Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 minutes ago, Tigio13 said:

Καλησπέρα, θα ξεκινήσω από τέλος. 

Τα ακουστικά της ms εμένα δεν με βόλεψαν καθόλου. Τα κράτησα 3-4 μέρες και τα πούλησα. Από Γερμανία έχω πάρει controllers και έχουν κανονικά 2 χρόνια εγγύηση. Λογικά θα δίνει και για τα ακουστικά τόσο. Αν πάθουν κάτι τα στέλνεις εκεί με έξοδα της ms. 

Τώρα στο τι να πάρεις εγώ σου προτείνω steelseries. Έχω τα 7x και το μόνο μειονέκτημα είναι πως έχουν microusb. Έχουν βγάλει τα νέα 7x+ τα οποία διάβασα έχουν μεγαλύτερη μπαταρία και type c. Έχουν dongle και συνδέονται ασύρματα σχεδόν παντού. Ταυτόχρονα με xbox και κινητό δε συνδέονται αλλά αν συνδέσεις το dongle στο κινητό σου (το dongle είναι tupe c σε αντίθεση με τη θύρα φόρτισης) παίζει κανονικά. 

Πρέπει να υπάρχει ξεχωριστό θέμα με αξεσουάρ xbox. Ίσως εκεί πάρεις περισσότερες απαντήσεις. 

γιατί δεν σε βόλεψαν; Ποιό ήταν το μειονέκτημα τους;

42 minutes ago, @pnea1973 said:

Για ακουστικά razer kaira pro.. Τα έχω.. 

Έχουν και app δικό τους. 

Λογικά υποστηρίζουν dolby. 

Συνδέονται με το xbox και άλλη συσκευή.. Δεν χρειάζονται dongle 

 

Το κακό είναι ότι και στις 2 προτάσεις στο επίσημο site δεν βλέπω πουθενά την λέξη dolby atmos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
6 hours ago, tempo said:

καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση που έχει άμεση σχέση με το xbox series X.

Ενδιαφέρομαι για ένα ζευγάρι ακουστικά κεφαλής με τα παρακάτω χαρακτηριστικά και θα ήθελα τις προτάσεις σας.

1) να συνδέονται άμεσα και εύκολα χωρίς καλώδιο με το xbox χωρίς προβλήματα ή αντάπτορες κλπ

2) να υποστηρίζουν dolby atmos (το app στο xbox το έχω αγορασμένο)

3) να μπορούν να συνδέονται ταυτόχρονα σε xbox και κινητό (αυτό δεν είναι τόσο απαραίτητο)

Επειδή ορισμένοι θα μου προτείνετε τα xbox wireless headset θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι δυνατό να γίνει η αγορά τους απο το γερμανικό store της microsoft. Θα μου στείλουν κανονικά στην Ελλάδα; Η εγγύηση θα ισχύει; Υποστηρίζεται πληρωμή με paypal;

Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας....

Πόσα λεφτά διαθέτεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 minutes ago, tempo said:

max 200ευρώ

Προσωπικά έχω τα HyperX Cloud II και τα HyperX Alpha S. Αν αγόραζα αύριο headset, θα αγόραζα τα Cloud III Wireless με κλειστά μάτια, παίζουν στα 120 ευρώ. Τα HyperX βγάζουν μακράν τον καλύτερο ήχο στα χρήματά τους, κατά την γνώμη μου.

Ωστόσο, χρειάζονται τον αντάπτορα που έχουν μέσα μέσα στο κουτί τους για να παίξουν. Δεν ξέρω αν είναι deal breaker για εσένα αυτό, αλλά από την άλλη δεν ξέρω αν αξίζει για gaming headset να περιοριστείς σε bluetooth ακουστικά.

Dolby Atmos και DTS υποστηρίζουν όλα τα headsets, μην σε προβληματίζει αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tempo είπε

καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση που έχει άμεση σχέση με το xbox series X.

Ενδιαφέρομαι για ένα ζευγάρι ακουστικά κεφαλής με τα παρακάτω χαρακτηριστικά και θα ήθελα τις προτάσεις σας.

1) να συνδέονται άμεσα και εύκολα χωρίς καλώδιο με το xbox χωρίς προβλήματα ή αντάπτορες κλπ

2) να υποστηρίζουν dolby atmos (το app στο xbox το έχω αγορασμένο)

3) να μπορούν να συνδέονται ταυτόχρονα σε xbox και κινητό (αυτό δεν είναι τόσο απαραίτητο)

Επειδή ορισμένοι θα μου προτείνετε τα xbox wireless headset θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι δυνατό να γίνει η αγορά τους απο το γερμανικό store της microsoft. Θα μου στείλουν κανονικά στην Ελλάδα; Η εγγύηση θα ισχύει; Υποστηρίζεται πληρωμή με paypal;

Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας....

