Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τόσα delays κλπ για να πάρει ένα 8/10 ; Βλέπω να την κλείνει την Ninja Theory η MS..

Και αυτό με τα Xbox reviews να του βάζουν 10άρια..

w9qhBFs.jpeg

5uYoXbs.png

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι στη τωρινή γενιά έχουμε δει κάτι καλύτερο σαν εμπειρία σε εικόνα και ήχο. Πολλά μπράβο στη Ninja Theory έριξαν πολύ δουλειά και φαίνεται 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο store δείχνει ότι υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους και μενού. Δεν το έχω βάλει ακόμα. Ισχύει??

 

Edit: έχει ελληνικά όντως 

Επεξ/σία από lkv100
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Τόσα delays κλπ για να πάρει ένα 8/10 ; Βλέπω να την κλείνει την Ninja Theory η MS..

Και αυτό με τα Xbox reviews να του βάζουν 10άρια..

w9qhBFs.jpeg

5uYoXbs.png

Απο ποτε ενα παιχνιδι που βγαζει μεσο ορο πανω απο 8 στα 10 ειναι μια παταγωδης αποτυχια για εσενα?

Οτι να ναι γραφομενα απο μερικους εδω μεσα

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να θυμήσω ότι υπάρχει και σχετικό θέμα για το παιχνίδι, για όποιον ψάχνει παραπάνω εντυπώσεις.

Ενας συμφορουμίτης έχει ήδη γράψει εντυπώσεις αφού το τελείωσε.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Hellblade καλώς ή κακώς απευθύνεται σε ένα συγκεκριμένο μέρος του gaming κοινού. Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει, όπως δεν μου άρεσε και το πρώτο. Αυτό που προσπαθεί να κάνει πάντως νομίζω το κάνει επιτυχημένα , άρα μη δίνετε και πολλή βάση στις βαθμολογίες.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω οι σημερινοί γκειμερς να μπορουν να καταλάβουν τι ειναι καλό για παρτη τους και να μην διαβάζουν (και ακομη χειροτερα να επηρεαζονται) απο τα παρακατω σημεία και τέρατα. Ιδου η καταντια της σημερινής ειδικής δημοσιογραφιας του χώρου: 

 

GOJDU4cXQAAlMnb.jpg

  • Like 5
  • Thanks 3
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, hexenlord είπε

Ελπιζω οι σημερινοί γκειμερς να μπορουν να καταλάβουν τι ειναι καλό για παρτη τους και να μην διαβάζουν (και ακομη χειροτερα να επηρεαζονται) απο τα παρακατω σημεία και τέρατα. Ιδου η καταντια της σημερινής ειδικής δημοσιογραφιας του χώρου: 

Γιατί ρε συ, πρέπει το sequel ενός παιχνιδιού να είναι νομοτελειακά το ίδιο ή καλύτερο σε σχέση με το πρώτο για να θεωρήσουμε ότι οι παραπάνω βαθμολογίες είναι κάποιου είδους κατάντια; Τόσες και τόσες συνέχειες αποδείχθηκαν κατώτερες των προκατόχων τους. Προσοχή, δεν εκφέρω γνώμη για hellblade 2, γιατί ακόμα δεν το έχω παίξει, αλλά δεν βλέπω γιατί πρέπει να δούμε τις κριτικές αυτές ως κάποιου είδους επίθεσης στο παιχνίδι, το στούντιο ή την ίδια την MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, stevenfins είπε

Γιατί ρε συ, πρέπει το sequel ενός παιχνιδιού να είναι νομοτελειακά το ίδιο ή καλύτερο σε σχέση με το πρώτο για να θεωρήσουμε ότι οι παραπάνω βαθμολογίες είναι κάποιου είδους κατάντια; Τόσες και τόσες συνέχειες αποδείχθηκαν κατώτερες των προκατόχων τους. Προσοχή, δεν εκφέρω γνώμη για hellblade 2, γιατί ακόμα δεν το έχω παίξει, αλλά δεν βλέπω γιατί πρέπει να δούμε τις κριτικές αυτές ως κάποιου είδους επίθεσης στο παιχνίδι, το στούντιο ή την ίδια την MS.

Mαζι σου και συμφωνω αγαπητε εαν μιλαμε εγκυκλοπαιδικα ή θεωρητικα. Γιατι δεν παιζεις μια το παιχνιδι και ελα παλι να τα πουμε, πολιτισμενα. Εγω πουχου το αρχισα ηδη και μου εχει πεσει το σαγονι απο τον οπτικοακουστικο τομεα.

Περισσοτερα μολις το τελειωσω γιατι καλο ειναι να κρινουμε οχι μονο απο 30 λεπτα.

Γιαυτους δε που κρινουν χωρις να εχουν παιξει, κανενα μελλον καμια ελπιδα. Αλλα αμα τους το πεις ετσι ωμα γυριζουν αμεσα και σου λενε πως μπορουν να εχουν αποψη ακομη και αν δεν εχουν παιξει εναν τιτλο. Προκαταβολικα απαντω, πως ναι μπορουν. Σε δευτερο βαθμο φυσικα σημασια εχει ποσο αξια εχει αυτη η αποψη 😉 

Τεσπα, πλατιαζω. Κραταω την αποψη σου περι νομοτελειας και περιμενω να το παιξεις οταν και οποτε ετσι ωστε να βαλουμε τα πραγματα σε μια βαση και τελικα, να δουμε, κατα ποσο τα παραπανω ριβιου εχουν αντικρισμα.

Επεξ/σία από hexenlord
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, hexenlord είπε

Ελπιζω οι σημερινοί γκειμερς να μπορουν να καταλάβουν τι ειναι καλό για παρτη τους και να μην διαβάζουν (και ακομη χειροτερα να επηρεαζονται) απο τα παρακατω σημεία και τέρατα. Ιδου η καταντια της σημερινής ειδικής δημοσιογραφιας του χώρου: 

 

GOJDU4cXQAAlMnb.jpg

ειναι ακομη πιο προκλητικο αν αναλογιστει κανεις οτι η ΝΤ ειναι ενα στουντιο που εχει καθιερωσει ενα καλο ονομα  στον χωρο, με αξιολογους τιτλους οι οποιοι χαιρουν θετικης εκτιμησης απο τα access media εδω και χρονια. Τωρα πρεπει να πιστεψουμε οτι ξαφνικα το ιδιο στουντιο μετα απο 7 χρονια σκληρης δουλειας, μας παρεδωσε ενα παιχνιδι που ειναι χειροτερο απο το προσφατο ..Gollum.

κανονικα αυτο το screenshot πρεπει να το τοιχοκολλήσει ο Φιλ στο front page του Χbox store. Για να στειλει το μηνυμα οτι το κλεισιμο των στουντιο δεν ειναι μονο απορροια των κακων corpo overlords, αλλα συνυπευθυνο ειναι και το καρκινωμα που ειναι η σημερινη gaming δημοσιογραφια.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...