Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, Malthador είπε

Thank God, νόμιζα ότι είμαι ο μόνος που βλέπει τα πράγματα λογικά εδώ μέσα.

Το λέω εδώ και πολύ καιρό, instant buy για μένα η κονσόλα που θα με αφήνει να τρέχω Game Pass μαζί με Steam ή/και x64 PC εφαρμογές.

Όλα τα μακάρι.

pc λεγεται η κονσολα που λες και νομιζω οτι ειναι διαθεσιμη ηδη. εχει τα θεματακια της, αλλα ειναι εκει για οποιον ενδιαφερεται. PC-κατι νομιζω θα λεγεται οτι εχει στο μυαλο της να κανει και η MS, με βαση αυτα που γραφονται.

Η αξια του gamepass καθοριζεται απο την αξια των first party παιχνιδιων της MS. Οπως και να χει, μεχρι να καταλαβουμε ποια ειναι η στρατηγικη τους, τι θελουν να πετυχουν, δεν εχει νοημα να συζηταμε για το αν θα πετυχουν ή οχι.

Το σημαντικοτερο ειναι να δουμε καλα παιχνιδια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 ώρες πριν, Malthador είπε

Thank God, νόμιζα ότι είμαι ο μόνος που βλέπει τα πράγματα λογικά εδώ μέσα.

Το λέω εδώ και πολύ καιρό, instant buy για μένα η κονσόλα που θα με αφήνει να τρέχω Game Pass μαζί με Steam ή/και x64 PC εφαρμογές.

Όλα τα μακάρι.

 

21 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

Και μενα θα μ ενδιεφερε πολυ ενα console-pc που θα ηταν value for money λογω του ογκου που θα πουλουσε και πιθανοτατα και τα παιχνιδια θα ηταν πολυ optimised για αυτο και παλι λογω ογκου. Πιθανοτατα δε θα ειχε διαρκεια ζωης 7 χρονια αλλα πιο κοντα στα 5 αλλα και παλι θα ηταν instabuy για μενα.

Αν παλι ειναι handheld τοτε ψιλοαδιαφορο. Ηδη υπαρχουν λυσεις γι αυτο.

Παιδιά ήδη υπάρχουν αυτά. Steam Deck, Rog Ally κτλ. Δηλαδή να χαθεί ένας αποκλειστικός παίκτης στις κονσόλες για να βγάλει ένα ακόμη φορητό PC του σωρού.

Να μην υπήρχε κάτι ανάλογο να καταλάβω τον ενθουσιασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 minutes ago, Bourdoulas said:

 

Παιδιά ήδη υπάρχουν αυτά. Steam Deck, Rog Ally κτλ. Δηλαδή να χαθεί ένας αποκλειστικός παίκτης στις κονσόλες για να βγάλει ένα ακόμη φορητό PC του σωρού.

Να μην υπήρχε κάτι ανάλογο να καταλάβω τον ενθουσιασμό.

Δεν θέλω φορητό, φορητό έχω ήδη.

Ένα SeX κλειστού τύπου θέλω, που να τρέχει και x64 apps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Malthador said:

Δεν θέλω φορητό, φορητό έχω ήδη.

Ένα SeX κλειστού τύπου θέλω, που να τρέχει και x64 apps.

αν βγει θεωρητικά θα τρέχει το profile του SeS, οπότε δεν ξέρω αν έχει νόημα σε σχέση με ένα rog ally πχ. Καλύτερα να φτιάξουν τα Win11 να είναι πιο friendly γι handheld devices

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Δεν θέλω φορητό, φορητό έχω ήδη.

Ένα SeX κλειστού τύπου θέλω, που να τρέχει και x64 apps.

Άρα θες ένα mini PC. Και πάλι υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagosvts7 είπε

Εγώ θα ήθελα να ξανά ανοίξουν τα retail apps με emulators, το καλύτερο future της κονσόλας και το απαγόρευσαν! 

Το έκαναν για να σε σπρώξουν στους Κινέζους και τα φορητά τους 😁😛

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 hours ago, Daredevil said:

αν βγει θεωρητικά θα τρέχει το profile του SeS, οπότε δεν ξέρω αν έχει νόημα σε σχέση με ένα rog ally πχ. Καλύτερα να φτιάξουν τα Win11 να είναι πιο friendly γι handheld devices

Περιττεύει ένα ακόμα φορητό. Αν βγει ένα φορητό XBOX το πιθανότερο είναι ότι θα το αγοράσω, ωστόσο αντικειμενικά περιττεύει ακόμα ένα τέτοιο σύστημα.