Τo xbox wireless headset δεν στο προτείνω.... Το είχα και το επεστρεψα. Το ήθελα για να το χρησιμοποιώ στο xbox και για ταινίες στην tv και ήταν ηχητικά άθλι headset. Ειχε πολύ χειρότερο ήχο ακόμα και από τα παλιά απλά ακουστικά του xbox one (τα έχω και αυτά εξού και η σύγκριση). Οσο και να πείραζα το equalizer, ο ήχος είχε πολύ μπάσο και δεν ήταν καθαρός. Οσο για την συνδεση με tv για ταινίες, ακόμα και οι ψείρες είχαν καλύτερο ήχο (και εκει δεν μπορούσα να κάνω ρυθμίσεις σε equalizer). Κατα τα άλλα, μεγεθος, σχήμα, ρυθμιστικό ήχου, όλα ήταν ολα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Προσωπικά έχω τα HyperX Cloud II και τα HyperX Alpha S. Αν αγόραζα αύριο headset, θα αγόραζα τα Cloud III Wireless με κλειστά μάτια, παίζουν στα 120 ευρώ. Τα HyperX βγάζουν μακράν τον καλύτερο ήχο στα χρήματά τους, κατά την γνώμη μου.

Ωστόσο, χρειάζονται τον αντάπτορα που έχουν μέσα μέσα στο κουτί τους για να παίξουν. Δεν ξέρω αν είναι deal breaker για εσένα αυτό, αλλά από την άλλη δεν ξέρω αν αξίζει για gaming headset να περιοριστείς σε bluetooth ακουστικά.

Dolby Atmos και DTS υποστηρίζουν όλα τα headsets, μην σε προβληματίζει αυτό.

Τα Cloud III Wireless δεν παίζουν σε Xbox.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 minutes ago, music_lover said:

Τα Cloud III Wireless δεν παίζουν σε Xbox.

Έχεις δίκιο, δεν το είχα πάρει γραμμή.

Θξ για την ενημέρωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι τοσα dislikes στο τρειλερ του fable? τι ειναι αυτο το πραγμα με την αρνητικοτητα ...οκ δειξαν πολυ μικρο κομματι του παιχινιδιου, αλλα αυτο που δειξαν ειναι ενθαρρυντικο. γιατι το κραξιμο?

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, tempo είπε

max 200ευρώ

Εγώ από προσωπική εμπειρία, γιατί είναι περίπλοκο κομμάτι η επιλογή των ακουστικών καθώς δεν μπορείς να δοκιμάσεις σε μαγαζιά (εκτός από ελάχιστα), έψαχνα κάποια που να είναι πολύ ελαφριά και να μην πιέζουν στο κεφάλι. Έχει μια σελίδα που αναλύει το κάθε ακουστικό με πιέσεις, ποιότητα μικροφώνου κλπ. Κατέληξα στο steelseries 1x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, xavier said:

γιατι τοσα dislikes στο τρειλερ του fable? τι ειναι αυτο το πραγμα με την αρνητικοτητα ...οκ δειξαν πολυ μικρο κομματι του παιχινιδιου, αλλα αυτο που δειξαν ειναι ενθαρρυντικο. γιατι το κραξιμο?

Μάλλον ο λόγος είναι αυτός:

image.png.c14fd988e75bb884e81b6a544fc5d6e8.png

Ε κάπου κουράστηκε ο κόσμος με όλα αυτά.

 

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μια χαρά μου είναι τα ακουστικά της Microsoft εδώ και 3 χρόνια (δεν έχω ευαίσθητο αυτί και ίσως δεν πιάνω λεπτομέρειες που άλλοι προσέχουν, αλλά τον ήχο τον ευχαριστιέμαι όταν παίζω), απλά όταν έχει πολλή ζέστη ιδρώνουν λίγο τα αυτιά μου. Δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να το αποφύγεις αυτό με οποιοδήποτε άλλο over the ear headset.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Μάλλον ο λόγος είναι αυτός:

image.png.c14fd988e75bb884e81b6a544fc5d6e8.png

Ε κάπου κουράστηκε ο κόσμος με όλα αυτά.

 

 

Δεν θα έχει creation char? Νομίζω όλα είχαν αν θυμαμε καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...