Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, rodosf1 είπε

ωωωω τιναξες τη μπάνκα στον αέρα! άρα έκανα λάθος εγώ στη μετατροπή! :)

Δεν έγινε και κάτι. Εγώ παντωσ μπαίνω στο xe.com και κάνω την μετατροπή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και η επίσημη απάντηση του Phil στα περί Starfield

Επίσης, όχι νέο xbox για το προσεχές διαστημα 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Εάν είναι creative decision τότε με αυτή τη λογική θα πρέπει να κλειδώσουν στα 30 και την έκδοση του PC. 
Τι χαζές δικαιολογίες είναι τώρα αυτές. 

Και ο ΠΑΟΚ ήταν ανάμεσα σε Μπράντον Τόμας και Χάαλαντ. Από creative decision κατέληξε στον 1ο για τη κορυφή της επίθεσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Εάν είναι creative decision τότε με αυτή τη λογική θα πρέπει να κλειδώσουν στα 30 και την έκδοση του PC. 
 

Τι χαζές δικαιολογίες είναι τώρα αυτές. 

Δεν ξέρουμε εμείς.....  Να υποθέσω ότι στο pc η αντίστοιχη creative choice θα είναι βουτιές sub 30  και stuttering!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το χαβαλέ αντιλαμβάνομαι αυτό που λένε περί creative choice αλλά δε το σέβομαι.

Εννοούν ότι προτίμησαν τα μέγιστα δυνατά γραφικά που μπορούν να βγάλουν με 30fps stable. Γνώμη μου ότι θα έπρεπε να το πάνε με γνώμονα τα 60fps.

Το creative choice όντως υπάρχει (άσχετα αν εγώ το θεωρώ λάθος) αλλά στη πράξη θα φανεί αν τα γραφικά δικαιολογούν τα 30fps. Πχ στο Redfall δεν ήταν creative choice.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Todd Howard σε μία συνέντευξη στο IGN ανέφερε για το framerate ότι "μερικές φορές" φτάνει και τα 60fps (στο S/X) αλλά προτίμησαν να το κλειδώσουν στα 30 για "consistency".

Προφανώς αυτό σημαίνει πολύ ασταθές framerate για ένα πιθανό performance mode.

Το "creative decision" είναι πολύ γενικός και αόριστος όρος και ο καθένας τον ερμηνεύει διαφορετικά. 

Θα φανούν όλα στην PC έκδοση για το τι είδους hardware απαιτείται για σταθερό 60άρι.

 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε μήπως ετοιμάζονται να βγάλουν καινούρια κονσόλα στην οποία θα ξεκλειδώνουν όλα τα 60 fps mode;

Γιατί αν είναι να παίζουμε starfield για τα επόμενα 10 χρόνια, δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που να νομίζει ότι δεν θα δούμε καποια στιγμή καινούρια πιο ισχυρή κονσόλα.

Εγώ δηλαδή αν ήμουν microsoft και έβλεπα όλον αυτόν τον ντόρο με τα fps προς τα εκεί θα στρεφόμουν.

Επεξ/σία από skiabox
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει, τι να έλεγε ο άνθρωπος, οτι δεν μπορεί η κονσόλα να το τρέξει 4κ/60 με αυτό το σετ γραφικών; Κάτι μαρκετίστικο έπρεπε να πει. Για να μην παρεξηγηθώ, το ίδιο θα ίσχυε και στην περίπτωση του ps5 μιας και μιλάμε για ίδια μηχανήματα πάνω κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες προσφορές από τα Deals with Gold που πέτυχα αν ενδιαφέρουν:

- The Crew 2, Gold Edition 6,5€ Hungary 

ενω στην άλλη πλευρά του Αιγαίου κάτω από 2,5€. 

- Werewolf the Apocalypse, Hungary 4€, Tayip 1.4€

- Remothered - Broken Porcelain Ελλαδαρα store 2,99, γείτονες... 0,55€

- XCoM 2,- Collection (Bundle) Ελλάδα 8,99, γείτονες 1.33€

Kingdom Come: Deliverance, Royal Edition 

Ελλάδα 7,99€, Ουγγαρία 6€, Τουρκία 1,65€

 

Ελπίζω να έδωσα κάποιες ιδέες. Keep gaming με χαμόγελο κ οικονομία, ούτε στο Lidl τέτοιες τιμές :)

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη ζημιά θα πάθουμε από Σεπτέμβρη.

Μακάρι το Starfield να είναι περισσότερο σαν ένα εξελιγμένο No Man's Sky παρά σαν ένα πιο προσβάσιμο Elite Dangerous. Προσωπικά αυτό που κάνει make or break για μένα ένα space RPG είναι το πόσο καλό είναι το gameplay μέσα στο διαστημόπλοιο, εκεί τα χάλασε τελείως το Elite ενώ το No Man's Sky είναι καλό αλλά υπερβολικά εύκολο. Τα υπόλοιπα που έδειξαν αν απλά "παίζουν" όπως οι υπόλοιποι τίτλοι της Bethesda αποκλείεται να μην είναι καλό.

 Από Οκτώβρη που θα έρθει και το Forza, καληνύχτα κοινωνία, θα βγούμε έξω από το mancave πάλι τα Χριστούγεννα 😁

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπωπ καιρό έχω να μπώ εδώ.

9/10 Το showcase για μένα. Αν είχαν λίγο gameplay του Hellblade, και κανένα CGI στο τέλος για κάποιο ακόμα game που θα έριχνε βόμβα, θα πήγαινε 10άρι. Τουλάχιστον η μπλουζίτσα Hexen μας πρίζαρε ένα κλίκ.

Επίσης, περι κουβέντας καρέ Starfield τι να πώ :D Όσοι γουστάρουν παιχνίδια της Bethesda, χαιδεύονται απο προχθές το βράδυ με αυτό που έδειξαν. Μην συγκρίνουμε μήλα με πορτοκάλια πλίζ. Όταν βγεί οποιοδήποτε άλλο game με αυτό το scope και το complexity σε 60FPS, στείλτε μνμ στον Todd :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...