Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 hours ago, Malthador said:

Γενικές παρατηρήσεις:

  • Το digital-only SeX είναι hard pass στα 450. Ήδη παίζει κάτω από 500 το OG SeX, δεν βλέπω λόγο να μην το προτιμήσει κάποιος. Τουλάχιστον θα μπορούσαν να άλλαζαν το form-factor, να το έκαναν μικρότερο ή κυλινδρικό όπως ήταν το αρχικό σχέδιο.
  • Με χαροποίησε ότι δεν άλλαξε τακτική στο πλάνο του Game Pass: διατήρησε τα υπάρχοντα tiers, διατηρεί τις day-one κυκλοφορίες και το CoD μπαίνει κι αυτό όπως τα υπόλοιπα. Ειδικά το CoD μπορεί να βελτιώσει πολύ τους αριθμούς των συνδρομητών. Μακάρι να το δούμε.
  • Η παρουσίαση ήταν μεστή και πλήρης, ενώ ο Phil εμφανίστηκε προσγειωμένος, χωρίς να αραδιάζει περιττές φανφάρες.
  • Περίμενα drop ή έστω ενημέρωση για το handheld XBOX. Προφανώς δεν είναι έτοιμοι ακόμα για να μας το δείξουν.

Σε ότι αφορά τα games κρατάω τα εξής:

  • Το CoD μου φάνηκε ενδιαφέρον, παρόλο που δεν είμαι fan. Μπορεί να δοκιμάσω το campaign όταν βγει.
  • Το νέο DOOM απλά άρρωστο. Ειδικά εκείνο το όπλο που το κάνεις reload με κρανία και πετάει τα θραύσματα ήταν υπερπορωτικό.
  • Το Avowed όσο περισσότερο μας το δείχνουν, τόσο ανεβαίνει στα μάτια μου. Το περιμένω πως και πως.
  • Ξενέρωσα λίγο με το WoW, νόμιζα ότι θα το ανακοίνωναν για SeX|S και Game Pass, αλλά έφαγα άκυρο.
  • Καλοδεχούμενα τα expansions, αλλά για το Starfield περιμένω πρώτα το patch με το performance mode πριν το ξεκινήσω στα σοβαρά.
  • Το Dragon Age δεν μου γέμισε το μάτι, γενικά η σειρά έχει δείξει μεγάλη κατρακύλα μετά το Origins. 
  • Από την άλλη το Fable με εξέπληξε πολύ ευχάριστα. Το περίμενα εντελώς φόλα, ωστόσο εκεί φαίνεται ότι ακούνε τους fans. Μακάρι να είναι καλό.
  • Στο Perfect Dark έμεινα με το στόμα ανοιχτό, πολύ ωραία υλοποίηση και το παρκούρ κολλάει στο setting, πολύ ευχάριστη προσθήκη.
  • Το S.T.A.L.K.E.R. 2 επίσης τικάρει όλα τα κουτάκια μου, ειδικά αυτό της ατμόσφαιρας. Με το που είδα το «made in Ukraine» και κατάλαβα ότι θα το δείξουν ανατρίχιασα.
  • Το Mechabreak ήταν so-so, στην αρχή νόμισα ότι πρόκειται να ανακοινώσουν νέο Mechwarrior και ξενέρωσα. Πολύ τζαπανίλα πάντως.
  • Το Flintlock οπωσδήποτε μπαίνει στην λίστα, φαίνεται καλό Soulsbornάκι.
  • Δεν θα ακουστεί πολύ αρσενικό, το ξέρω, αλλά μου μίλησε και το Mixtape. Παρόλο που μάλλον wok-ια θα είναι, έχω ένα thing  με τα coming-of-age settings και αυτό μοιάζει και εικαστικά πανέμορφο.
  • Το Indiana Jones και πάλι δεν μου γέμισε το μάτι. Φαίνονται πολύ άσχημα τα γραφικά και τα animations στα μάτια μου, δεν ξέρω γιατί έχουν φτιάξει τέτοιο πράγμα.
  • Και φυσικά αρρώστησα με την ανακοίνωση E-Day. Κλασικός, αντρίκιος Marcus που επιστρέφει για να σπάσει κόκκαλα.

Σε γενικές γραμμές, για να μην υπερβάλω και πω ότι ήταν η καλύτερη παρουσίαση που έχω δει ποτέ από τους μεγάλους, θα αρκεστώ να πω ότι σίγουρα ήταν η καλύτερη παρουσίαση της παρούσας γενιάς που έχουμε δει και από τις τρεις εταιρείες. Ήταν γεμάτη στα ΑΑΑ και ΑΑ games, ενώ η MS κράτησε χαμηλούς τόνους δίνοντάς μας το χρονοδιάγραμμά της για τον επόμενο ένα-ενάμιση χρόνο.

Μπράβο τους.

