Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

γιατί δεν φτιάχνεις μια ακόμη κ να τα περάσεις εκεί όσα έχεις υπόλοιπο. μετά αγόρασε με την νέα στο store. Έχεις κάνει την ίδια μέρα αγορά από άλλο region μήπως; 

Ναι αυτό ρωτάω μπορώ να αγοράσω άλλη μια κάρτα και να τα μεταφέρω εκεί ? 

Μόνο billing address αλλάζω όταν αγοράζω region δεν έχω αλλάξει.

Αγόρασα πρόσφατα την προσφορά για τα 3 χρόνια game pass με 40 ευρώ και σήμερα ένα παιχνίδι το πρωί 

Edit. Λοιπόν τα κατάφερα και μάλλον κατάλαβα τι είχε γίνει. Αρχικά αγόρασα μια καινούρια κάρτα. Δεν χρειαζόταν να μεταφέρω διότι τα λεφτά μπαίνουν στον λογαριασμό και όχι στην κάρτα. Το παιχνίδι που αγόρασα είχε 719 λίρες εγώ είχα μέσα αρχικός 750 και δεν με άφηνε να το αγοράσω διότι τελικά κρατάει προμήθεια η κάρτα δεν το ήξερα και έβγαινε 755. Επειδή δοκιμασα πολλές φορές η Microsoft την μπλόκαρε . Στο ενδιάμεσο είχα βάλει και άλλα λεφτά μέσα γιατί σκέφτηκα ότι μπορεί να θέλει προμήθεια αλλά ήταν αργά. 

Τελικός κρατάει προμήθεια για όποιον δεν το ήξερε σαν εμένα για να το ξέρει μην την πατήσει και χρειαστεί να δώσει 5 ευρώ για νεα κάρτα . 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Επεξ/σία από ALIEN-3-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ALIEN-3- said:

Σήμερα ξαφνικά δεν μου αφήνει να αγοράσω τίποτα με την κάρτα της fups από Τουρκία. Δοκίμασε κανείς να πάρει κάτι?

Κανονικα δουλευει, ετυχε να παρω σημερα κ 'γω.
Θα σου ελεγα οτι εχεις υπερβει τα ορια του μηνα, αλλα ειναι 1η του μηνος!

Για δες λιγο ρυθμισεις ασφαλειας καρτας, μη τυχον και τωρα σου 'βγαλε οφφ πχ τις ιντερνετικες συναλλαγες και ανοιξε τις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nek4d είπε

Κανονικα δουλευει, ετυχε να παρω σημερα κ 'γω.
Θα σου ελεγα οτι εχεις υπερβει τα ορια του μηνα, αλλα ειναι 1η του μηνος!

Για δες λιγο ρυθμισεις ασφαλειας καρτας, μη τυχον και τωρα σου 'βγαλε οφφ πχ τις ιντερνετικες συναλλαγες και ανοιξε τις.

Το έλυσα το θέμα φίλε μου το έγραψα από πάνω , ευχαριστώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, ALIEN-3- said:

Ναι αυτό ρωτάω μπορώ να αγοράσω άλλη μια κάρτα και να τα μεταφέρω εκεί ? 

Μόνο billing address αλλάζω όταν αγοράζω region δεν έχω αλλάξει.

Αγόρασα πρόσφατα την προσφορά για τα 3 χρόνια game pass με 40 ευρώ και σήμερα ένα παιχνίδι το πρωί 

Edit. Λοιπόν τα κατάφερα και μάλλον κατάλαβα τι είχε γίνει. Αρχικά αγόρασα μια καινούρια κάρτα. Δεν χρειαζόταν να μεταφέρω διότι τα λεφτά μπαίνουν στον λογαριασμό και όχι στην κάρτα. Το παιχνίδι που αγόρασα είχε 719 λίρες εγώ είχα μέσα αρχικός 750 και δεν με άφηνε να το αγοράσω διότι τελικά κρατάει προμήθεια η κάρτα δεν το ήξερα και έβγαινε 755. Επειδή δοκιμασα πολλές φορές η Microsoft την μπλόκαρε . Στο ενδιάμεσο είχα βάλει και άλλα λεφτά μέσα γιατί σκέφτηκα ότι μπορεί να θέλει προμήθεια αλλά ήταν αργά. 

