Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 minutes ago, SabotazNic said:

Ό,τι είναι στο library, παραμένει στο library για κατέβασμα οποιαδήποτε στιγμή. Και όσοι είχαν αγοράσει dlc, έστειλαν το base game γτ στο game pass δεν θα είναι πλέον διαθέσιμο. 

Επειδη εχω χασει Games & DLCs απο χτυπημενο σκληρο στο 360, δεν ισχυει. Αν βγουν απο το Store, χαιρετισματα. Στον λογαριασμο μου φαινονταν κανονικα, αλλα εφαγα ακυρο. Τα ιδια μου ειχαν πει και απο το Chat της MS…

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

32 λεπτά πριν, SaFiS είπε

Αν βγουν απο το Store, χαιρετισματα. Στον λογαριασμο μου φαινονταν κανονικα, αλλα εφαγα ακυρο. Τα ιδια μου ειχαν πει και απο το Chat της MS…

https://forza.net/news/forza-horizon-4-delisting

On December 15, Forza Horizon 4 will be delisted from stores and Xbox Game Pass. This means the game and its additional content will no longer be available for purchase.

Players who already own the game and its content will be able to download and play it as normal, including its offline, online, and multiplayer features; physical copies of the game purchased after this date will also work and will be able to use online features.

15 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Μου ήρθε μήνυμα ότι με ευχαριστεί που έπαιζα fh 4. Με την ευκαιρία μου χάρισε και το παιχνίδι. Για ψαχτείτε. 

If you played Forza Horizon 4 through Xbox Game Pass and purchased DLC content for it, worry not: by having an active, full-paid (not discounted) Xbox Game Pass subscription on 6/25 you will be eligible to receive a game token if you have purchased any extra content for Forza Horizon 4 through your Xbox Message Center. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Fulgore είπε

https://forza.net/news/forza-horizon-4-delisting

On December 15, Forza Horizon 4 will be delisted from stores and Xbox Game Pass. This means the game and its additional content will no longer be available for purchase.

Players who already own the game and its content will be able to download and play it as normal, including its offline, online, and multiplayer features; physical copies of the game purchased after this date will also work and will be able to use online features.

If you played Forza Horizon 4 through Xbox Game Pass and purchased DLC content for it, worry not: by having an active, full-paid (not discounted) Xbox Game Pass subscription on 6/25 you will be eligible to receive a game token if you have purchased any extra content for Forza Horizon 4 through your Xbox Message Center. 

Εχω αγοράσει και του 5 τα dlc. Φαντάζομαι κάποια στιγμή θα το δώσει και αυτό... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SaFiS είπε

Επειδη εχω χασει Games & DLCs απο χτυπημενο σκληρο στο 360, δεν ισχυει. Αν βγουν απο το Store, χαιρετισματα. Στον λογαριασμο μου φαινονταν κανονικα, αλλα εφαγα ακυρο. Τα ιδια μου ειχαν πει και απο το Chat της MS…

Δλδ είχες αγορασμένα ψηφιακά games και δεν μπορείς να τα ξανακατεβάσεις; Μήπως ήταν πολύ παλιά 360 παιχνίδια; Αν θέλεις γίνε λίγο πιο σαφής γιατί ακούγεται περίεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαω για εποχη 360, ναι, ηταν αγορασμενα και επειδη ειχαν βγει απο το Store δεν μπορεσα να τα ξανακατεβασω. Ακομη και τωρα, φαινονται στην βιβλιοθηκη μου. Και εκεινα που πονεσαν επισης, ηταν DLCs / Extras απο Limited εκδοσεις που χαθηκαν για παντα. Ειχα σκοτωθει με την MS στο Chat και σε συνεχομενα emails. Δεν ξερω αν αλλαξε κατι απο τοτε, αλλα πλεον ειμαι με διπλα backups για σιγουρια (οσο γινεται)…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SaFiS είπε

Μιλαω για εποχη 360, ναι, ηταν αγορασμενα και επειδη ειχαν βγει απο το Store δεν μπορεσα να τα ξανακατεβασω. Ακομη και τωρα, φαινονται στην βιβλιοθηκη μου. Και εκεινα που πονεσαν επισης, ηταν DLCs / Extras απο Limited εκδοσεις που χαθηκαν για παντα. Ειχα σκοτωθει με την MS στο Chat και σε συνεχομενα emails. Δεν ξερω αν αλλαξε κατι απο τοτε, αλλα πλεον ειμαι με διπλα backups για σιγουρια (οσο γινεται)…