 Late to the party, αλλα συμφωνώ απόλυτα. Θύμισε εποχές 360 το event (αν κι εγώ περίμενα το κατι παραπάνω σχετικά με το handheld). Κάτι απρόσμενο θετικά ,τη στιγμή που θερίζει το Stellar Blade.
 Για το mixtape, αν και φαίνεται να έχει woke νοτες...δεν ανησυχώ. Είδα το σηματάκι της Annapurna. Μετά από το γατί(stray), cocoon και twelve minutes... τους έχω ιδιαίτερη εκτίμηση. Έχουν ένα special touch (μου θυμίζουν την quantic dreams στα μεγαλεία της..η οποία ακόμη υποστηριζει το immersive story driven gameplay και αγνοεί τις τάσεις). 
 Εννοείται έπαθα πλάκα με τα καινούρια Doom (skull weapon), Life is strange (Max is back!!) και Indiana Jones (Whip sound amplified), αλλά η top στιγμή ήταν μόλις μπήκε η signature ατμοσφαιρική μουσική για το Gears of War και κατάλαβα ότι επιστέφουμε στις ρίζες, με Marcus & Dom...
 

brothers_to_the_end_by_bamboota_d597fjy-fullview.jpg

Επεξ/σία από gameleon
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Αυτό ρωτάνε όλοι στα comments :P

 Ε ναι αν δεν έχει και παιζεις μαυτη την σαβούρα είναι κάπως. Αντε να ταυτιστείς μαυτηνε τωρα.

Μου θυμιζει την θεία μου την βασιλο απο το χωριό που ξεσηκωθηκε και πήρε το τσαπι να σφάξει κοσμο

FB_IMG_1718106521069.jpg

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Haha 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thagkol είπε

Εμένα μια χαρά μου είναι τα ακουστικά της Microsoft εδώ και 3 χρόνια (δεν έχω ευαίσθητο αυτί και ίσως δεν πιάνω λεπτομέρειες που άλλοι προσέχουν, αλλά τον ήχο τον ευχαριστιέμαι όταν παίζω), απλά όταν έχει πολλή ζέστη ιδρώνουν λίγο τα αυτιά μου. Δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να το αποφύγεις αυτό με οποιοδήποτε άλλο over the ear headset.

Αυτός ήταν ο κύριος λόγος που τα έδωσα σε μερικές μέρες. Εγώ χειμώνα τα πήρα και ζεσταινομουν υπερβολικά στα αυτιά. Ευτυχώς που παράλληλα είχα και τα steelseries αλλιώς μάλλον θα σκεφτόμουν όπως και εσύ. Τα ακουστικά της ms βέβαια δεν μου έκατσαν καλά και στο κεφάλι πέρα από την υπερθέρμανση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, D.Luffy said:

Μάλλον ο λόγος είναι αυτός:

image.png.c14fd988e75bb884e81b6a544fc5d6e8.png

Ε κάπου κουράστηκε ο κόσμος με όλα αυτά.

 

 

Η λήψη σου είναι αρκετά κολακευτική 😜

Spoiler

IMG-2914.webp

 

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

 Ε ναι αν δεν έχει και παιζεις μαυτη την σαβούρα είναι κάπως. Αντε να ταυτιστείς μαυτηνε τωρα.

Μου θυμιζει την θεία μου την βασιλο απο το χωριό που ξεσηκωθηκε και πήρε το τσαπι να σφάξει κοσμο

FB_IMG_1718106521069.jpg

Ναι ρε γαμωτο. Τι νταλκας ειναι αυτος γενικοτερα με τις γυναικες πρωταγωνιστριες σαβουρες και μη; Δε ξερω ποσο εχουν αλλαξει οι εποχες αλλα θεωρω το gaming ανδροκρατουμενο η τουλαχιστον αυτο βλεπω.

Ενα στα δυο παιχνιδια πλεον εχει γυναικα πρωταγωνιστη και δε μπορεις να ταυτιστεις. 

Επεξ/σία από Mitroglou7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, Mitroglou7 said:

Ναι ρε γαμωτο. Τι νταλκας ειναι αυτος γενικοτερα με τις γυναικες πρωταγωνιστριες σαβουρες και μη; Δε ξερω ποσο εχουν αλλαξει οι εποχες αλλα θεωρω το gaming ανδροκρατουμενο η τουλαχιστον αυτο βλεπω.

Ενα στα δυο παιχνιδια πλεον εχει γυναικα πρωταγωνιστη και δε μπορεις να ταυτιστεις. 

Ναι είναι σε αυτά τα είδη παιχνιδιών. 

Και ένα μεγάλο ποσοστό από αυτούς μοιάζουν περισσότερο με την πρωταγωνιστρια στο τρέιλερ του Fable παρά με τον Kratos. Θα περίμενε κανείς να ταυτίζονται πιο εύκολα. 

Ίσως για αυτό θυμώνουν τελικά. 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολλοί δεν έχουν πρόβλημα με τη γυναίκα πρωταγωνίστρια αλλά με το γιατί πρέπει οι φάτσες τους να μοιάζουν σαν να τις πάτησε οδοστρωτήρας.

Τα Ορκ του WoW μοιάζουν με τον Brad Pitt μπροστά τους. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, NickTG είπε

Ναι είναι σε αυτά τα είδη παιχνιδιών. 