Τελικός κρατάει προμήθεια για όποιον δεν το ήξερε σαν εμένα για να το ξέρει μην την πατήσει και χρειαστεί να δώσει 5 ευρώ για νεα κάρτα . 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

5% σε ότι ποσό περνάς κρατάει 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, sndev said:

5% σε ότι ποσό περνάς κρατάει 

(Αυτο ειναι προσφατο, απο Απριλιο μεχρι πριν κανα ~20-ημερο ξερω 'γω, δεν ειχε εξτρα προμηθεια... Ακυρο το σχολιο μου, εννοουσα για αγορες στο xbox store τουλαχιστον)

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nek4d είπε

Αυτο ειναι προσφατο, απο Απριλιο μεχρι πριν κανα ~20-ημερο ξερω 'γω, δεν ειχε εξτρα προμηθεια...

για 5 λίρες την πατησα 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, rodosf1 said:

περνάει κανονικά ναι. 

Αυτο το Crazy Trucks, το ειχα δει και δεν το πηρα, 1 κακο review μονο και καθολου metacritic score...
Τι λεει στην πραξη?
Θα μου πεις, τι ψυχη εχουν 0,25 €?
Οκ, μαζευω πολλα ψιλολογια σε καθε sale μαζι με οτι ακριβοτερο καλο σκασει που δεν εχω και τα παιρνω εις διπλουν σε 2 λογαριασμους, δεν με φτανει το μηνιαιο οριο της fups.
---
BTW, μηπως να ανοιξει καποιος ενα θεματακι ωραιο, ΜΟΝΟ για αγορες xbox απο Τουρκια, να μοιραζομαστε εκει ποιες προσφορες αξιζουν καθε φορα?
(δεν προλαβαινω εγω, λογω δουλειας σεζον)

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 minutes ago, nek4d said:

(Αυτο ειναι προσφατο, απο Απριλιο μεχρι πριν κανα ~20-ημερο ξερω 'γω, δεν ειχε εξτρα προμηθεια... Ακυρο το σχολιο μου, εννοουσα για αγορες στο xbox store τουλαχιστον)

Δεν έχει να κάνει το στορε xbox psn κ τα συναφεί, είναι της fups, τον Απρίλιο έχεις δίκιο δεν ίσχυε.- πριν 20 μέρες ίσχυε αλλά αν πήρες τπτ ψιλόποσο δε θα το πρόσεξες. 

Από το Μάιο το παρατήρησα στο spotify κ στην αρχή νόμιζα άλλαξε τιμή το spotify αλλά όχι είναι της fups.

SmartSelect_20230701_224733_FUPS.jpg.7c99aa96e2b763faebef36ecbddd131d.jpg

Μικρό το κακό το 5% γτ συνεχίζει να είσαι πολλαπλάσια κερδισμένος γενικά αλλά οκ καλό είναι να το γνωρίζουμε γτ να πως την πάτησε ο φίλος κ έχασε τσάμπα το χρόνο του να ψάχνετε 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nek4d είπε

Αυτο το Crazy Trucks, το ειχα δει και δεν το πηρα, 1 κακο review μονο και καθολου metacritic score...
Τι λεει στην πραξη?
Θα μου πεις, τι ψυχη εχουν 0,25 €?
Οκ, μαζευω πολλα ψιλολογια σε καθε sale μαζι με οτι ακριβοτερο καλο σκασει που δεν εχω και τα παιρνω εις διπλουν σε 2 λογαριασμους, δεν με φτανει το μηνιαιο οριο της fups.
---
BTW, μηπως να ανοιξει καποιος ενα θεματακι ωραιο, ΜΟΝΟ για αγορες xbox απο Τουρκια, να μοιραζομαστε εκει ποιες προσφορες αξιζουν καθε φορα?
(δεν προλαβαινω εγω, λογω δουλειας σεζον)