Κι εγώ είχα 360, αλλά όλα μου τα παιχνίδια τα αγόραζα σε δισκάκια κι έτσι δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς γινότανε με το store τότε. Πάντως έτσι όπως το περιγράφεις, πρόκειται περί <<σκανδάλου>> . Στη σημερινή εποχή έχουνε μιλήσει για digital preservation, αλλά μπορεί να είναι κανείς 100% σίγουρος; Ας το ελπίσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, SaFiS said:

Μιλαω για εποχη 360, ναι, ηταν αγορασμενα και επειδη ειχαν βγει απο το Store δεν μπορεσα να τα ξανακατεβασω. Ακομη και τωρα, φαινονται στην βιβλιοθηκη μου. Και εκεινα που πονεσαν επισης, ηταν DLCs / Extras απο Limited εκδοσεις που χαθηκαν για παντα. Ειχα σκοτωθει με την MS στο Chat και σε συνεχομενα emails. Δεν ξερω αν αλλαξε κατι απο τοτε, αλλα πλεον ειμαι με διπλα backups για σιγουρια (οσο γινεται)…

Δεν το έχω ξανακούσει αυτό να συμβαίνει. Κανονικά όταν βγαίνει ένα game/DLC από το store μπορείς να το κατεβάσεις όποτε θέλεις από το Download History. Το ίδιο πράγμα ίσχυε και επί εποχές X360.

Πολύ περίεργο, είσαι η μοναδική περίπτωση που γνωρίζω να του έχει συμβεί κάτι τέτοιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 04/07/2024 at 15:08, SaFiS said:

Εχουν ληξει οι αδειες του FH4 οποτε και θα κατεβει απο τα Stores. Κατεβαστε το οσοι το ειχατε και το σβησατε ή οσοι θελετε να το παιξετε…

Δεν ισχύει αυτό που λες. 

Έχω αγορασμενο το FH3 (μαζί με τα dlc) και μπορώ να τα κατεβάσω όποτε θέλω παρόλο που δεν υπάρχει στο store. 

Είναι στην library στα own games 

On 04/07/2024 at 15:08, SaFiS said:

Εχουν ληξει οι αδειες του FH4 οποτε και θα κατεβει απο τα Stores. Κατεβαστε το οσοι το ειχατε και το σβησατε ή οσοι θελετε να το παιξετε…

Δεν ισχύει αυτό που λες. 

Έχω αγορασμενο το FH3 (μαζί με τα dlc) και μπορώ να τα κατεβάσω όποτε θέλω παρόλο που δεν υπάρχει στο store. 

Είναι στην library στα own games 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθες στο ginx tv στην cosmote εβλεπα ενα game που επεζαν μαζι 2 παιχτες οι οποιοι χαρακτηρες ηταν δεμενενοι με μια αλυσιδα και προσπαθουσαν να ανεβουν ψιλα χωρις να πεσουν στο κενο. Γνωριζουμε ποιο game ειναι ; Απο τα γραφικα μπορει να ειναι και 8-10 ετιας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dream21 είπε

Εχθες στο ginx tv στην cosmote εβλεπα ενα game που επεζαν μαζι 2 παιχτες οι οποιοι χαρακτηρες ηταν δεμενενοι με μια αλυσιδα και προσπαθουσαν να ανεβουν ψιλα χωρις να πεσουν στο κενο. Γνωριζουμε ποιο game ειναι ; Απο τα γραφικα μπορει να ειναι και 8-10 ετιας..

https://store.steampowered.com/app/2567870/Chained_Together/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, d_gkal είπε

Δεν ισχύει αυτό που λες. 

Έχω αγορασμενο το FH3 (μαζί με τα dlc) και μπορώ να τα κατεβάσω όποτε θέλω παρόλο που δεν υπάρχει στο store. 

Είναι στην library στα own games 

Δεν ισχύει αυτό που λες. 

Έχω αγορασμενο το FH3 (μαζί με τα dlc) και μπορώ να τα κατεβάσω όποτε θέλω παρόλο που δεν υπάρχει στο store. 

Είναι στην library στα own games 

Επιβεβαιώνω κ εγώ, τα αγορασμένα κατεβαίνουν κανονικά τα παλιά ακόμα κ αν γίνουν delisted για νεες αγορές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν γίνονται delisted τα games από το ms store σημαίνει οτι δεν είναι διαθέσιμα πλέον για αγορά. Όχι οτι δεν μπορείς να τα ξανακατεβάσεις από τη ψηφιακή συλλογή σου εφ' όσον είναι ήδη αγορασμένα.

Επεξ/σία από gregpec2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...