Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Σιγά το παιχνίδι.

Μια κακή μιξη Anthem & gears of war είναι.

Αφού δεν το έχεις παίξει, χωρίς γνώση πως έχεις γνώμη; (για να παραφρασω αρχαίο ρητό)  :)

Θα το παίξουμε και θα τα πούμε, εμένα πάλι μου φαίνεται τρομερά δουλεμένο κ με πολύ ωραίες ιδέες κ μηχανισμούς! 

Επίσης θα στο δώσει δωρεάν στο Gamepass, δεν κοστίζει κάτι η δοκιμή του! 

Capcom είναι αυτή, κάτι καλό θα ετοίμασε! 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από το trailer και μόνο φαίνεται χάλια σιγά μην κάτσω να το κατεβάσω κιόλας.

Και όχι το ότι είναι capcom δεν του δίνει το απυρόβλητο να είναι μια πατάτα γιατί η εν λόγο εταιρία δεν φτιάχνει πάντα διαμάντια.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Από το trailer και μόνο φαίνεται χάλια σιγά μην κάτσω να το κατεβάσω κιόλας.

Και όχι το ότι είναι capcom δεν του δίνει το απυρόβλητο να είναι μια πατάτα γιατί η εν λόγο εταιρία δεν φτιάχνει πάντα διαμάντια.

Δικαίωμα σου να κρίνεις από trailer και να κάνεις απόπειρα cancel σε ότι κρίνεις με όποιο κριτήριο κ λόγο έχεις. 

Αλλά όχι κ ότι η εταιρεία δε βγάζει κατά κόρον επικά games, μην αρχίσουμε να παραθέτουμε δεν είναι του νήματος Xbox Series ο σκοπός. 75 average στο Metacritic έχουν πολλές με τοσα games διαχρονικά? 

Δε χρειάζεται να συνεχίσεις να απαντάς επειδή έκανα παράθεση το μήνυμα σου, είναι σεβαστή η τοποθέτηση σου κ νομίζω ξεχωρίζει. 

Εγώ θα το λιώσω πάντως κ κάμποσοι άλλοι εκεί έξω :)

Μετά θα γράψουμε κ εντυπώσεις για να έχετε όλοι εικόνα καλύτερη. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι σε εμένα δεν αρέσει κάτι δεν αναιρεί ότι σε κάποιον άλλον θα αρέσει και το αντίστροφο.

Δεν γίνεται, μην πω είναι σχεδόν απίθανο να αρέσει σε όλους το ίδιο.

Ο κάθε ένας έχει τη γνώμη και την κρίση του με βάση τα δικά του κριτήρια.

 

Π.χ. έχω δει πολλά άτομα που δεν τους αρέσει καθόλου το resident evil(Δεν είμαι ένα από αυτά τα άτομα αφού αρκετά από τη σειρά resident evil μ' αρεσουν)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι είναι day one στο gamepass, πιο πολύ επίφοβο είναι παρά καλό, μιας και η Capcom γενικά αποφεύγει day one κυκλοφορίες στο gamepass,τουλάχιστον στα παιχνίδια που περιμένει ότι θα πουλήσουν.

Και για το σχόλιο περι παιχνιδάρας, δεν βλέπω ανάλογο ενθουσιασμό μετά την beta, μιας και μιλάμε για full price live service παιχνίδι με battle pass. Και η Capcom γενικά δεν έχει καθόλου καλή παράδοση σε multiplayer παιχνίδια.

Κοινώς κρατάτε μικρό καλάθι γενικά, ανεξαρτήτως του που θα το παιξει ο καθενας.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το ότι είναι day one στο gamepass, πιο πολύ επίφοβο είναι παρά καλό, μιας και η Capcom γενικά αποφεύγει day one κυκλοφορίες στο gamepass,τουλάχιστον στα παιχνίδια που περιμένει ότι θα πουλήσουν.

Και για το σχόλιο περι παιχνιδάρας, δεν βλέπω ανάλογο ενθουσιασμό μετά την beta, μιας και μιλάμε για full price live service παιχνίδι με battle pass. Και η Capcom γενικά δεν έχει καθόλου καλή παράδοση σε multiplayer παιχνίδια.

