Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 hour ago, BlueBlade said:

Πρέπει να ποντάρουν υπερβολικά πολύ στο Indiana Jones με τόσο πρόμο που έχουν ρίξει. Πραγματικά δεν ξέρω τι θα συμβεί άμα βγει και αυτό περίπτωση Starfield.

Το Starfield φαινόταν ότι είχε περιθώρια και έστρωσε. To Indiana Jones δείχνει  πολύ μέτριο στα μάτια μου, ακόμα και τώρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/9/2024 στις 2:09 ΜΜ, music_lover είπε

Ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί οι εταιρίες παρουσιάζουν για πρώτη φόρα συγκεκριμένους τίτλους σαν να είναι δικοί τους ενώ αυτά πρόκειται να κυκλοφορήσουν και σε άλλες πλατφόρμες και πως γίνεται αυτό να μην αποτελεί εξαπάτηση του καταναλωτή.

Γιατι αν παρουσιάσουν τους δικούς τους θα κρατήσει 2 λεπτά τo ηβεντ😁

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Το Starfield φαινόταν ότι είχε περιθώρια και έστρωσε. To Indiana Jones δείχνει  πολύ μέτριο στα μάτια μου, ακόμα και τώρα.

Εγώ το βλέπω αρκετά καλό, αλλά σίγουρα δεν μου δίνει vibes ότι θα σαρώσει τα πάντα ή ότι θα έχει GOTY υποψηφιότητα.

Μακάρι να βγω ψεύτης και να ειναι παιχνιδάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Πρέπει να ποντάρουν υπερβολικά πολύ στο Indiana Jones με τόσο πρόμο που έχουν ρίξει. Πραγματικά δεν ξέρω τι θα συμβεί άμα βγει και αυτό περίπτωση Starfield.

Λογικό δεν είναι αφού στην ουσία δεν έχουν κάποιο άλλο αποκλειστικό παιχνίδι να προσφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Λογικό δεν είναι αφού στην ουσία δεν έχουν κάποιο άλλο αποκλειστικό παιχνίδι να προσφέρουν.

και ειδικά όταν αυτό το exclusive θα έρθει μετά από λίγους μήνες και στην αντίπαλη κονσόλα, πρέπει να είναι όσο πιο γίνεται πλήρες day one - γιατί αν έχουμε καταστασεις starfield πχ να τρέχει 30fps day one και όταν είναι να βγει στο PS5 τότε να πάρει 60fps ή κάποιο άλλο major χαρακτηριστικό, ναυάγησε το πλοίο.

ακόμα και το silent hill 2 που είναι timed console exclusive στο PS5 πιο πολύ θα μείνει ώς exclusive από το indiana jones που είναι και first party 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λάθος μου το ξέχασα αυτό.

Ότι πλέον δεν είναι αποκλειστικό.

Καλά αυτό το κακό που έχει η Ms ποια...

Δηλαδή να δίνει ακόμα και τα αποκλειστικά τις να τα κάνει μη αποκλειστικά.

Με αυτό πιστεύει ότι θα κερδίσει την Sony σε πωλήσεις κ.τ.λ.?  Δεν το νομίζω.

 

Μακάρι αυτό το νέο trend time exclusive να το πίστευε και η Sony και μετά από κάποιο χρονικό διάστημα να έδινε δεινόν τα αποκλειστικά της και σε άλλες κονσόλες.

Έτσι δεν θα έπαιζε και τόσο ρόλο το πια κονσόλα έχεις αφού στην ουσία θα μπορούσες να παίξεις αργά ή γρήγορα όποιο παιχνίδι ήθελες.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Λάθος μου το ξέχασα αυτό.

Ότι πλέον δεν είναι αποκλειστικό.

Καλά αυτό το κακό που έχει η Ms ποια...

Δηλαδή να δίνει ακόμα και τα αποκλειστικά τις να τα κάνει μη αποκλειστικά.

Με αυτό πιστεύει ότι θα κερδίσει την Sony σε πωλήσεις κ.τ.λ.?  Δεν το νομίζω.

δυστυχώς, το πάει πολύ λάθος το Xbox γενικότερα τα τελευταία χρόνια. 

λογω του ότι έχω ps plus premium και το gamepass δεν με απασχολεί καν, το μόνο που με κρατάει να έχω το series x είναι ότι μπορώ να αγοράζω ένα παιχνίδι από κλειδάδικα πχ πιο πολύ περιμένω το επόμενο καλοκαίρι να πάρω το indiana jones από αργεντινή παρά να έρθει στο PS5 ή όταν έρθει η ώρα για το GTA 6, αν το δώσουν στα κλειδάδικα πιο φθηνά, θα πάω κατευθείαν στο series. Αν το κόψουν κι αυτό, τέλος το Xbox για μένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς το βλέπω να το σταματάνε και αυτό κάποτε.

Εδώ πλέον σταματήσανε το να μπορείς να αγοράσεις από άλλου region ms store αν το έχεις γεμίσει με λεφτά μέσω gift cards.

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 hours ago, chek2fire said:

 

Από το σχεδόν τίποτα της μιας εταιρείας στο απόλυτο μηδέν της άλλης. Έχω κονσόλες που κόστισαν συνολικά 1000 ευρώ κάτω από την τηλεόρασή μου και δεν έχω games να παίξω, καταπληκτική γενιά η τωρινή, μιλάμε για άλλου επιπέδου κοροϊδία.

  • Like 4
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Malthador είπε

Από το σχεδόν τίποτα της μιας εταιρείας στο απόλυτο μηδέν της άλλης. Έχω κονσόλες που κόστισαν συνολικά 1000 ευρώ κάτω από την τηλεόρασή μου και δεν έχω games να παίξω, καταπληκτική γενιά η τωρινή, μιλάμε για άλλου επιπέδου κοροϊδία.

Και γω στην ιδια φαση ειμαι(και ας ειναι κονσολες των 800€). Υπαρχουν πολλες νεκρες περιοδοι που πραγματικα δεν εχω τι να παιξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, Mitroglou7 said:

Και γω στην ιδια φαση ειμαι(και ας ειναι κονσολες των 800€). Υπαρχουν πολλες νεκρες περιοδοι που πραγματικα δεν εχω τι να παιξω.

Δεν πειράζει ρε, θα παίξουμε Starcraft 2 στο PC, λες και δεν το παίξαμε πριν από δεκαπέντε χρόνια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Malthador είπε

Το Starfield φαινόταν ότι είχε περιθώρια και έστρωσε. To Indiana Jones δείχνει  πολύ μέτριο στα μάτια μου, ακόμα και τώρα.

Ευτυχως που το βλεπω και σε αλλον.Και μενα το indiana jones στα ματια μου μου βγαζει μια μετριοτητα.Ευτυχως δεν ειμαι ο μονος που το βλεπω.Μακαρι να ειναι αξιολογος τιτλος ειμαι και φαν του χαρακτηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...