Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Τι παιχνιδαρα που ειναι αυτο το Red dead redemption 2?!!

εχω σοκαριστει τοσο που παρατησα το pc και λιωνω ολη μερα σαλονι.

 

επισης ακουγεται πως το πρωτο θα βγει σε remake.

Παιχνιδαρα οπως το ειπες. Απο τα καλυτερα ολων των εποχων κατα τη γνωμη μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάλι ενώ το είχα βρει αριστούργημα, μετά από καμιά 20αριά ώρες και ενώ δεν είχα καν φτάσει στα μισά του παιχνιδιού κάηκα και το παράτησα. Δεν το έπιασα από τότε.

Με το πρώτο δεν το είχα πάθει αυτό, δεν ξέρω πού οφείλεται το σύντομο burnout στο δεύτερο γιατί το περίμενα πώς και πώς όταν βγήκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το RDR2 άνετα το βάζω στη κορυφή των αγαπημένων μου παιχνιδιών. Έχει τρομερό story telling, απίστευτη φωτογραφία, και πολύ άνετο gameplay. Τη πρώτη φορά το τερμάτισα σχετικά γρήγορα,  τη δεύτερη το πήγα φουλ αργά για να εξερευνήσω τον κόσμο. Έχει πραγματικά τα πάντα που θα περίμενες από Αμερική late 1800s.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι σε όποιον παίζει diablo 4.

Παρατήρησα το εξής, αν αφήσω το χαρακτήρα ακίνητο για λίγο ή ακουμπήσω το joystick ελάχιστο ίσα ίσα να αλλάξει κατεύθυνση που κοιτάει ο χαρακτήρας, αρχίζει να περπατάει μόνος του. Αυτή την κίνηση την κάνει normal όταν προχωράς κουνόντας το joystick ελάχιστα και όχι φουλ.

Στην αρχή πίστεψα ότι την άκουσε το χειριστήριο και ντριφτάρει ο μοχλός γιατί μου κουνάει έτσι στο άσχετο και τον κέρσορα όταν ανοίγω το map. Όμως κάποια τέτοια κίνηση δεν παρατηρώ κάπου αλλού, σε άλλο game ή στο μενού κτλ.

Παίζει να είναι κάποιο Bug του diablo? Ή όντως να την άκουσε το χειριστήριο και απλά να το εμφανίζει εκεί επειδή το χρησιμοποιώ συνέχεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Hawk_K είπε

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι σε όποιον παίζει diablo 4.

Παρατήρησα το εξής, αν αφήσω το χαρακτήρα ακίνητο για λίγο ή ακουμπήσω το joystick ελάχιστο ίσα ίσα να αλλάξει κατεύθυνση που κοιτάει ο χαρακτήρας, αρχίζει να περπατάει μόνος του. Αυτή την κίνηση την κάνει normal όταν προχωράς κουνόντας το joystick ελάχιστα και όχι φουλ.

Στην αρχή πίστεψα ότι την άκουσε το χειριστήριο και ντριφτάρει ο μοχλός γιατί μου κουνάει έτσι στο άσχετο και τον κέρσορα όταν ανοίγω το map. Όμως κάποια τέτοια κίνηση δεν παρατηρώ κάπου αλλού, σε άλλο game ή στο μενού κτλ.

Παίζει να είναι κάποιο Bug του diablo? Ή όντως να την άκουσε το χειριστήριο και απλά να το εμφανίζει εκεί επειδή το χρησιμοποιώ συνέχεια?

Ίσως είναι αρχή του drift κ στο εμφανίζει στο diablo λόγω μεγάλου sensitivity. Θα το δεις αν είναι drift αν μπεις στις ρυθμίσεις αξεσουάρ κ μπεις στον έλεγχο του μοχλού. Εκεί τον αφήνεις χωρίς να τον κρατάς κ βλέπεις αν κάτι πατιέται μόνο του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, rodosf1 said:

Ίσως είναι αρχή του drift κ στο εμφανίζει στο diablo λόγω μεγάλου sensitivity. Θα το δεις αν είναι drift αν μπεις στις ρυθμίσεις αξεσουάρ κ μπεις στον έλεγχο του μοχλού. Εκεί τον αφήνεις χωρίς να τον κρατάς κ βλέπεις αν κάτι πατιέται μόνο του. 

οκ θα το τσεκάρω, δεν το ήξερα αυτό.

ήμαρτον αν χάλασε, είναι ο μανίσιος μαζί που ήταν στο κουτί όταν το αγόρασα τα χριστούγεννα και έχει λίγες "εργατοώρες" πάνω του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Hawk_K είπε

οκ θα το τσεκάρω, δεν το ήξερα αυτό.

ήμαρτον αν χάλασε, είναι ο μανίσιος μαζί που ήταν στο κουτί όταν το αγόρασα τα χριστούγεννα και έχει λίγες "εργατοώρες" πάνω του...

δεν έχει σχέση ο χρόνος, είχαν μπει κάποιοι μηχανισμοί του joystick εσωτερικοί με πρόβλημα σε κάποιες παρτίδες μοχλών, εχω μοχλό χρόνια που λιώνει κ άλλος μπορεί να βγάλει σε μήνες θέμα με λίγες ώρες. Κυρίως σε μαμισιους πάντως συμβαίνει αυτό, στις αρχικές παρτίδες ειδικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, rodosf1 said:

δεν έχει σχέση ο χρόνος, είχαν μπει κάποιοι μηχανισμοί του joystick εσωτερικοί με πρόβλημα σε κάποιες παρτίδες μοχλών, εχω μοχλό χρόνια που λιώνει κ άλλος μπορεί να βγάλει σε μήνες θέμα με λίγες ώρες. Κυρίως σε μαμισιους πάντως συμβαίνει αυτό, στις αρχικές παρτίδες ειδικά. 

καλύπτεται από την εγγύηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hawk_K είπε

καλύπτεται από την εγγύηση;

κανονικά εννοείται. 

 

52 λεπτά πριν, lexotamilf είπε

Θέλω να αγοράσω το χειριστήριο μαζί με τον ανταπτορα για υπολογιστή. Από skroutz θα εχω θέμα με την εγγύηση; 

Μια χαρά θα είσαι. Όταν το πάρεις δήλωσε το στη σελίδα account.live.com 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασα ένα δεύτερο κοντρόλερ και δουλεύει κανονικά αν και στο τσεκ που μου είπε ο @rodosf1, δεν μου έβγαλε κάτι.

Ξεκίνησα την διαδικασία της επιστροφής με εγγύση αλλά στο τέλος που σου λέει place your order, ΟΚ τι ακριβώς πρέπει να κάνω τώρα?

Τo shipping label που λέει ότι θα στείλουν με mail δεν μου ήρθε κάτι.

 

 

 

 

Επεξ/σία από Hawk_K
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hawk_K είπε

Δοκίμασα ένα δεύτερο κοντρόλερ και δουλεύει κανονικά αν και στο τσεκ που μου είπε ο @rodosf1, δεν μου έβγαλε κάτι.

Ξεκίνησα την διαδικασία της επιστροφής με εγγύση αλλά στο τέλος που σου λέει place your order, ΟΚ τι ακριβώς πρέπει να κάνω τώρα?

Τo shipping label που λέει ότι θα στείλουν με mail δεν μου ήρθε κάτι.

 

 

 

 

ζητα τους μια κλήση στο support.xbox.com να σε καλέσουν να σου εξηγήσουν αν κάτι σε μπερδεύει. Είναι πολύ αναλυτικοί, μην αγχώνεσαι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...