Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 hours ago, jimtriol said:

Η ρητορική έχει ήδη ξεκινήσει εδώ και καιρο για το no mans sky clone(γελάνε και στα Γαυγάμηλα).

Τι εννοείς? 

Δεν είναι ακριβώς ίδια περίπτωση? 

Δεν μιλάμε για ίδια μεγέθη εταιρειών και εμπειρίας και στις 2 περιπτώσεις? 😝😝😝

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για όσους θέλετε εξοικονόμηση χώρου, τα games που παίζουν από ΕΞΩΤΕΡΙΚΌ HDD/SSD αν και είναι Series Optimized είναι τα παρακάτω, τσεκαρισμένα. Πιθανόν υπάρχουν κ άλλα. Αυτά έχουν δοκιμαστεί. 

IMG_20230617_085933.jpg.f6cab33c1cef4097337b6a27de294476.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, rodosf1 είπε

Για όσους θέλετε εξοικονόμηση χώρου, τα games που παίζουν από ΕΞΩΤΕΡΙΚΌ HDD/SSD αν και είναι Series Optimized είναι τα παρακάτω, τσεκαρισμένα. Πιθανόν υπάρχουν κ άλλα. Αυτά έχουν δοκιμαστεί. 

IMG_20230617_085933.jpg.f6cab33c1cef4097337b6a27de294476.jpg

Μήπως όταν τα τρέχεις σε εξωτερικό δίσκο, τρέχουν σαν να είναι σε Χone? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, NickTG είπε

Τι εννοείς? 

Δεν είναι ακριβώς ίδια περίπτωση? 

Δεν μιλάμε για ίδια μεγέθη εταιρειών και εμπειρίας και στις 2 περιπτώσεις? 😝😝😝

Ίδια ακριβώς ,ατιμη Bethesda αντιγραφεις κιόλας😂😂😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, MorcyGr είπε

Μήπως όταν τα τρέχεις σε εξωτερικό δίσκο, τρέχουν σαν να είναι σε Χone? 

δε νομίζω, έχουν κανονικά το σημάδι XS κάτω αριστερά, κατεβαίνουν με τα full textures. Επίσης παίζει το ίδιο σκηνικό για Sea of Thieves, Assasins Creed Origins κ Odyssey διαβασα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rodosf1 είπε

δε νομίζω, έχουν κανονικά το σημάδι XS κάτω αριστερά, κατεβαίνουν με τα full textures. Επίσης παίζει το ίδιο σκηνικό για Sea of Thieves, Assasins Creed Origins κ Odyssey διαβασα. 

Όποιος το δοκιμάσει αυτό σε εξωτερικό hdd να ξέρει πως οι χρόνοι φόρτωσης είναι αρκετά μεγαλύτεροι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Όποιος το δοκιμάσει αυτό σε εξωτερικό hdd να ξέρει πως οι χρόνοι φόρτωσης είναι αρκετά μεγαλύτεροι. 

Σωστά, για μικρά games δεν είναι θέμα, για μεγάλα καλύτερα σε εξωτερικό SSD που έχει ταχύτερο χρόνο φόρτωσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα κατάφερα και είδα την παρουσίαση του Starfield.Οκ,αντίο ζωή όταν κυκλοφορήσει...Φαίνεται τεράστιο και μου θυμίζει πάρα πολύ Fallout στο διάστημα!Ανυπομονώ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλω μια μικρή βοήθεια-συμβουλη. Είπα να ξεκινήσω τα persona μιας και είναι στο gp,  ξεκινώντας από το 3 και επειδή δεν τα ήξερα είπα να δω έστω ένα τέταρτο στο youtube για να πάρω μια γεύση..

Μπορεί να είδα 3 ολόκληρα βίντεο μιας ώρας το καθένα (στο γρήγορο όμως) και δεν νομίζω να είδα ούτε μια μάχη.

Δεν είναι turn based παιχνίδια αυτα? Εγώ όσο είδα ήταν διάλογοι...

Επεξ/σία από gtsoui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gtsoui είπε

Θέλω μια μικρή βοήθεια-συμβουλη. Είπα να ξεκινήσω τα persona μιας και είναι στο gp,  ξεκινώντας από το 3 και επειδή δεν τα ήξερα είπα να δω έστω ένα τέταρτο στο youtube για να πάρω μια γεύση..

Μπορεί να είδα 3 ολόκληρα βίντεο μιας ώρας το καθένα (στο γρήγορο όμως) και δεν νομίζω να είδα ούτε μια μάχη.

Δεν είναι turn based παιχνίδια αυτα? Εγώ όσο είδα ήταν διάλογοι...

Από το P5 έχω εμπειρία αλλά φαντάζομαι και το P3 θα έχει την ίδια δομή.

Στο μισό παιχνίδι πας σχολείο, κάνεις δραστηριότητες και παπαριές σαν να είσαι μαθητής και στο άλλο μισό μπαίνεις σε ένα dungeon και είναι σαν κανονικό jrpg με αρκετά καλό gameplay.

Προσωπικά δε με τράβηξε αυτό το είδος gameplay καθώς το slice of life κομμάτι του το βρήκα εξαιρετικά βαρετό παρόλο που δε με χαλάει να διαβάζω-παρακολουθως διαλόγους γενικότερα. Άλλοι το βρίσκουν αριστουργηματικό όπερ και οι υψηλές βαθμολογίες.

Δοκίμασε κατευθείαν το P5 μιας που θεωρείται το καλύτερο και αν σε τραβήξει το βλέπεις από κει και πέρα και παίζεις και τα υπόλοιπα. Είμαι αρκετά σίγουρος ότι είναι άσχετες ιστορίες μεταξύ τους σαν τα Final Fantasy.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xbox Game Pass Adds Need for Speed Unbound, Story of Seasons: Friends of Mineral Town, and More

Leaving June 30

 

  • DJMax Respect V (Cloud, Console, and PC)
  • Empire of Sin (Cloud, Console, and PC)
  • Matchpoint – Tennis Championships (Cloud, Console, and PC)
  • Olija (Cloud, Console, and PC)
  • Omori (Cloud, Console, and PC)
  • Road 96 (Cloud, Console, and PC)
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...