. 

Σε άλλους αρέσει το story του NfS κ σε άλλους να κυνηγαν(μ)ε 0.1s στο βρεγμένο Spa :)

Αφού το τελείωσες το Unbound, αν θες γράψε μια αναλυτική κριτική στο νήμα "games που τερμάτισα πρόσφατα console version" εδώ στο insomnia. Βοηθάνε οι απόψεις κ σίγουρα κ άλλοι θα θέλουν να το συζητήσουν. Ρίξε μια ματιά και θα βρεις ωραία games για κάθε γούστο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, SabotazNic said:

 

image.png.9bcb062510c13120854cfe6c9bebec1a.png

Δεν καταλαβαίνω την λυσσα καποιων με το Metacritic. Δεν εχετε προσωπικη αποψη; To Death Stranding εχει 82. Και το θεωρω το πιο βαρετο παιχνιδι που εχω παιξει στην ζωή μου. Ενα παιχνιδι που αν δεν ειχε απο πισω το ονομα του υπερεκτιμημενου Kojima, θα μιλουσαμε για την φλομπα της δεκαετιας. Απο την αλλη το Atomic Heart εχει 73 και περασα 16 απίστευτα διασκεδαστικες ωρες με αυτο. Σταματηστε επιτελους να ειστε αριθμολαγνοι. Δοκιμασε το ρημαδι του Exoprimal και αν το μισησεις/αγαπήσεις ειμαστε εδω να συζητησουμε σαν κοινοτητα το τι παιχνιδι ειναι. Αλλα αυτη η μανια με ενα site που μπορώ να φτιάξω 800 account και να ριξω την βαθμολογια του zelda πχ απο τους ασους που θα βαλω, με ξεπερνα

Συμφωνα με το PureXBOX τα 19 απο τα 25 games θα ειναι τα 

Among Us

Descenders

Dishonored 2

DOOM Eternal

Fable Anniversary

Fallout 4

Fallout 76

Forza Horizon 4

Gears 5

Grounded

Halo 5: Guardians

Halo Wars 2

Hellblade: Senua’s Sacrifice

Human Fall Flat

Inside

Ori & The Will of the Wisps

Psychonauts 2

State of Decay 2

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

Και θα μπαινουν και αλλα 2-3 φορες το χρονο

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, TutaKachun είπε

 Δοκιμασε το ρημαδι του Exoprimal και αν το μισησεις/αγαπήσεις ειμαστε εδω να συζητησουμε σαν κοινοτητα το τι παιχνιδι ειναι.

Αλλα αυτη η μανια με ενα site που μπορώ να φτιάξω 800 account και να ριξω την βαθμολογια του zelda πχ απο τους ασους που θα βαλω, με ξεπερνα

Γιατί πολύ απλά στην πράξη δεν γίνεται το παραπάνω που αναφέρεις, για τα περισσότερα παιχνίδια που κυκλοφορούν, εντός ή εκτός gamepass(μια από τα ίδια και στην άλλη πλευρά), γιαυτό και αναφέρονται συνεχώς τα metacritic, opencritic, steam users κλπ.

Επίσης πολλοί έχουν γράψει και παλιότερα ότι δεν θέλουν να γράφουν για τα περισσότερα παιχνίδια που παίζουν για διάφορους λόγους.

Για το συγκεκριμένο παιχνίδι, εδώ και 3ημέρες έχει κυκλοφορήσει αλλά δεν έχω δει να γραφτεί κάτι για αυτό, ούτε σε PC μεριά που είναι η πιο ενεργή.

Αρα??

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Fulgore said:

Γιατί πολύ απλά στην πράξη δεν γίνεται το παραπάνω που αναφέρεις, για τα περισσότερα παιχνίδια που κυκλοφορούν, εντός ή εκτός gamepass(μια από τα ίδια και στην άλλη πλευρά), γιαυτό και αναφέρονται συνεχώς τα metacritic, opencritic, steam users κλπ.

Επίσης πολλοί έχουν γράψει και παλιότερα ότι δεν θέλουν να γράφουν για τα περισσότερα παιχνίδια που παίζουν για διάφορους λόγους.

Αρα??

Αν εγω γραψω την  γνωμη μου για το Χ που παιχνιδι που επαιξα και δεν απαντησει κανενας, θα παω για καφε δεν θα γραφω κατεβατα οτι ειστε τραγικοι γιατι το παιχνιδι εχει 50/90 στο metacritic. Θα ακουσω την γνωμη του fulgore αν εχει παιξει ενα game. Αν δεν θελει να την πει δικαιωμα του. Αλλα δεν με απασχολει να μου δειξεις πχ το metacritic. Mπορω να το δω και μονος μου. Γνωμη μου

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Fulgore είπε

 

Αρα??

Αρα ειναι οκ να χαρακτηριζεις παιχνιδαρα οποια σαβουρα μπαινει στο gamepass πριν κυκλοφορησει αλλα αφου κυκλοφορησει και αποδειχθει πατατα πρεπει να το κανεις platinum για να εκφερεις αποψη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TutaKachun είπε

Ενα παιχνιδι που αν δεν ειχε απο πισω το ονομα του υπερεκτιμημενου Kojima, θα μιλουσαμε για την φλομπα της δεκαετιας.

Παρόλο που δεν το έχω παίξει ακόμα, δεν νομίζω όσα εκατομμύρια το έπαιξαν και τους άρεσε, να τους άρεσε μόνο και μόνο επειδή το έφτιαξε ο Κοτζίμα...

Δηλαδή από τη μία σχολιάζουμε το κόλλημα  με το κάθε metacritic (με το οποίο και εγώ συμφωνώ ότι δίνουμε πολύ περισσότερη σημασία απ' ότι θα έπρεπε) και από την άλλη τσουβαλιάζουμε ένα παιχνίδι που έχει αγαπηθεί πολύ γιατί... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...