Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, malias4 είπε

Πολυ καλη προσθηκη το unbound , ωραιαος μηνας λοιπον , δυνατος !

Είχα παίξει λίγο το παλιότερο. Πόσο διαφορετικο είναι σε σχέση με Forza horizon?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και πολύ άργησαν κιόλας. Ακόμα και έτσι πάντως ειδικά σε σχέση με ένα pc παραμένει τρομερό value for money (όπως και το ps5).

Το 10% φαντάζομαι πάντως το βγάζει παίρνοντας ως βάση τα 500 ευρώ και όχι 510.

Επεξ/σία από stevenfins
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, stevenfins said:

Και πολύ άργησαν κιόλας. Ακόμα και έτσι πάντως ειδικά σε σχέση με ένα pc παραμένει τρομερό value for money (όπως και το ps5).

Το 10% φαντάζομαι πάντως το βγάζει παίρνοντας ως βάση τα 500 ευρώ και όχι 510.

δεν είμαι σίγουρος πλέον για το vfm, με τις τωρινές τιμές του hw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rodosf1 είπε

549€-509€=40€. 40€/509€=περίπου 8% Tom, κάνε επανάληψη τα μαθηματικά της Α' Γυμνασίου   :)

Αναμενόμενη αύξηση νομίζω. 

 

https://unboxholics.com/news/gaming/106291-ektakto-ayxisi-timis-gia-to-xbox-series-x-kai-to-xbox-game-pass-stin-ellada

και το πασο εε καποια στιγμη θα κοπουν και τα vpn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, stevenfins είπε

Το 10% φαντάζομαι πάντως το βγάζει παίρνοντας ως βάση τα 500 ευρώ και όχι 510.

Σωστός. Η επίσημη τιμή του xbox ειναι τα 500ευρώ, ασχέτως που πχ στην Ελλάδα έχει 10ευρώ καπέλο.

Τέλος, σχετικά με την αύξηση τιμής του Gamepass, κυκλοφορεί τις τελευταίες ημέρες αυτό

https://www.tweaktown.com/news/91943/microsoft-wont-immediately-raise-xbox-game-pass-price-if-activision-merger-is-approved/index.html

Για την αύξηση τιμής της κονσόλας, δεν νομίζω ότι είναι σωστό το timing με βάση και τις φετινές πωλήσεις που δεν ειναι σε άνοδο.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Daredevil είπε

δεν είμαι σίγουρος πλέον για το vfm, με τις τωρινές τιμές του hw.

Το ίδιο θα έλεγα και εγώ, όπως πάει το πράγμα με τις τιμές των καρτών γραφικών να πέφτουν συνεχώς, δεν ξέρω πόσο τελικά vfm είναι οι κονσόλες με τα 550 ευρώ πλέον που στοιχίζουν ( που δεν έχουν και στην τελική και κανένα τρομερό hardware πλέον για τα σημερινά δεδομένα) την στιγμή που ναι μεν ένα pc είναι ακριβότερο αλλά κάνει και 100 ακόμα δουλειές…

1 ώρα πριν, blasterdark86 είπε

https://unboxholics.com/news/gaming/106291-ektakto-ayxisi-timis-gia-to-xbox-series-x-kai-to-xbox-game-pass-stin-ellada

και το πασο εε καποια στιγμη θα κοπουν και τα vpn

Αν κοπούν τα vpn και οι πατεντες, θα καταρρεύσουν οι πωλήσεις του gamepass, δεν νομίζω ότι με τις νέες τιμές ότι θα υπάρξουν αρκετοί που θα δίνουν 180 ευρώ τον χρόνο για game pass ultimate. Προσωπικα τα θεωρώ πολλά τα 180 ευρώ για παιχνίδια που δεν μου ανήκουν στην τελική  και δεν μπορώ και να τα πουλήσω ώστε να βγάλω και χρημα.  Πάντως δεν θεωρώ ότι θα το κόψει η Microsoft σύντομα τουλάχιστον.

Επεξ/σία από karamela693
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξύ το gamepass στην Αργεντινή σχεδόν διπλασιάζεται η τιμή του, και στην Τουρκία πάει σχεδόν 3 φορές πάνω!!! Μόνο η Βραζιλία μας έμεινε….χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...