Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, The_Judas είπε

Είχα αγοράσει το division 2 (base game) και έχω φτάσει level 30.

Θέλω να αγοράσω και το expansion (New York).

Εν τω μεταξύ το expansion σκέτο... το βρήκα σε διπλάσια τιμή από το base+expansion.

Θα έχω πρόβλημα αν αγοράσω ξανά το παιχνίδι base+expansion; κανένα θέμα με τα υπάρχοντα saves ή κάτι άλλο;

Όσον αφορά τα saves, δε νομίζω, μιας και η πρόοδος του χαρακτήρα αποθηκεύεται στους σερβερς της ubisoft. Εξυπακούεται οτι θα μπείς με το ίδιο gamertag προφανώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρωταω γιατι παλιοτερα επαιζα το control στο gamepass... αγορασα το ultimate με τον ιδιο λογαριασμο και τα saves εξαφανιστηκαν.

αντιθετως στο ghost recon δεν ειχα προβλημα σε αντιστοιχη μεταβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, The_Judas είπε

ρωταω γιατι παλιοτερα επαιζα το control στο gamepass... αγορασα το ultimate με τον ιδιο λογαριασμο και τα saves εξαφανιστηκαν.

αντιθετως στο ghost recon δεν ειχα προβλημα σε αντιστοιχη μεταβαση.

Μήπως έπαιζες σε pc και τώρα σε κονσόλα ή το αντίθετο? Κάποια παιχνίδια δεν έχουν κοινά saves σε pc και κονσόλες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, The_Judas είπε

ρωταω γιατι παλιοτερα επαιζα το control στο gamepass... αγορασα το ultimate με τον ιδιο λογαριασμο και τα saves εξαφανιστηκαν.

αντιθετως στο ghost recon δεν ειχα προβλημα σε αντιστοιχη μεταβαση.

Περίεργο, πάντως το Division είναι άλλη κατηγορία μιας και είναι Gaas/Always online, οπότε όλα είναι στους servers. Πάντως για να είμαι 100% εντάξει μαζί σου, εικασία κάνω, βάσει του ότι έχω τετραψήφιο νούμερο ωρών παιξίματος στο Division και ξέρω πως λειτουργεί. Δεν έχω δοκιμάσει αυτό που λες για να σου πω σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που λέει ισχύει πάντως γιατί πρέπει να είναι διαφορετικές εκδόσεις παιχνιδιών, θυμάμαι και εγώ έπαιζα την απλή έκδοση του Control στο gamespass και όταν αγόρασα την Ultimate δεν είχε cloud save το ξεκίνησα από την αρχή.

Επεξ/σία από Saloufas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Lotof είπε

 

Ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί οι εταιρίες παρουσιάζουν για πρώτη φόρα συγκεκριμένους τίτλους σαν να είναι δικοί τους ενώ αυτά πρόκειται να κυκλοφορήσουν και σε άλλες πλατφόρμες και πως γίνεται αυτό να μην αποτελεί εξαπάτηση του καταναλωτή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, music_lover είπε

Ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί οι εταιρίες παρουσιάζουν για πρώτη φόρα συγκεκριμένους τίτλους σαν να είναι δικοί τους ενώ αυτά πρόκειται να κυκλοφορήσουν και σε άλλες πλατφόρμες και πως γίνεται αυτό να μην αποτελεί εξαπάτηση του καταναλωτή.

Δεν ειναι η 1η φορα που συμβαινει, και σιγουρα οχι μονο απο την μια πλευρα μονο. Ειναι που θα αποφασισει ο καθε dev να δωσει το χ υλικο για παρουσιαση 

@music_lover για να μην σπαμμαρω στο άλλο τοπικ, βλέπε για παράδειγμα το τρέιλερ των soul reaver επειδή ανέβηκε στο κανάλι του xbox... 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν ειναι η 1η φορα που συμβαινει, και σιγουρα οχι μονο απο την μια πλευρα μονο. Ειναι που θα αποφασισει ο καθε dev να δωσει το χ υλικο για παρουσιαση 

Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει πάντα υποσημείωση σε ποιες πλατφόρμες βγαίνει άσχετα με το ποιος κάνει την παρουσίαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, music_lover said:

Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει πάντα υποσημείωση σε ποιες πλατφόρμες βγαίνει άσχετα με το ποιος κάνει την παρουσίαση.

Και να έχουμε στην παρουσίαση μας υποσημείωση με το Brand του τραχανά του Spencer. 

Περάστε έξω κύριε.

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Charismo είπε

Και να έχουμε στην παρουσίαση μας υποσημείωση με το Brand του τραχανά του Spencer. 

Περάστε έξω κύριε.

Δεν είναι ανάγκη να αναγράφει καμία πλατφόρμα, θα μπορούσε απλά να γράφει κάτι αόριστο από το οποίο όμως να προκύπτει εύκολα το συμπέρασμα ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν είναι αποκλειστικό όπως σκοπίμως υπονοείται όταν γράφει κάτω δεξιά PS5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, music_lover said:

Δεν είναι ανάγκη να αναγράφει καμία πλατφόρμα, θα μπορούσε απλά να γράφει κάτι αόριστο από το οποίο όμως να προκύπτει εύκολα το συμπέρασμα ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν είναι αποκλειστικό όπως σκοπίμως υπονοείται όταν γράφει κάτω δεξιά PS5.

Ναι η αλήθεια είναι όλο αυτό με τα third party σε παρουσιάσεις των εταιριών ήταν πάντα παραπλανητικό. Προφανώς επίτηδες γίνεται για να σου πετάει στο τέλος το λογότυπο της Sony π.χ. και να το συνδέεις υποσυνείδητα με την κονσόλα τους όταν σκεφτείς να το αγοράσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ποντάρουν υπερβολικά πολύ στο Indiana Jones με τόσο πρόμο που έχουν ρίξει. Πραγματικά δεν ξέρω τι θα συμβεί άμα βγει και αυτό περίπτωση Starfield.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...