Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είχε μαστίγιο το The Darkness. Ήταν περισσότερο σαν πλοκάμια που λειτουργούσαν κάπως διαφορετικά. Έτρωγαν και τις καρδιές των αντιπάλων. Πολύ cool κίνηση. 

Πολύ ωραίο shooter το The Darkness πάντως (το πρώτο στο Xbox 360/PS3). Εντυπωσιακά γραφικά για την εποχή του και ωραίο σκοτεινό στορυ από comic book. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έπαιξα κι εγώ το Hellblade 2. Μπορεί να μην είναι το συνηθισμένο παιχνίδι με πολύ ενεργό gameplay αλλά σαν εμπειρία είναι απίστευτο. Αυτα που έχω να επισημάνω είναι:

1) Από τα καλύτερα γραφικά που μπορούμε να δούμε σε παιχνίδι με πολύ ωραία τοπία και περιβάλλον 

2) οι ήχοι και οι φωνές στο κεφάλι της Senua είναι πολύ καλοί (τα έχω παίξει και τα 2 παιχνίδια χωρίς ακουστικά)

3) σε κάποια σημεία έχει και πολύ ωραία στοιχεία από horror παιχνίδι 

4) ευχάριστη έκπληξη ότι είχε ελληνικούς υπότιτλους, ας ελπίσουμε να ξεκινήσει και καλύτερο marketing και παρουσία στην Ελλάδα η Microsoft 

5) έχει 6 κεφάλαια το παιχνίδι που ακολουθούν συγκεκριμένες ιστορίες σε διαφορετικές τοποθεσίες και settings, γραφικά και μόλις τερματίσεις το παιχνίδι μπορείς να ξαναπαίξεις. Επίσης μόλις το τελειώσεις ξεκλειδώνεις και νέους αφηγητές 

6) αρκετά νοήματα και για την πραγματική ζωή έχει το παιχνίδι ακολουθώντας την ιστορία της Senua 

7) οι μάχες αρκετά καλες για αυτά που προσφέρουν με πολλούς διαφορετικούς εχθρούς και διαφορετικά animations

😎τα 30fps δεν με κούρασαν δεδομένου της φύσης του παιχνιδιού ίσα ίσα ταιριάζουν πιστεύω μαζί και με τις μπάρες στην οθόνη 

9) αν και το παιχνίδι είναι πάρα πολύ ωραίο και σχετικά μικρό για 50 ευρώ που πωλείται δεν ξέρω αν θα το αγόραζα ποτέ full price γιατί σε αυτή την τιμή μπορείς να επενδύσεις σε άλλο παιχνίδι με μεγαλύτερη διάρκεια και καλύτερο replayability 

Το προτείνω 100% αν θέλετε να παίξετε κάτι διαφορετικό. Να ναι καλά το gamepass

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το senua λίγο που το έπαιξα με ακουστικά απλά δεν το πίστευα .. παίζω σε series s , οπότε σίγουρα  θα έχουν κόψει γραφικά , αλλά δεν έδωσα σημασία.. ο ήχος δεν υπάρχει.. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/5/2024 στις 11:59 ΜΜ, xavier είπε

αυτο με τα φιδια δεν ηταν αυτο? ειχε και μαστιγιο? ηταν καλη η υλοποιηση?

ειχε παρομοιο mechanic, τους γραπωνεις απο μακρια με τα φιδια και τους πετας τριγυρω. κατι αντιστοιχο με αυτο που ειδαμε στο τρειλερ του Ιndy ηταν. γενικα ηταν πολυ καλο παιχνιδι και ο ιδιος game designer του δουλευει στον Ιndy.

φανταζομαι το μαστιγιο θαναι πιο περιτεχνο, το στουντιο ειπε οτι ριξανε το βαρος τους σε αυτο το mechanic. θα δειξει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Lotof είπε

 

κατι ηξερε ο Φιλ και αγορασε την ΝΤ. Ταλαντουχο στουντιο, το οποιο ανεκαθεν δημιουργουσε αξιολογους τιτλους. Και μονο γιαυτο πρεπει να το κρατησει, δεν χρειαζονται ολα τα παιχνιδια ναναι ΑΑΑ blockbusters.

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν casual πλεον στο gaming που εχω να ενθουσιαστω με game απο το Elden Ring, το Senua 2 ηταν μια φοβερη εμπειρια ειδικα με ακουστικα. Γραφικα, ηχος, ατμοσφαιρα, το συστημα μαχης που μπορει να ηταν λιγο μονοτονο αλλα δεν το βαρεθηκα ποτε, η αβιαστη μεταφορα απο cinematics στο gameplay, ολα. 

Το καταλαβαινω βεβαια οτι δεν θα αρεσει σε αρκετους, αλλα προσωπικα το θεωρω εξαιρετικο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγαίνει φέτος στις 12 Σεπτεμβρίου:

Μου αρέσει το σκηνικό σε πόλη. Μια ευχάριστη αλλαγή από τα βοσκοτόπια και τα βράχια του Forza Horizon.

Εκ πρώτης όψεως πάντως τα μοντέλα των αυτοκινήτων δεν μου φάνηκαν ιδιαίτερα λεπτομερή σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...