Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Ναι τώρα θυμήθηκα. Εγώ αυτό θα έβαζα τελευταίο. Στα υπόλοιπα συμφωνώ. Υπήρχε και άλλο ένα αν θυμάμαι καλά. Στο 3.Odst νομίζω λεγόταν? Κάπως έτσι. 

Μπερδεύεσαι με το Halo

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Μπερδεύεσαι με το Halo

Όντως τα μπέρδεψα. Παρόλα αυτά το jugment ήταν το μοναδικό gears που δεν μου άρεσε καθόλου και το παράτησα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, p07apo είπε

Quiz: με ποια σειρά θα βαθμολογούσατε τα gears από το καλύτερο προς το χειρότερο; 
 

Προσωπικά έχω παίξει μόνο το 5 . Ήταν αρκετά καλό, αν και μου έχουν πει ότι τα τρία πρώτα δεν συγκρίνονται. 

1-3-2-5-4-Judgment προφανως αξιολογικα..

Αλλο τοσο προφανως θα τα επαιζα με τη σειρα αν με ρωτουσε κανεις. Αν και υπαρχει εντονη φημολογια οτι θα κανουν remaster την αρχικη τριλογια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Μακάρι να κάνουν remaster την τριλογία γιατί οκ καλό το upgrade στα textures αλλά κατά τα άλλα δείχνουν τα χρόνια τους.

Πολύ. Πάντως η αίσθηση εκείνο τον καιρό ήταν Wow τι παίζω.

17 λεπτά πριν, kostiger είπε

1-3-2-5-4-Judgment προφανως αξιολογικα..

Αλλο τοσο προφανως θα τα επαιζα με τη σειρα αν με ρωτουσε κανεις. Αν και υπαρχει εντονη φημολογια οτι θα κανουν remaster την αρχικη τριλογια.

Το 5 το είχα για νούμερο 2 στην κατάταξη. Αλλά η αλήθεια είναι ότι είχα παίξει το πρώτο όταν είχε βγει και όλη τη σειρά όταν είχα το Xbox One X. Μέσω gamepass δοκίμασα το 5 και μετά πήρα όλη τη σειρά από την αρχή.

Εντάξει στην αρχή είναι λίγο βαρετό αλλά όσο προχωράς γίνεται πολύ καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Armoral είπε

Πολύ. Πάντως η αίσθηση εκείνο τον καιρό ήταν Wow τι παίζω.

Το 5 το είχα για νούμερο 2 στην κατάταξη. Αλλά η αλήθεια είναι ότι είχα παίξει το πρώτο όταν είχε βγει και όλη τη σειρά όταν είχα το Xbox One X. Μέσω gamepass δοκίμασα το 5 και μετά πήρα όλη τη σειρά από την αρχή.

Εντάξει στην αρχή είναι λίγο βαρετό αλλά όσο προχωράς γίνεται πολύ καλύτερο.

Προσωπικα μου αρεσουν ολα ακομα και το judgement, απλα το 5 παροτι πολυ δυνατο το θεωρω κατωτερο απο τα 2 και 3. Το 1ο ειναι καταπληκτικο παιχνιδι ακομα και για τα σημερινα δεδομενα. Επειδη ηταν και το πρωτο και ειχε αυτο κορυφαιο συστημα καλυψης το θεωρω αναμφισβητητα εκτος συναγωνισμου.

Γενικα φοβερη σειρα. Εχει αργησει πολυ το 6, μακαρι να ισχυουν οι φημες.

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SergioX είπε

Έχετε delay όταν ακούτε Dolby atmos μέσω soundbar?Εγώ αρκετό σε σημείο να το γυρίζω στο stereo ώστε να μην με ενοχλεί.Υπαρχει κάποια λύση?

Όχι, πως έχεις συνδέσει την κονσόλα; Πάνω στην ηχόμπαρα βάλτην και την ηχόμπαρα στην E-arc υποδοχή της τηλεόρασης.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, Armoral said:

Όχι, πως έχεις συνδέσει την κονσόλα; Πάνω στην ηχόμπαρα βάλτην και την ηχόμπαρα στην E-arc υποδοχή της τηλεόρασης.

Έχω την εντύπωση πάνω στην τηλεόραση ...θα το τσεκάρω και θα επανέλθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SergioX είπε

Έχω την εντύπωση πάνω στην τηλεόραση ...θα το τσεκάρω και θα επανέλθω

E-arc ηχόμπαρας σε E-arc τηλεόρασης.

Η κονσόλα πάνω στην ηχόμπαρα. Δοκίμασε έτσι και βλέπεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2024 στις 3:31 ΜΜ, ManLag είπε

Digital ≠ game preservation κυρια Bond!

Δε μας πείθετε.

Ας βάλετε πρώτα ολόκληρα τα παιχνίδια σας στους δίσκους και μετα ξανασυζητάμε.

Εγω προτείνω πάλι dual console model, από Microsoft, στο καινούριο console iteration, το 2028-2029.

Δηλαδή ένα φθηνότερο Series 2 Saver, 1080p-1440p και ένα ακριβότερο Series 2 X, 4K 60, ώστε να μπορούν να το αγοράσουν και φτωχότεροι άνθρωποι το Xbox, EMEA και Athens.

Και backwards compatibilty και όσο περισσότερο user choice, όχι περιοριστικά πράγματα.

Μακάρι και physical disc included.

Series X right now, παίζει CD, DVD, Bluray, Bluray 4K κτλ, οπότε δεν θα ήταν απαραίτητο να σταματήσουν εντελώς το physical.

Πιο σημαντικό επόμενη γενιά, να υπάρχει φθηνό Xbox, καθώς Sony + φθηνές κονσόλες και accessories  δεν υπάρχει, το σενάριο αυτό market, έχει να παίξει από PS3 Slim ...

Οπότε πολλοί ξενερώνουν να πληρώνουν περισσότερο.

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους!

Θα ήθελα να ακούσω προτάσεις (εάν δεν ανήκει σε αυτό το νημα ας γίνει ένας κόπος από τους moods να μεταφερθεί) για προτάσεις gaming ακουστικών, τόσο για το Series X όσο και για PS5 μέχρι 150€. 

Να αναφέρω ότι η χρήση δεν θα είναι καθημερινή, μόνο περασμένες ώρες για να μην ενοχλώ το ταίρι και τους γείτονες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...