Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Charismo είπε

Πάντως σκεφτόμουν φανταστείτε το Starfield σε VR.

Το πιο κοντινό που θα μπορούσαμε να φτάσουμε σε διαγαλαξιακό ταξίδι στη ζωή μας. 😁

Ξέρω, πολύ ambitious αλλά μακάρι σε κάποια χρόνια να το δούμε.

Υπάρχει το no man's sky, και αν δεν κάνω λάθος το sw squadrons ή πως λέγεται. Game όπως το starfield ίσως να είναι κουραστικό στο gameplay σε vr. Για βόλτα, ναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γερμανικό store πάντως μου έδειχνε 124,99€ για τα ακουστικά, και ακριβώς ίδια τιμή έχει το gamescom από όπου τελικά το χτύπησα. Επιτέλους να παίζω και να χαίρομαι τον ήχο :)

Τελείωσα πρόσφατα τα Unravel και Planet of Lana και τα δύο εξαιρετικά. Μακάρι να είχαμε περισσότερα τέτοια παιχνίδια. Είναι το αγαπημένο μου είδος, προσωπικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα παιδιά δεν μου άρεσε ο ήχος των ακουστικών της Microsoft, καταλαβαίνω ότι το design, Starfield κλπ. δίνει μια έχτρα αξία, άλλα σαν ποιότητα ήχου που προσφέρουν είναι πολλά τα 125 ευρώ που ζητάνε...π.χ. παίζουν συχνά προσφορές τα Corsair HS75 XB μέχρι και σε 75 ευρώ, πολύ καλύτερος ήχος, πολύ καλύτερη κατασκευή, πλήρος ασύρματα και συμβατά με το Xbox Και σαν κερασάκι έχουν και δωρεάν άδεια Dolby Vision μέσα για χρήση με το Xbox....εξαιρετικά είναι και τα Turtle Beach και Steel Series επιλέξτε κάποιο ακουστικό συμβατό με Xbox από αυτές τις εταιρίες και αφήστε τα τις Microsoft ή τις πλαστικούρες της Razer που έχει γεμίσει ο τόπος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Εγώ πάντως έχω τα razer kaira pro. Αψογα μέχρι σήμερα. 

Εχω ακούσει τα απλά Kaira και όχι τα pro, ήταν χάλια, ίσως τα pro να είναι καλύτερα, πάντως να πω την αλήθεια δεν έχω πετύχει ακόμα ακουστικά της Razer που να έχουν πραγματικά καλό ήχο και soundstage με διάκριτες μεσαίες, υψηλές κλπ. ένα μπαμ μπουμ είναι όλα για εντυπωσιασμό με χαμηλή ποιότητα ήχου. Κάτι σαν την Logitech στα ηχεία των υπολογιστών.

Βασικά έχω ακούσει δεκάδες ακουστικά Gaming, ελάχιστα πραγματικά αξίζουν, βέβαια αν κάποιος δεν έχει εμπειρία, δεν τον νοιάζει/απασχολεί ή οι απαιτήσεις του είναι χαμηλές, φαίνονται όλα μια χαρά, αν ακούσει βέβαια μετά ένα καλό ακουστικό θα δει άμεσα την διαφορά..εδώ βέβαια οι περισσότεροι παιζουν ακούγοντας ήχο από τα τρισάθλια ηχεία της τηλεόρασης οπότε τα ακουστικά ακόμα και τα μέτρια σαν αυτά της Microsoft είναι μεγάλη βελτίωση.