Και τα Windows 11 περιττεύουν αυτή τη στιγμή στα φορητά, το SteamOS υπερκαλύπτει τα πάντα πλέον. Σε κάθε περίπτωση, αν δούμε την MS να αναπτύσσει τα Windows 11 με τέτοιο τρόπο ώστε να παίζουν καλύτερα σε mobile συσκευές, τότε το πιθανότερο είναι ότι θα δούμε και handheld XBOX.

3 hours ago, Bourdoulas said:

Άρα θες ένα mini PC. Και πάλι υπάρχουν.

Δεν είναι το ίδιο. Το αναλύουμε αν θες, αλλά θεωρώ ότι το καταλαβαίνεις και μόνος σου γιατί δεν είναι το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Περιττεύει ένα ακόμα φορητό. Αν βγει ένα φορητό XBOX το πιθανότερο είναι ότι θα το αγοράσω, ωστόσο αντικειμενικά περιττεύει ακόμα ένα τέτοιο σύστημα.

Και τα Windows 11 περιττεύουν αυτή τη στιγμή στα φορητά, το SteamOS υπερκαλύπτει τα πάντα πλέον. Σε κάθε περίπτωση, αν δούμε την MS να αναπτύσσει τα Windows 11 με τέτοιο τρόπο ώστε να παίζουν καλύτερα σε mobile συσκευές, τότε το πιθανότερο είναι ότι θα δούμε και handheld XBOX.

Δεν είναι το ίδιο. Το αναλύουμε αν θες, αλλά θεωρώ ότι το καταλαβαίνεις και μόνος σου γιατί δεν είναι το ίδιο.

Φυσικά και δεν είναι το ίδιο. Αυτό που θέλεις είναι όνειρο θερινής νυκτός. Κλειστό σύστημα και να λειτουργεί σαν PC δεν γίνεται. Ή τουλάχιστον τα resources που απαιτούνται για να γίνει κάτι τέτοιο δεν δικαιολογούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
18 hours ago, Bourdoulas said:

Φυσικά και δεν είναι το ίδιο. Αυτό που θέλεις είναι όνειρο θερινής νυκτός. Κλειστό σύστημα και να λειτουργεί σαν PC δεν γίνεται. Ή τουλάχιστον τα resources που απαιτούνται για να γίνει κάτι τέτοιο δεν δικαιολογούνται.

Δεν είπα να είναι κλειστό και να λειτουργεί σαν PC, είπα "να τρέχει x64 apps". Ας μείνει κλειστό όπως είναι με το XBOX OS (που ας μην κοροϊδευόμαστε Windows 10 είναι ουσιαστικά) και παράλληλα ας τρέχει verified x64 apps.

Για παράδειγμα, δεν υπάρχει λόγος τα SeX|S να μην τρέχουν MS Office apps με full support mouse/keyboard.

Τελοσπάντων, θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Δεν είπα να είναι κλειστό και να λειτουργεί σαν PC, είπα "να τρέχει x64 apps". Ας μείνει κλειστό όπως είναι με το XBOX OS (που ας μην κοροϊδευόμαστε Windows 10 είναι ουσιαστικά) και παράλληλα ας τρέχει verified x64 apps.

Για παράδειγμα, δεν υπάρχει λόγος τα SeX|S να μην τρέχουν MS Office apps με full support mouse/keyboard.

Τελοσπάντων, θα δούμε.

To Xbox OS δεν είναι Windows. Δεν είναι τόσο απλό αυτό που γράφεις. 

 

"While the Xbox OS is technically based on Windows, it is heavily modified and customized for the Xbox hardware, with significant portions of the OS rewritten from scratch. It is not a direct port of the desktop Windows OS, but rather a specialized version tailored for gaming consoles"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά τα 30fps, και άλλη ανακοίνωση που δεν αρέσει σε πολύ κόσμο

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα να μην κατεβάσουν λίγο ακόμη τα fps να απολαύσουμε 100% κινηματογραφική εμπειρία .

Λάθος να μην πάνε απευθείας στα 24 fps. Θέλω να πιστεύω ότι θα καταλάβουν το λάθος τους και θα βγάλουν day one patch "The True Cinematic Experience of Madness in 24fps".

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...