Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 hours ago, vasilis_ts said:

Απο οπου και να το αγορασεις, μολις το παρεις, θα το κανεις register στο λογαριασμο σου (Microsoft). Εγγυηση εχει 2 χρονια κανονικα, θα στο γραψει και οταν το κανεις register. (Πλεον δινει σε ολα 2 χρονια η Microsoft, στα πιο παλια ηταν 1).

image.png.b3e5badd7898d8061c286c801c43bb3d.png

εδώ πάντωςλέει 90 μέρες εγγύηση, δεν ξέρω πως γίνεται αυτό λολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Strategos είπε

image.png.b3e5badd7898d8061c286c801c43bb3d.png

εδώ πάντωςλέει 90 μέρες εγγύηση, δεν ξέρω πως γίνεται αυτό λολ.

Οι 90 μέρες αφορούν στο αν έχεις υπόλοιπο εγγύησης στο controller λιγότερο από 90 μέρες. 

Για παράδειγμα έχεις 2 χρόνια εγγύηση πλέον στα controllers.

Αν το στείλεις στους 2 μήνες για επισκευή έχεις υπόλοιπο 22 μήνες. 

Αν το στείλεις στους 22 μήνες δεν έχεις υπόλοιπο 2 αλλά 3.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, Tigio13 said:

Οι 90 μέρες αφορούν στο αν έχεις υπόλοιπο εγγύησης στο controller λιγότερο από 90 μέρες. 

Για παράδειγμα έχεις 2 χρόνια εγγύηση πλέον στα controllers.

Αν το στείλεις στους 2 μήνες για επισκευή έχεις υπόλοιπο 22 μήνες. 

Αν το στείλεις στους 22 μήνες δεν έχεις υπόλοιπο 2 αλλά 3.

 

thanks. 

αν δεν μου την βιδώσει να πάρω το DualSense θα το παραγείλω το απόγευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Strategos είπε

μου περνάει και απο το μυαλό να πάρω το dualsense του PS5 που έχει και charging αλλά δεν ξέρω τι συμβατότητα θα έχει. επίσης και αυτό θα έχει το drift.

Υποθέτω κάνεις πλάκα για το χειριστήριο του ps5.

Σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, Paragontas-x said:

Υποθέτω κάνεις πλάκα για το χειριστήριο του ps5.

Σωστά?

όχι έχω λιώσει στο game pass και θέλω να παίζω και απο το κινητό και σκέφτομαι αφού λεει οτι υποστηρίζει το game pass το DualSense γιατί οχι;

έχει κάποια παραπάνω features, φορτίζει με καλώδιο απλά έχει μόνο 1 χρόνο εγγύηση και εμένα προσωπικά με βολεύουν τα analogs όπως τα εχουν τα Xbox.

50-50 είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Strategos said:

thanks. 

αν δεν μου την βιδώσει να πάρω το DualSense θα το παραγείλω το απόγευμα.

Ψιλοχαζομαρα ειναι αυτο, το χειριστήριο του ps5 εχει χαρακτηριστικα μονο για ps5, τα οποια δεν τα αξιοποιεις αλλου, οποτε πληρωνεις κατι για μικροτερη χρηση των δυνατοτητων του. Αν θελεις ντε και καλα απο ps, δες αν του ps4 σε καλυπτει.
Ομως υπαρχουν τοσα αλλα επωνυμα και ανωνυμα συμβατα xbox..., ολα σου μυριζουν?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, nek4d said:

Ψιλοχαζομαρα ειναι αυτο, το χειριστήριο του ps5 εχει χαρακτηριστικα μονο για ps5, τα οποια δεν τα αξιοποιεις αλλου, οποτε πληρωνεις κατι για μικροτερη χρηση των δυνατοτητων του. Αν θελεις ντε και καλα απο ps, δες αν του ps4 σε καλυπτει.
Ομως υπαρχουν τοσα αλλα επωνυμα και ανωνυμα συμβατα xbox..., ολα σου μυριζουν?!

Θεωρητικά το ps5 έχει συμβατά games έχει φόρτιση με καλώδιο έχει μικρότερο Bluetooth delay. Τώρα στην πράξη δεν περιμένω να είναι πιο άνετο από του xbox 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, nek4d είπε

Ψιλοχαζομαρα ειναι αυτο, το χειριστήριο του ps5 εχει χαρακτηριστικα μονο για ps5, τα οποια δεν τα αξιοποιεις αλλου, οποτε πληρωνεις κατι για μικροτερη χρηση των δυνατοτητων του. Αν θελεις ντε και καλα απο ps, δες αν του ps4 σε καλυπτει.
Ομως υπαρχουν τοσα αλλα επωνυμα και ανωνυμα συμβατα xbox..., ολα σου μυριζουν?!

