Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 hour ago, SabotazNic said:

Ευτυχως που η καθε streaming υπηρεσια εχει 1-2 καλα αναμεσα σε 100αδες αλλους τιτλους ;) 

Το έχουμε ξαναπεί, από πάντα και παντού το 80% ήταν σκουπίδια και το 20% προϊόντα αξίας. 

Δεν ανακαλύφθηκε την τελευταία δεκαετία ο τροχός, το ίδιο ίσχυε από πάντα σε games, ταινίες, σειρές, μουσική, άνιμε και κόμικς. Δεν άλλαξε αυτό με τις streaming υπηρεσίες, έτσι ήταν ανέκαθεν.

Απλά τώρα είναι πιο εύκολη η πρόσβαση στο προϊόν και άρα τα σκουπίδια είναι πιο εύκολα προσβάσιμα. Όπως τα προϊόντα αξίας είναι πιο εύκολα προσβάσιμα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο θέμα ανοίγουμε και θα ξεφύγουμε.

Απλά να πω κάτι τελευταίο. Δείχνει να σου διαφεύγει κάτι σημαντικό. Όλα αυτά τα μοντέλα βασίζονται στο QUANTITY OVER QUALITY. Είναι η ακρογωνιαία λίθος της επιτυχίας τους.

Η επιβίωση του netflix ή του gamepass δεν εξαρτάται από την ποιότητα, σε αντίθεση με τα κλασικά μοντέλα.

Το γεγονός ότι υπάρχουν 5-10-20 εξαιρετικά προϊόντα δεν είναι αμφισβητήσιμο, όπως δεν είναι αμφισβητήσιμο ότι η ποιότητα έχει πάρει την κατηφόρα και μάλιστα αυτή η κατηφόρα έχει πάρει παραμάζωμα και τα κλασικά μοντέλα (ταινίες εκτός συνδρομής).

Εν κατακλείδι, όλα έχουν να κάνουν με το προσωπικό γούστο και τις ανάγκες του καθενός, οπότε peace, όλα θα πάρουν και θα πάρουμε το δρόμο μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη μου είναι πως οι συζητήσεις περί μέλλοντος του gaming, digital vs physical, mobile vs traditional, multiplayer vs single player κτλ. ήταν πάντα άσκοπες. 

Παιχνίδια για όλα τα γούστα υπήρχαν και θα υπάρχουν πάντοτε. Το γεγονός πως κάθε γενιά ορίζει και ακολουθεί τα trends της είναι αδιαμφισβήτητο, όπως αδιαμφισβήτητο είτε μας αρέσει είτε όχι είναι πως πλέον για τις εταιρίες κολοσσούς το digital και online gaming με microtransactions είναι το πιο κερδοφόρο μοντέλο και ο κόσμος δείχνει να το προτιμά με κλειστά μάτια.

Και πάλι έχω να παίξω online ή να αγοράσω digital εδώ και χρόνια. Αυτό δεν σημαίνει πως τα παραπάνω δεν αποτελούν το βασιλιά της βιομηχανίας, ούτε πως θα με πείσουν ποτέ να τα προτιμήσω και να ακολουθήσω αυτό το δρόμο.

Απλά πράγματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Malthador είπε

Το έχουμε ξαναπεί, από πάντα και παντού το 80% ήταν σκουπίδια και το 20% προϊόντα αξίας. 

Δεν ανακαλύφθηκε την τελευταία δεκαετία ο τροχός, το ίδιο ίσχυε από πάντα σε games, ταινίες, σειρές, μουσική, άνιμε και κόμικς. Δεν άλλαξε αυτό με τις streaming υπηρεσίες, έτσι ήταν ανέκαθεν.

Απλά τώρα είναι πιο εύκολη η πρόσβαση στο προϊόν και άρα τα σκουπίδια είναι πιο εύκολα προσβάσιμα. Όπως τα προϊόντα αξίας είναι πιο εύκολα προσβάσιμα.

ακριβως αυτο.

 γνωριζαν ονλινε εναν Πορτογαλο που μισουσε οτιδηπτοε ειχε να κανει με τα 80ς, σινεμα, μουσικη, μοδα, κτλ, την θεωρουσε την χειροτερη δεκαετια.