Και ένα μεγάλο ποσοστό από αυτούς μοιάζουν περισσότερο με την πρωταγωνιστρια στο τρέιλερ του Fable παρά με τον Kratos. Θα περίμενε κανείς να ταυτίζονται πιο εύκολα. 

Ίσως για αυτό θυμώνουν τελικά. 

Ισως η λέξη ταυτίζομαι που χρησιμοποίησα είναι λάθος εν τέλη γιατί όντως πέραν του χιούμορ είναι όπως το έγραψες. Δε μπορώ να βρω τη σωστή λέξη αλλά ας πούμε περιφραστικά "θες να μπεις στα παπουτσια ενός χαρακτήρα και να βιώσεις μια περιπέτεια που δε μπορείς να βιώσεις στη πραγματικότητα". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Πολλοί δεν έχουν πρόβλημα με τη γυναίκα πρωταγωνίστρια αλλά με το γιατί πρέπει οι φάτσες τους να μοιάζουν σαν να τις πάτησε οδοστρωτήρας.

Τα Ορκ του WoW μοιάζουν με τον Brad Pitt μπροστά τους. 

Fable είναι αυτό. Μπορεί αντί για woke να είναι απλά η κοπέλα μισή άνρθωπος μισή τρολ. 🤣

Αυτό χωρίς πλάκα θα εξηγούσε την superhuman δύναμη και την φάτσα της.

Επεξ/σία από psof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/6/2024 στις 3:14 ΜΜ, tempo είπε

καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση που έχει άμεση σχέση με το xbox series X.

Ενδιαφέρομαι για ένα ζευγάρι ακουστικά κεφαλής με τα παρακάτω χαρακτηριστικά και θα ήθελα τις προτάσεις σας.

1) να συνδέονται άμεσα και εύκολα χωρίς καλώδιο με το xbox χωρίς προβλήματα ή αντάπτορες κλπ

2) να υποστηρίζουν dolby atmos (το app στο xbox το έχω αγορασμένο)

3) να μπορούν να συνδέονται ταυτόχρονα σε xbox και κινητό (αυτό δεν είναι τόσο απαραίτητο)

Επειδή ορισμένοι θα μου προτείνετε τα xbox wireless headset θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι δυνατό να γίνει η αγορά τους απο το γερμανικό store της microsoft. Θα μου στείλουν κανονικά στην Ελλάδα; Η εγγύηση θα ισχύει; Υποστηρίζεται πληρωμή με paypal;

Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας....

Έχω τα XBOX wireless headset και είμαι υπερευχαριστημένος. Η ταυτόχρονη σύνδεσή τους με κονσόλα και κινητό και η δυνατότητα που σου δίνουν να απαντάς σε κλήσεις χωρίς να χρειάζεται να μπαινοβγάζεις ακουστικά ή να κρατάς το τηλ. στο αυτί προσωπικά δεν το αλλάζω με τίποτα. Επίσης η αυξομείωση της έντασης και η ρύθμιση του ήχου τσατ/παιχνιδιού με την περιστροφή των ακουστικών  είναι απίστευτα βολικό. Σίγουρα υπάρχουν ακουστικά με καλύτερο ήχο, τα πάντα είναι σχετικά όμως για τον καθένα.

Στο θέμα της θερμότητας που αναφέρθηκε δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοιου τύπου ζευγάρι ακουστικών που θα σε γλιτώσει, όλα στο ελληνικό καλοκαίρι θα σε ζεστάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω πολλές απαιτήσεις. Μου αρκεί να είναι στο επίπεδο της αξεπέραστης πρώτης τριλογίας. Να φύγουμε από το teen ανάλαφρο που είχε σκοπό να το γνωρίσει σε ένα μεγαλύτερο κοινό και να γυρίσουμε πίσω σε πιο dark μονοπάτια.

 

Επεξ/σία από Lotof
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, Stelaras1993 said:

Fable μόνο!!! αυτο θα ειναι game, βαρεθηκαμε assasins ανα 6 μηνες  και οποιοδηποτε αλλη μπουρδα . Game σοβαρό που το φτιαχνουν καμια 7-8 ετια. 

Κι εγώ το περιμένω πώς και πώς, αλλά το development time δεν λέει και πολλά. Και το Duke Nukem Forever 15 χρόνια σε development ήταν.

13 hours ago, Lotof said:

Δεν έχω πολλές απαιτήσεις. Μου αρκεί να είναι στο επίπεδο της αξεπέραστης πρώτης τριλογίας. Να φύγουμε από το teen ανάλαφρο που είχε σκοπό να το γνωρίσει σε ένα μεγαλύτερο κοινό και να γυρίσουμε πίσω σε πιο dark μονοπάτια.

 

Από το event ο MVP για εμένα. Σίγουρα το πιο αναμενόμενο παιχνίδι μου από όλα όσα παρουσίασαν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Stelaras1993 είπε

Fable μόνο!!! αυτο θα ειναι game, βαρεθηκαμε assasins ανα 6 μηνες  και οποιοδηποτε αλλη μπουρδα . Game σοβαρό που το φτιαχνουν καμια 7-8 ετια. 

Το Fable κι αν θα είναι μπούρδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...