 

9 λεπτά πριν, Strategos είπε

Θεωρητικά το ps5 έχει συμβατά games έχει φόρτιση με καλώδιο έχει μικρότερο Bluetooth delay. Τώρα στην πράξη δεν περιμένω να είναι πιο άνετο από του xbox 

Αρχικα οπως ανεφερε, θελει για stream οποτε δεν υπαρχει περιορισμος συμβατοτητας. Οσο και να θελω, του ps5 μου καθεται πιο ανετα προσωπικα λογω μεγεθους (ειναι ελαχιστα μεγαλυτερο σε ολες τις διαστασεις), ωστοσο στο pc χρησιμοποιω του xbox καθαρα λογω plug n play αφου εχει η μητρικη μου bt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, SabotazNic said:

 

Αρχικα οπως ανεφερε, θελει για stream οποτε δεν υπαρχει περιορισμος συμβατοτητας. Οσο και να θελω, του ps5 μου καθεται πιο ανετα προσωπικα λογω μεγεθους (ειναι ελαχιστα μεγαλυτερο σε ολες τις διαστασεις), ωστοσο στο pc χρησιμοποιω του xbox καθαρα λογω plug n play αφου εχει η μητρικη μου bt

Game pass περισσότερο και μετά steam. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ALIEN-3- είπε

Σήμερα ξαφνικά δεν μου αφήνει να αγοράσω τίποτα με την κάρτα της fups από Τουρκία. Δοκίμασε κανείς να πάρει κάτι?

IMG_20230701_212906.jpg.6d772a7105bb76308526d8be23986d2f.jpg

περνάει κανονικά ναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

IMG_20230701_212906.jpg.6d772a7105bb76308526d8be23986d2f.jpg

περνάει κανονικά ναι. 

Θα σκάσω ,την έβγαλα και την ξανά πέρασα στο Microsoft account και δεν μπορώ να αγοράσω πάλι . Το πρωί είχα αγοράσει κανονικά ένα παιχνίδι . Στις πρώτες προσπάθειες μου έβγαζε μύνημα στην εφαρμογή της fups ότι δεν επαρκεί το υπόλοιπο μου ενώ έχω περισσότερες λίρες από αυτές που θέλω να αγοράσω . Τώρα μου βγάζει μήνυμα κατά την αγορά ναεπικοινωνήσω με την Microsoft και στην εφαρμογή δεν λέει τίποτα ... Τι να κάνω δεν ξέρω .... Καμία ιδέα?

Άμα πάρω άλλη κάρτα μπορώ να μεταφέρω το υπόλοιπο των χρημάτων μεταξύ των καρτών?

Υποσχέθηκα σήμερα στα παιδιά το Hogwarts Legacy και με έχουν ζαλίσει τώρα . Και δεν ξέρω και τι θα τα κάνω τα λεφτά στην κάρτα της fups τωρα

Επεξ/σία από ALIEN-3-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ALIEN-3- είπε

Θα σκάσω ,την έβγαλα και την ξανά πέρασα στο Microsoft account και δεν μπορώ να αγοράσω πάλι . Το πρωί είχα αγοράσει κανονικά ένα παιχνίδι . Στις πρώτες προσπάθειες μου έβγαζε μύνημα στην εφαρμογή της fups ότι δεν επαρκεί το υπόλοιπο μου ενώ έχω περισσότερες λίρες από αυτές που θέλω να αγοράσω . Τώρα μου βγάζει μήνυμα κατά την αγορά ναεπικοινωνήσω με την Microsoft και στην εφαρμογή δεν λέει τίποτα ... Τι να κάνω δεν ξέρω .... Καμία ιδέα?

Άμα πάρω άλλη κάρτα μπορώ να μεταφέρω το υπόλοιπο των χρημάτων μεταξύ των καρτών?

Υποσχέθηκα σήμερα στα παιδιά το Hogwarts Legacy και με έχουν ζαλίσει τώρα . Και δεν ξέρω και τι θα τα κάνω τα λεφτά στην κάρτα της fups τωρα

γιατί δεν φτιάχνεις μια ακόμη κ να τα περάσεις εκεί όσα έχεις υπόλοιπο. μετά αγόρασε με την νέα στο store. Έχεις κάνει την ίδια μέρα αγορά από άλλο region μήπως; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...