Κοινώς κρατάτε μικρό καλάθι γενικά, ανεξαρτήτως του που θα το παιξει ο καθενας.

 

Μα δεν είναι ανάγκη να το παίξει κανείς day one στο Gamepass, μπορεί να το αγοράσει day one είτε στο xbox είτε στο ps. Γούστα είναι αυτά. 

Κ δεν νομίζω ότι είπαν στην Capcom "ας βγάλουμε μια μαλ@κια, να τη βάλουμε day one σε subscription" , τους έχω για πιο έξυπνους από εμάς εδώ στο insomnia. 

Άλλωστε day one παιχνιδαρες έχουμε δει πολλές στην υπηρεσία! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανώς έχουμε δει παιχνιδάρες πολλές στην υπηρεσία day one, έχουμε όμως δει και πολλά όχι και τόσο καλά παιχνίδια day one, έτσι δεν είναι? 

και συνήθως όταν μια εταιρεία είναι σίγουρη για τις πωλήσεις των παιχνιδιών της οπως η Capcom στις γνωστές σειρές της, δεν τα βάζει day one στο gamepass.

Μακάρι φυσικά να βγει καλό το παιχνίδι και να χρησιμοποιούν το gamepass καθαρά για προώθηση.

Και για  το παιχνίδι, είναι ότι διαβάζω σε pc μεριά αλλά και σε reddit, που γενικά δεν μπορώ να πω ότι ο περισσότερος κόσμος έχει ενθουσιαστεί τόσο πολύ με αυτό, μια εβδομάδα πριν κυκλοφορήσει, γιαυτό είπα μικρό καλάθι(για το ίδιο το παιχνίδι)

https://steamcommunity.com/app/1286320/discussions/

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Προφανώς έχουμε δει παιχνιδάρες πολλές στην υπηρεσία day one, έχουμε όμως δει και πολλά όχι και τόσο καλά παιχνίδια day one, έτσι δεν είναι? 

και συνήθως όταν μια εταιρεία είναι σίγουρη για τις πωλήσεις των παιχνιδιών της οπως η Capcom στις γνωστές σειρές της, δεν τα βάζει day one στο gamepass.

Και για  το παιχνίδι, είναι ότι διαβάζω σε pc μεριά αλλά και σε reddit, που γενικά δεν μπορώ να πω ότι ο περισσότερος κόσμος έχει ενθουσιαστεί τόσο πολύ με αυτό, μια εβδομάδα πριν κυκλοφορήσει, γιαυτό είπα μικρό καλάθι(για το ίδιο το παιχνίδι)

https://steamcommunity.com/app/1286320/discussions/

Ναι κτλβνω τι λες, απλά πλέον με τα review πριν την έκδοση δεν ασχολούμαι προσωπικά, προτιμώ την προσωπική άποψη ή αυτή απλών χρηστών/gamers που τη θεωρώ λιγότερο... πειραγμένη, είτε προς τα πάνω, είτε προς τα κατω. Πριν βγει το game σε κυκλοφορία τι γνώμη σοβαρή να έχει κανείς; 

Ενω μετά αν το πιάσω εχω ίδια γνώμη, αν το πιάσεις εσυ κ γράψεις εδώ ή άλλου έχω τη δική σου γνώμη κλπ. 

Πάντως σαν εταιρία δεν βγάζει γενικά φόλες κ η συμφωνία για το gamepass δεν ξέρουμε τι τίμημα κ τι σκοπό έχει. μπορεί πχ να σκάσει μετά ένας σκασμός dlc, που σημαίνει εγγυημένη πώληση dlc ξανά κ ξανα για ενα καλό παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Exoprimal είναι ένα online multiplayer game. Από τη φύση του λοιπόν δεν νομίζω ότι θα έκανε έτσι κι αλλιώς τρελές πωλήσεις standalone από μόνο του. 

Πολύ ορθά και έξυπνα λοιπόν η Capcom το βγάζει στο gamepass για να έρθει ένα σωρό κόσμος σε επαφή με το παιχνίδι γρήγορα και άμεσα.

