Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, MrZeroGR said:

Καλημέρα σε όλους!

Θα ήθελα να ακούσω προτάσεις (εάν δεν ανήκει σε αυτό το νημα ας γίνει ένας κόπος από τους moods να μεταφερθεί) για προτάσεις gaming ακουστικών, τόσο για το Series X όσο και για PS5 μέχρι 150€. 

Να αναφέρω ότι η χρήση δεν θα είναι καθημερινή, μόνο περασμένες ώρες για να μην ενοχλώ το ταίρι και τους γείτονες...


(Σελιδα 15, σου εχουν απαντησει εκει απο τον Δεκεμβριο)

 

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχα πάνω από χρόνο να ασχοληθώ με το gamepass ελεω PS Plus Premium και έριξα μια ματιά λόγω Dead Island 2. Τι έχουν παίξει τα άτομα στο Xbox? 1€ για 14 μερες? Ούτε την εισαγωγή δεν θα προλαβω 

Και το αστείο για μένα είναι ότι είδα ότι τις αλλαγές αυτές τις έκαναν πριν το starfield (διάβασα ότι κάποια στιγμή έκοψαν τελειως και το 1€ λόγω της κυκλοφοριας του) και τελικά - ΓΙΑ ΜΕΝΑ - το παιχνίδι ήταν τελείως σκουπίδι. 

Εν τω μεταξύ, κάτι που παρατηρώ μεταξύ PS Plus Premium και Game Pass είναι ότι κάποια παιχνίδια - κυρίως "φίρμες" - είναι περισσότερο καιρό στο Plus. Πχ το GTA V το έχω από πέρσι το καλοκαίρι στο Plus ενώ το Xbox το έχει βάλει -βγάλει 2 φορές και στοίχημα αν το έχει κρατήσει πάνω από μήνα (το 2020 (?) που το είχαν βάλει για πρώτη φορά, το είχαν κρατήσει 2-3 βδομάδες μαξ παντως).

Επεξ/σία από ParafronGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Malthador είπε

Θα μπει και xCloud;

Ξέρουμε;

Δεν αναφέρουν κάτι περί Cloud στην επίσημη ανακοίνωση

https://news.xbox.com/en-us/2024/04/22/star-wars-jedi-survivor-joins-the-play-list-on-april-25/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα έχω μια ερώτηση. Έχω κονσόλα xbox series s την οποία αγόρασα πρόσφατα. Θέλω να παίξω το frostpunk μεταξύ άλλων και έτσι έβαλα για δοκιμή πληκτρολόγιο και ποντίκι. Το γκουγκλαρα αρχικά και είδα απαντήσεις ότι η κονσόλα είναι συμβατή. Δοκίμασα 3 διαφορετικά πληκτρολόγια και λειτουργούν όλα. Αντιστοιχα όμως τα 3 διαφορετικής μάρκας (logitech/xiomi/coolermaster) ποντίκια που έβαλα δεν ανταποκρίνονται.(στο αρχικό μενού εννοώ) Δεν κάνουν τπτ. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο να ενεργοποιήσω κάτι. Κατέβασα ότι πατσ update έχει η κονσόλα πρόσφατο. Θέλει μήπως άλλης μάρκας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, costacurta said:

Παίδες καλησπέρα έχω μια ερώτηση. Έχω κονσόλα xbox series s την οποία αγόρασα πρόσφατα. Θέλω να παίξω το frostpunk μεταξύ άλλων και έτσι έβαλα για δοκιμή πληκτρολόγιο και ποντίκι. Το γκουγκλαρα αρχικά και είδα απαντήσεις ότι η κονσόλα είναι συμβατή. Δοκίμασα 3 διαφορετικά πληκτρολόγια και λειτουργούν όλα. Αντιστοιχα όμως τα 3 διαφορετικής μάρκας (logitech/xiomi/coolermaster) ποντίκια που έβαλα δεν ανταποκρίνονται.(στο αρχικό μενού εννοώ) Δεν κάνουν τπτ. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο να ενεργοποιήσω κάτι. Κατέβασα ότι πατσ update έχει η κονσόλα πρόσφατο. Θέλει μήπως άλλης μάρκας? 

Αν δεν κάνω κάποιο τρομερό λάθος, πρέπει να υποστηρίζει το ίδιο το game στην κονσόλα λειτουργία mouse+keyboard. Για παράδειγμα far cry ειναι και pc game, αλλά στο xbox δεν μπορείς να το παιξεις με mouse, μόνο με controller.
Λογικά και το frostpunk έχει αντίστοιχη λειτουργία και στην κοσνόλα πρέπει να το παίξεις με controller.

Edit: ενα λινκ τι μπορείς να παίξεις.
All Xbox Games With Mouse & Keyboard Support | Pure Xbox

Επεξ/σία από Hawk_K
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Hawk_K είπε

Αν δεν κάνω κάποιο τρομερό λάθος, πρέπει να υποστηρίζει το ίδιο το game στην κονσόλα λειτουργία mouse+keyboard. Για παράδειγμα far cry ειναι και pc game, αλλά στο xbox δεν μπορείς να το παιξεις με mouse, μόνο με controller.
Λογικά και το frostpunk έχει αντίστοιχη λειτουργία και στην κοσνόλα πρέπει να το παίξεις με controller.

Edit: ενα λινκ τι μπορείς να παίξεις.
All Xbox Games With Mouse & Keyboard Support | Pure Xbox

Έγινε θενκς θα κατεβάσω κάποιο από τη λίστα και θα ελέγξω. Είχα την εντύπωση και στο αρχικού μενού θα φαίνεται όπως πάνω κάτω σε πσ. Πάντως κουλό ούτε το frostpunk ούτε τα halo strategy δεν υπάρχουν στη λίστα τα οποία είναι μαστ για ποντίκι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...