το crazy trucks Δεν εχω ιδέα, το είδα 0.25€ κ είπα να το πάρω να δω κ αν περνάει αγορά, σιγά το ποσό, ουτε τσίχλα. Χαβαλέ παιχνίδι το έκοψα να σου πω την αλήθεια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχετε συνδρομή gamepass ultimate κ θέλετε να παίξετε μέσω Xcloud σε χρέπι pc χωρίς καν κάρτα γραφικών (αυτά που πουλάνε 50€ refurbished πχ), επειδή το έτερον ήμισυ ή τα παιδιά έχουν κάνει κατάληψη στην τηλεόραση, τα βήματα είναι απλά. 

1. κατεβάζεις Windscribe αν δεν έχεις άλλο vpn κ έχεις 2GΒ το μήνα free. 

2. Συνδέεσαι μέσω Windscribe σε vpn UK

3. Ανοίγεις τη σελίδα του Xcloud σε browser κ κάνεις είσοδο με τα στοιχεία του account που έχει Gamepass Ultimate 

4.  Πατάς να παίξει ενα game, πχ HALO

5. Μολις ξεκινήσει το game (δεις το σήμα του XBox δλδ) κλείνεις το vpn κ συνεχίζεις απτόητος! 

Ακόμα κ αν κλείσεις το game από το μενού πάνω αριστερά μπορείς να αρχίσεις άλλο χωρίς να χρειαστεί ξανά vpn. 

Επίσης από το μενού πάνω αριστερά κάνεις full screen το game σου. 

Από ότι είδα έχει κυρίως gamepass παιχνίδια μέσα προς το παρόν κ κάποια άλλα λίγα. 

Παίζει τέλεια χωρίς lag σε 50ρα καλή γραμμή κ σε 100ρα από μέτρια κ πάνω. 

Εννοείται μπορείς να κάνεις κ streaming από την κονσόλα στο pc εντός σπιτιού χωρίς vpn κλπ. Έτσι όμως μπορείς να παίζεις σε κάθε pc οπουδήποτε! Ακόμα κ στη δουλειά... 😁😁😎

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, gregpec2 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Τι ζητάμε μωρέ, λίγες ώρες ξεγνοιασιάς στη δουλειά παίζοντας xbox. :devil:

 

λίγες στιγμές καλοκαιρινής δροσιάς και μια γεμιστήρα σφαίρες για τον Master Chief! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Προσπαθώ να αγοράσω μέσω Fups παιχνίδια από Τουρκία αλλά δεν μπορώ (ενώ στο ps5 μπορω). Βάζω region στο xbox Τουρκία..Πάω στις ρυθμίσεις-στο https://www.microsoft.com/el-gr/

Και βάζω Τουρκική διεύθυνση και το αποθηκεύω. Βάζω σαν τρόπο πληρωμής τα στοιχεία της fups μου. Κάνω restart στο xbox. Μετά κάνω αγορά από το.store και μου βγάζει μνμ λάθους! Τι κάνω λαθος;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas_1984 είπε

Καλησπέρα! Προσπαθώ να αγοράσω μέσω Fups παιχνίδια από Τουρκία αλλά δεν μπορώ (ενώ στο ps5 μπορω). Βάζω region στο xbox Τουρκία..Πάω στις ρυθμίσεις-στο https://www.microsoft.com/el-gr/

Και βάζω Τουρκική διεύθυνση και το αποθηκεύω. Βάζω σαν τρόπο πληρωμής τα στοιχεία της fups μου. Κάνω restart στο xbox. Μετά κάνω αγορά από το.store και μου βγάζει μνμ λάθους! Τι κάνω λαθος;;

δεν αλλάζουμε ΠΟΤΕ region στο xbox! ΠΟΤΕ. Δεν χρειάζεται για αγορές και θα σου βάλει σε περιορισμό αλλαγής περιοχής το account. 

Μπαίνεις από browser σε κινητό/υπολογιστή στο store με το account σου κ αγοράζεις κανονικά με τη FUPS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...