Προφανώς αυτό δεν προδικάζει την ποιότητα του παιχνιδιού. Δεν σημαίνει δηλαδή ότι πρέπει να είναι φόλα επειδή η Capcom το βγάζει στο gamepass. Μπορεί να βγει και το καλύτερο online-shooter ever που λέει ο λόγος. Απλά πιο εύκολα παίζεις ένα online game μέσω μιας υπηρεσίας παρά να το αγοράσεις ξεχωριστά. Δεν είναι Resident Evil. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοείται ότι η προσωπική άποψη μετράει πάνω από όλα.

Αυτό που είπα είναι να μην βιαζόμαστε να χαρούμε για το συγκεκριμένο παιχνίδι, γιατί και η Capcom δεν εχει καλή προιστορία πέρα από τις γνωστές τις σειρές, ούτε υπάρχει ανάλογος ενθουσιασμός ιντερνετικά λίγες ημέρες πριν κυκλοφορήσει από τις ως τώρα beta.

Το ότι είναι day one στο gamepass από την συγκεκριμένη εταιρεία μπορεί να σημαίνει διάφορα, με βάση την προιστορία αυτής πάντα.

Full price online only με battle pass με το καλημέρα, χτυπάνε καμπανάκια όποιος γνωρίζει την Capcom απο παλιά. Θα δούμε τις επόμενες ημέρες, αλλά από μένα μικρό καλάθι στο συγκεκριμένο με αυτά που έχουν δείξει ως τώρα.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Το Exoprimal είναι ένα online multiplayer game. Από τη φύση του λοιπόν δεν νομίζω ότι θα έκανε έτσι κι αλλιώς τρελές πωλήσεις standalone από μόνο του. 

Αυτό γιατί το λες? Χωρίς να το έχω ψάξει μια χαρά πωλήσεις νομίζω κάνουνε τα Destiny και τα Division.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, rodosf1 είπε

Δικαίωμα σου να κρίνεις από trailer και να κάνεις απόπειρα cancel σε ότι κρίνεις με όποιο κριτήριο κ λόγο έχεις. 

Αλλά όχι κ ότι η εταιρεία δε βγάζει κατά κόρον επικά games, μην αρχίσουμε να παραθέτουμε δεν είναι του νήματος Xbox Series ο σκοπός. 75 average στο Metacritic έχουν πολλές με τοσα games διαχρονικά? 

Δε χρειάζεται να συνεχίσεις να απαντάς επειδή έκανα παράθεση το μήνυμα σου, είναι σεβαστή η τοποθέτηση σου κ νομίζω ξεχωρίζει. 

Εγώ θα το λιώσω πάντως κ κάμποσοι άλλοι εκεί έξω :)

Μετά θα γράψουμε κ εντυπώσεις για να έχετε όλοι εικόνα καλύτερη. 

 

Η εταιρία έχει βγάλει και πολλές μουφες με αποκορύφωμα το RE 6 και  street fighter 5 τα οποία έπαιξαν πολύ αρνητικό ρόλο για τα συγκεκριμένα franchise . Επίσης πυροβόλησε εξ επαφής και ανούσια το breath of fire πριν κάποιες δεκαετίες .  Το τελευταίο καιρό από την άλλη τα πάει καλά .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Mitroglou7 said:

Αυτό γιατί το λες? Χωρίς να το έχω ψάξει μια χαρά πωλήσεις νομίζω κάνουνε τα Destiny και τα Division.

Τα τελευταία χρόνια κάνουν καλές πωλήσεις. Δεν έτρεξε ο κόσμος να τα αγοράσει day-one όπως θα έκανε με ένα Assassin's Creed ή ένα Halo.

Τα online games είναι μια μακροχρόνια επένδυση (αν πάνε καλά) και δουλεύονται συνεχώς σαν υπηρεσίες. Προσωπικά πιστεύω ότι το gamepass είναι η ιδανική πλατφόρμα για τέτοια games. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<<Μείωση τιμής>> για όποιον θέλει κονσόλα . Στα 509 €η κονσόλα μαζί με το Forza 5 από 569 €

https://www.enternity.gr/Article/Gadgets/News/meioseis-timon-kai-prosfores-gia-xbox-series-x-kai-xbox-series-s-stin-ellada/82256.html

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...