και του εξηγουσα (οχι οτι ακουγε) οτι ολες οι δεκαετιες ειχαν σαβουρα, δεν ηταν μονο τα 80ς επειδη μεσουρανουσε η βιντεοκασετα και τα  b-movies. Ακομη και τα 70ς, που θεωρουνται η χρυση εποχη του ανεξαρτητου κινηματογραφου, ειχες πολλα σκουπιδια, δεν υπηρχαν μονο οι ταινιες του Σκορσεζε και του Kασαβετη.

Αυτο που ξεκινησε να κανει η δεκατια του 80 ειναι οτι εδινε στον τελικο καταλωτη μεσω των brick and mortar μαγαζιων, προσβαση σε μεγαλυτερη γκαμα ταινιων και μουσικης, περα απο οτι προσφερε το παραδοσιακο σινεμα και η τηλεοραση δεκαετιες πριν. Και αυτο κανει το Νετφλιξ, το Spotify, κτλ σημερα, ειναι η ψηφιακη εκδοχη των παλιων βιντεοκλαμπ και των δισκαδικων.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, music_lover είπε

Χρησιμοποιεί κανείς με το Xbox του χειριστήριο διαφορετικό από αυτά της microsoft? πχ κανένα Razer ή 8Bitdo κτλ

Εχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα controller (microsoft και μη). Αυτό που μου άρεσε περισσότερο (και από τα elite) και παίζω πλέον μόνο με αυτό είναι το scuf. Αρκετά ακριβό controller αλλά και πολύ ακριβές και ποιοτικό. Επίσης είναι από τα λίγα που συνδέονται ασύρματα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Εχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα controller (microsoft και μη). Αυτό που μου άρεσε περισσότερο (και από τα elite) και παίζω πλέον μόνο με αυτό είναι το scuf. Αρκετά ακριβό controller αλλά και πολύ ακριβές και ποιοτικό. Επίσης είναι από τα λίγα που συνδέονται ασύρματα. 

Αν έκανες ένα top 3 από όσα έχεις δοκιμάσει, ποια θα ήταν αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ασύρματα το scuf και το turtle beach srealth ultra. Το 2ο έχει clicky κουμπιά. Από ενσύρματα πιο πολύ της razer με είχε βολέψει το wolverine v2 chroma. Αυτά τα 3 νομίζω θα έβαζα. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα υπάρχει το SCUF Instinct και το SCUF Instinct Pro με διαφορά 30 usd. Έχει και ωραία χρώματα, ερωτεύτηκα το Light Gray. Και από άποψη σχήματος είναι ότι κοντινότερο στο original xbox controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, music_lover είπε

Είδα υπάρχει το SCUF Instinct και το SCUF Instinct Pro με διαφορά 30 usd. Έχει και ωραία χρώματα, ερωτεύτηκα το Light Gray. Και από άποψη σχήματος είναι ότι κοντινότερο στο original xbox controller.

Δε θυμάμαι ποιο είχα πάρει να πω την αλήθεια. Πέρα από το ότι στα δικά μου χέρια έκατσε καλύτερα από οτιδήποτε άλλο, το μπροστά face plate ειναι μαγνήτες και μπορείς να αλλάζεις χρώματα με το ίδιο σώμα. 

Αυτό έχω εγώ. Τα πράσινα είναι μαξιλαράκια για καλύτερο grip. 

20240720_005555.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, theripper7 είπε

Έχω διαβάσει ότι τα scuf έχουν πρόβλημα με το drifting όπως της MS.

Ισχύει. Εμένα μου έβγαλε το 4μηνο drift αλλά μου το αντικατεστησαν με καινούριο και άλλα 2 χρόνια εγγύησης από πλαίσιο. Νομίζω ότι από τα πιο άγνωστα και φτηνότερα controllers που δύσκολα ή με τίποτα δε θα βγάλουν drift είναι της gameshir το g7. Αλλά είναι ενσύρματο. 

Επεξ/σία από Tigio13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...