Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, firepc είπε

Αλλαγή πολιτικής στη Microsoft

  Απόκρυψη περιεχομένων

Todos los exclusivos de Xbox llegarán a PlayStation, incluso Forza y Halo":  así de contundente se muestra Jez Corden sobre el futuro de Xbox

Και η Σάρα Μποντ σπαμάρει μπλε και πράσινες καρδιές together

  Απόκρυψη περιεχομένων

ƎIHAB 天 SKYWALKER on X: "Gears and forza 🤤🤤 can't to get my physical  copy" / X

 

Ποια πολιτικη τους; Η πολιτικη τους για αυτη τη βδομαδα; Η πολιτικη τους για το μηνα Μαιο; Γιατι προγραμματισμο για παραπανω δε τους βλεπω να εχουν που και να εχουν θα την ξαναλλαξουν.

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που υπάρχουν οι αναλυτές του νήματος να αναλάβουν τις τύχες του Xbox Department. Να μου δώσετε κ εμένα καμιά συμβουλή για την επιχείρηση μου ρε σεις. 

Πάντως πέρα από την πλάκα αποδίδει $ η τακτική. Και πολλά από οτι φαίνεται στα έσοδα. Για να δούμε το μέλλον. 

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, theripper7 είπε

Με λίγα λόγια αρχίζει το τέλος για το xbox που γνωρίζαμε μέχρι τώρα.

To Xbox όπως το ξέραμε τελείωσε με την γενιά του X360. Τώρα κοιτάνε να πουλήσουν κάνα πολύχρωμο controller και κάμια συνδρομή GP(Οι οποίες συνδρομές είναι στάσιμες εδώ και καιρό). Το επόμενο Xbox τους θα είναι εντελώς σαν ένα mini-PC εφόσον ισχύουν όσα λέγονται για Steam κλπ.

Περιμένω αντιδράσεις από fans μόλις ανακοινώσουν τα ''μεγάλα όπλα'' για PS :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να καταλάβω, παίζει σενάριο κονσόλας (και handheld σύμφωνα με φήμες)  που θα έχει Gamepass, Steam και με λίγο τύχη και κανα Epic Store και εγώ θα πρέπει να νιώθω στεναχωρημένος, γιατι το Xbox "δεν θα είναι αυτό που γνώρισα"; Συγνώμη κιόλας, αλλά μη σώσει να ξαναγίνει το Xbox που γνώρισα :P

  • Thanks 6
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, papp0us said:

(και handheld σύμφωνα με φήμες) 

Handheld τύπου Rog Ally/Steam Deck/Switch ετοιμάζει ΚΑΙ η Sony (καμία σχέση με το Portal). Θέλοντας να επεκτείνει το PS brand ecosystem της και προφανώς να ανοιχτεί κι εκεί παίρνοντας κομμάτι της μοντέρνας handheld αγοράς. 

Η συσκευή θα παίζει PS4 παιχνίδια σίγουρα full playable ακούγεται. 

Με Ps5 τίτλους να παίζουν εξίσου ικανοποιητικά, όμως αξιοποιώντας μικρότερη ανάλυση και upscaling τεχνολογίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Handheld τύπου Rog Ally/Steam Deck/Switch ετοιμάζει ΚΑΙ η Sony (καμία σχέση με το Portal). Θέλοντας να επεκτείνει το PS brand ecosystem της και προφανώς να ανοιχτεί κι εκεί παίρνοντας κομμάτι της μοντέρνας handheld αγοράς. 

Η συσκευή θα παίζει PS4 παιχνίδια σίγουρα full playable ακούγεται. 

Με Ps5 τίτλους να παίζουν εξίσου ικανοποιητικά, όμως αξιοποιώντας μικρότερη ανάλυση και upscaling τεχνολογίες.

Πολύ ωραίες πληροφορίες αλλά σε λάθος θέμα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά εγώ έχω αδυναμία στα handhelds και είναι σίγουρη αγορά από εμένα PS και Xbox μαζί.

Ειδικά ένα Xbox handheld αν επιτρέψει καλό emulation Xbox 360 θα είναι όνειρο.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

Ποια πολιτικη τους; Η πολιτικη τους για αυτη τη βδομαδα; Η πολιτικη τους για το μηνα Μαιο; Γιατι προγραμματισμο για παραπανω δε τους βλεπω να εχουν που και να εχουν θα την ξαναλλαξουν.

Θα μάθουμε σε ένα μήνα και κάτι

Κάποιοι θα γελάνε και κάποιοι θα κλαίνε 😬

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, rodosf1 said:

Πολύ ωραίες πληροφορίες αλλά σε λάθος θέμα. :)

Ενημερώθηκες όμως ότι θα υπάρξει άνθηση στην κατηγορία καθώς και ο Σπενσερακος μουρμουραγε πώς σκέφτονται αντίστοιχο φορητό hardware (ίσως υβριδική λύση περισσότερο σαν SteamDeck / Xbox Game Pass Cloud Gaming) κι αυτοί και "δοκιμάζουν εσωτερικά διάφορες προτάσεις" ;)

 

2 hours ago, D.Luffy said:

Ειδικά ένα Xbox handheld αν επιτρέψει καλό emulation Xbox 360 θα είναι όνειρο.

Εδώ παίζουν δύο ενδεχόμενα. Τον πρώτο χρόνο είχαν μετατρέψει σε emulator machine το XsX οι modders και μια μέρα με ένα update τα σταμάτησε όλα η Microsoft. Είτε απλά δε θα ασχοληθούν με κάτι τέτοιο, ή απλά θέλουν οπότε κλείνουν τις 3ες λύσεις για να σου πουλήσουν το δικό τους προϊόν (ξανά αλλά με άλλο στυλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 02/05/2024 at 20:12, papp0us said:

Δηλαδή για να καταλάβω, παίζει σενάριο κονσόλας (και handheld σύμφωνα με φήμες)  που θα έχει Gamepass, Steam και με λίγο τύχη και κανα Epic Store και εγώ θα πρέπει να νιώθω στεναχωρημένος, γιατι το Xbox "δεν θα είναι αυτό που γνώρισα"; Συγνώμη κιόλας, αλλά μη σώσει να ξαναγίνει το Xbox που γνώρισα :P

Thank God, νόμιζα ότι είμαι ο μόνος που βλέπει τα πράγματα λογικά εδώ μέσα.

Το λέω εδώ και πολύ καιρό, instant buy για μένα η κονσόλα που θα με αφήνει να τρέχω Game Pass μαζί με Steam ή/και x64 PC εφαρμογές.

Όλα τα μακάρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα θα μ ενδιεφερε πολυ ενα console-pc που θα ηταν value for money λογω του ογκου που θα πουλουσε και πιθανοτατα και τα παιχνιδια θα ηταν πολυ optimised για αυτο και παλι λογω ογκου. Πιθανοτατα δε θα ειχε διαρκεια ζωης 7 χρονια αλλα πιο κοντα στα 5 αλλα και παλι θα ηταν instabuy για μενα.

Αν παλι ειναι handheld τοτε ψιλοαδιαφορο. Ηδη υπαρχουν λυσεις γι αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...