Περιμένω την άλλη εβδομάδα τα Turtle Beach Stealth Pro να τα δοκιμάσω, μάλλον από αυτά που διαβάζω πρέπει να είναι από τα καλύτερα ακουστικά για Xbox στην αγορά,

https://eu.turtlebeach.com/products/stealth-pro-xbox

Αν μου κάτσουν καλά ίσως δώσω τα SteelSeries Arctis Nova Pro που χρησιμοποιώ αυτό τον καιρό.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, karamela693 said:

Εμένα παιδιά δεν μου άρεσε ο ήχος των ακουστικών της Microsoft, καταλαβαίνω ότι το design, Starfield κλπ. δίνει μια έχτρα αξία, άλλα σαν ποιότητα ήχου που προσφέρουν είναι πολλά τα 125 ευρώ που ζητάνε...π.χ. παίζουν συχνά προσφορές τα Corsair HS75 XB μέχρι και σε 75 ευρώ, πολύ καλύτερος ήχος, πολύ καλύτερη κατασκευή, πλήρος ασύρματα και συμβατά με το Xbox Και σαν κερασάκι έχουν και δωρεάν άδεια Dolby Vision μέσα για χρήση με το Xbox....εξαιρετικά είναι και τα Turtle Beach και Steel Series επιλέξτε κάποιο ακουστικό συμβατό με Xbox από αυτές τις εταιρίες και αφήστε τα τις Microsoft ή τις πλαστικούρες της Razer που έχει γεμίσει ο τόπος.

Και εγω τα corsair εχω,εξαιρετικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SergioX είπε

Και εγω τα corsair εχω,εξαιρετικά...

Στα λεφτά τους και μέχρι 100-120 ευρώ ειναι τα καλύτερα ακουστικα για Xbox, αν βάλεις στην εξίσωση και το Dolby vision που έχουν μέσα είναι στα όρια της ληστείας το όλο πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, gtsoui είπε

Ηρθεεεε! Βεβαια, οπως και οτι αλλο καινουριο μπαινει στο σπιτι εχει προς στιγμην γραπωθει κυριολεκτικα απο αλλον. 

IMG_20230615_123804.jpg.23403b67f8293f5770950f64099bdbde.jpg

 

Φοβερή φωτό!!!! Να σου ζήσει η γάτα - gamer!!!!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μην χαλάτε τα χρήματά σας σε τέτοια headsets. Σε αυτά τα λεφτά παραμένετε σε HyperX, όλα τα υπόλοιπα είναι αρκετά κατώτερα.

Συμφωνώ για HyperX όσον αφορά το vfm στο ακουστικό κομμάτι αλλά είναι αρκετά βαριά/ σφικτά στο κεφάλι και κουράζουν περισσότερο από το Μ.Ο.

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/6/2023 στις 6:25 ΜΜ, karamela693 είπε

Αρχικά όταν βγήκε το series X με τις Gpu στον θεό σίγουρα έμπαινε μέσα, πλέον δεν το πιστεύω, ξεκάθαρα θα βγάζει κέρδος. Από εκει και πέρα το μεγάλο πρόβλημά μου είναι κυρίως με αυτά που υπόσχονταν.

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την  έκφραση 60FPS/4k.
Δεν είναι κάποιο εφέ. Βασίζεται στο τι κουβαλάει το παιχνίδι. Κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί οτι για 5 χρόνια θα παίζει σε αυτή ακριβώς την ανάλυση και Framerate όλους τους τίτλους. Ούτε και η κάρτα γραφικών των 600 ευρώ δεν θα μπορεί να το κάνει σε βάθος χρόνου. Δυνατότεροι τίτλοι = περισσότερο βάρος για τη GPU.

Και το Opel μου τελική 220 γράφει στο κοντέρ, αλλά ειναι για την περίπτωση που έχω κατηφόρα 15% κλίση, με σωστή πίεση στα ελαστικά, μόνος μου με κλειστα παράθυρα να έχω χτυπήσει την 5η κανα 4λεπτο πριν και ο αέρας να με σπρώχνει. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Volga said:

το Opel μου τελική 220 γράφει στο κοντέρ, αλλά ειναι για την περίπτωση που έχω κατηφόρα 15% κλίση, με σωστή πίεση στα ελαστικά, μόνος μου με κλειστα παράθυρα να έχω χτυπήσει την 5η κανα 4λεπτο πριν και ο αέρας να με σπρώχνει. 

Το περιέγραψες πολύ ωραία! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...