Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρω ότι δεν είναι το κατάλληλο topic αλλά το αφήνω εδώ. 

https://gamerant.com/xbox-360-store-closing-shut-down-july-2024/

Ψωνίστε digital κατά τα άλλα, τα παιχνίδια σας θα είναι ασφαλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μην εχω καταλάβει καλά, αλλά δεν ισχύει ότι εφόσον είναι αγορασμένο στο 360 marketplace ο χρήστης έχει πρόσβαση στα games αυτά και από το ms store του one & series? 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Cacciatore είπε

Μπορεί να μην εχω καταλάβει καλά, αλλά δεν ισχύει ότι εφόσον είναι αγορασμένο στο 360 marketplace ο χρήστης έχει πρόσβαση στα games αυτά και από το ms store του one & series? 

Απ' ότι φαίνεται τα παιχνίδια που είναι backwards compatible μάλλον θα διατηρηθούν στο store του xbox one / series. Υπάρχουν λέει 59 παιχνίδια τα οποία όμως δεν είναι οπότε θα χαθούν για πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, p07apo είπε

Ψωνίστε digital κατά τα άλλα, τα παιχνίδια σας θα είναι ασφαλή.

Για ποιον λόγο; Τα χάνεις τα games που έχεις; Οχι. Παραμένουν στην βιβλιοθηκη σου και τα κατεβάζεις οποτε θές. Θα τα χάσεις μόνο αν κλείσουν οι server της MS. Αυτό θα γίνει μόνο με πυρηνικό πόλεμο ή κάποια παγκόσμια καταστροφη. Εεε αν γίνουν αυτά το λιγότερο που θα σε νοιάζει ειναι να παίζεις games στο Xbox, στο PC και στο PS

Επεξ/σία από vorlon68
  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα δεν χανεται τιποτε απο τα αγορασμενα, το μαγαζι 360 κλεινει, οχι η προσβαση στα παιχνιδια.
(Αυτα που παιζουν και στο One, φαινονται και σαν αγορασμενα στο νεωτερο μαγαζι, ολα οκ).

Το 360 μαγαζι, ειχε πολλα θεματα, με πιο σημαντικο για μας τους πονηρουληδες Αργεντινους-Τουρκους κλπ, την δυσκολια αγορας λογω διαφορετικης περιοχης μαγαζιου/κονσολας/νομισματος. Καλο ειναι που κλεινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι ίδιοι που κράζετε τις συνδρομές και λέτε για δισκάκια και σιντια και κολεκτορς, οι ίδιοι πάλι μουρμουράτε για την  αύξηση στη συνδρομή βρε σεις; :)

Επεξ/σία από rodosf1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αναμενομενη η αυξηση. επισης επεσα μεσα και στην εκτιμηση μου που εκανα οταν ετρεχε η ΜΣ στα δικαστηρια για την εξαγορα της ΑΒΚ.

οτι μολις ολοκληρωθει η εξαγορα και αρχισουν να μπαινουν τα μεγαλα IP μεσα, πρεπει να γινει διαχωρισμος στα tiers αναμεσα στα 1st day παιχνιδια του Xbox, και στα υπολοιπα 3rd parties. Η προσθηκη αυτη θα εδινε τεραστια αξια στην συνδρομη, οποτε το low tier θα ηταν καθαρη ληστεια γιαυτα που προσφερε.

Επισης δεν νομιζω οτι θα ναι οι τελευταιες αλλαγες. Θα δουν στην ΜΣ πως θα αντιδρασει ο κοσμος, ποσοι φυγανε, ποσοι ηρθανε, κτλ, και θα προβουν καποια βελτιωση στην τιμολογηση. ισως βαλουν κανα οικογενειακο πακετο  η αφαιρεσουν την εξτρα τιμη για το online.

Παντως κατι πρεπει να κανουν με το ρημαδιασμενο μαρκετινγκ τους. Οταν οι δημοσιογραφοι ηταν σε συγχυση  εχτες με την ανακοινωση, και επρεπε να διοθωσουν την ειδηση 3-4 φορες, τοτε εχεις σοβαρο προβλημα στο πως παρουσιαζεις το προιον σου στο υποψηφιο αγοραστη του.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, p07apo said:

Ξέρω ότι δεν είναι το κατάλληλο topic αλλά το αφήνω εδώ. 

https://gamerant.com/xbox-360-store-closing-shut-down-july-2024/

Ψωνίστε digital κατά τα άλλα, τα παιχνίδια σας θα είναι ασφαλή.

Μια χαρά ασφαλή είναι τα παιχνίδια, δε χάνει κανείς ό,τι έχει ήδη αγοράσει, απλά από δω και πέρα δε θα πωλούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, rodosf1 είπε

οι ίδιοι πάλι μουρμουράτε για την  αύξηση στη συνδρομή βρε σεις; :)

Μήπως να βαράμε παλαμάκια με την αύξηση της συνδρομής και την αλλαγή στο στακάρισμα συμφορουμίτη? :) 

Το νούμερο 1 γεγονός που σχολιάζεται αυτή την στιγμή είναι αυτό σε Xbox μεριά. Να μην το αναφέρουμε?

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, p07apo είπε

Ξέρω ότι δεν είναι το κατάλληλο topic αλλά το αφήνω εδώ. 

https://gamerant.com/xbox-360-store-closing-shut-down-july-2024/

Ψωνίστε digital κατά τα άλλα, τα παιχνίδια σας θα είναι ασφαλή.

Και πολυ το αργησανε,

Ποτε δεν ειπαν οτι θα ειναι ασφαλη για παντα.. ηδη το xbox360 διανυει 19 χρονια.

Κυκλοφορησε το 2005

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό το τμήμα xbox της ms, βγάζει έναν ερασιτεχνισμό ρε παιδί μου ανευ προηγουμένου. Λες και το κάνουν επίτηδες και βάζουν τρικλοποδιές στον εαυτό τους ένα πράγμα. Δεν αναφέρομαι στην αύξηση της συνδρομής, που ασφαλώς δεν μου αρέσει καθόλου, και ήταν μάλλον αναμενόμενη, αλλά σε άλλα πράγματα.

Για παράδειγμα: Η <<απαξίωση>> των console players με το tier τους να μην περιλαμβάνει day one releases και αναγκαστικά να πρέπει να πάνε στην ultimate, που περιλαμβάνει και pc που πιθανόν να μην θέλουν.

Ακόμη και πιο <<ποταπά>> θέματα όπως η μπερδεμένη ονομασία των tiers, που για να καταλάβεις τι προσφέρουν πρέπει να κάνεις ιδιαίτερα με το help desk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Μήπως να βαράμε παλαμάκια με την αύξηση της συνδρομής και την αλλαγή στο στακάρισμα συμφορουμίτη? :) 

Το νούμερο 1 γεγονός που σχολιάζεται αυτή την στιγμή είναι αυτό σε Xbox μεριά. Να μην το αναφέρουμε?

Εγώ περιμένω τις νέες εφοδους για... Brazilian secret, gamepass του Ερντογαν, Αιγυπτιακά, Αργεντινικα τάνγκο κλπ, η νέα επέλαση των Insomniacs στα κλειδάδικα έρχεται!

Η αυτοκρατορία αντεπιτίθεται! :)

Επεξ/σία από rodosf1
  • Like 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eneba. 40 euros Gamepass Core 12 months:

Αγοράστε Xbox Game Pass Core 12 month Key! Χαμηλή Τιμή | ENEBA

3 λεπτά πριν, gr8effect είπε

Ξέρει κανείς αν μπορώ να βάλω 2-3 χρόνια απο αυτό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...