Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά

Ας μου απαντήσει κάποιος

Για ποιον λόγο πρέπει να κάνω επανεκκίνηση τη κονσόλα για να μου δείξει τα διαθέσιμα ασύρματα δίκτυα?

Δηλαδή:

Ενεργοποιω κανονικά τη κονσόλα και όταν μπαίνω ρυθμίσεις δικτύου->ρύθμιση ασύρματου δικτύου δεν μου εμφανίζει τα ασύρματα δίκτυα! Όταν κάνω επανεκκίνηση βγαίνουν κανονικά

Γίνεται κααααθε φορά αυτό! Παρακαλώ όποιος ξέρει ας μου πει

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, Marios Rios said:

Καλησπέρα παιδιά

Ας μου απαντήσει κάποιος

Για ποιον λόγο πρέπει να κάνω επανεκκίνηση τη κονσόλα για να μου δείξει τα διαθέσιμα ασύρματα δίκτυα?

Δηλαδή:

Ενεργοποιω κανονικά τη κονσόλα και όταν μπαίνω ρυθμίσεις δικτύου->ρύθμιση ασύρματου δικτύου δεν μου εμφανίζει τα ασύρματα δίκτυα! Όταν κάνω επανεκκίνηση βγαίνουν κανονικά

Γίνεται κααααθε φορά αυτό! Παρακαλώ όποιος ξέρει ας μου πει

Ευχαριστώ 

λογικά θα το έχεις κάνει ήδη, αλλά μια επανεκκίνηση στο router ίσως βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SaFiS είπε

Θεμα του Power Saving Mode πρεπει να ειναι, μαλλον δεν ξυπναει ξανα την ασυρματη καρτα δικτυου…

Πως φτιάχνεται αυτό? Παίζει ρόλο που τα updates γίνονται μέσο hotspot κινητής? Μηπως έχει γίνει λάθος η αναβάθμιση? Δε ξέρω λέω 

Μου έχει σπάσει τα νεύρα! Ανοίγω τη κονσόλα και μετά κάνω επανεκκίνηση κάθε φορά για να βρει το κινητό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, divnt είπε

60 - 70ms ping , μπορεί να θεωρηθεί ανεκτό για online gaming;

Ναι, και είναι πάνω κάτω το σύνηθες για Ελληνικά δεδομένα το 50-70ms.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια.

Απο χθες μου κολλαει το δεξι trigger. Απο οτι ειδα σε βιντεο youtube οφειλεται στη φθορα ενος ελαστικου pad που βρισκεται απο κατω για να μειωνει τον θορυβο οταν την παταμε. 

Η εγγυηση εχει ληξει εδω κι εναμιση χρονο. Αν κανω αιτημα επισκευης στη microsoft θα χρεωθω; Αξίζει στην περιπτωση που χρεωνομαι; Τι προτεινετε για να λυσω το προβλημα μου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, LionHurt1982 είπε

Καλησπέρα παιδια.

Απο χθες μου κολλαει το δεξι trigger. Απο οτι ειδα σε βιντεο youtube οφειλεται στη φθορα ενος ελαστικου pad που βρισκεται απο κατω για να μειωνει τον θορυβο οταν την παταμε. 

Η εγγυηση εχει ληξει εδω κι εναμιση χρονο. Αν κανω αιτημα επισκευης στη microsoft θα χρεωθω; Αξίζει στην περιπτωση που χρεωνομαι; Τι προτεινετε για να λυσω το προβλημα μου; 

Καλησπέρα, σε elite που μου είχε χαλάσει εκτός εγγύησης η ms ζητούσε 110 €. Για κανένα λόγο δε συνέφερε. Απλό controller δεν μου έχει τύχει να χαλάσει εκτός εγγύησης οπότε δεν έχω εικόνα. Αν μπεις από το λογαριασμό σου στην ms και ανοίξεις case για το controller πριν φτάσεις στο τελευταίο βήμα σου λέει πόσο θα χρεωθείς. 

Γενικά να ξέρεις εύκολα φτιάχνονται τα controllers. 2 πλαστικα και 5 βίδες είναι. Ανταλλακτικά υπάρχουν φτηνά σε πολλά κινεζομάγαζα. 

Η άλλη λύση είναι να το πουλήσεις προβληματικό αν δε θες να ασχοληθείς σε πιο χαμηλή τιμή. 

Η τελευταία επιλογή που βλέπω είναι να ψάξεις κανένα συνοικιακό που ίσως είναι φτηνότερο σε επισκευές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Καλησπέρα, σε elite που μου είχε χαλάσει εκτός εγγύησης η ms ζητούσε 110 €. Για κανένα λόγο δε συνέφερε. Απλό controller δεν μου έχει τύχει να χαλάσει εκτός εγγύησης οπότε δεν έχω εικόνα. Αν μπεις από το λογαριασμό σου στην ms και ανοίξεις case για το controller πριν φτάσεις στο τελευταίο βήμα σου λέει πόσο θα χρεωθείς. 

Γενικά να ξέρεις εύκολα φτιάχνονται τα controllers. 2 πλαστικα και 5 βίδες είναι. Ανταλλακτικά υπάρχουν φτηνά σε πολλά κινεζομάγαζα. 

Η άλλη λύση είναι να το πουλήσεις προβληματικό αν δε θες να ασχοληθείς σε πιο χαμηλή τιμή. 

Η τελευταία επιλογή που βλέπω είναι να ψάξεις κανένα συνοικιακό που ίσως είναι φτηνότερο σε επισκευές. 

Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω για BAN σε account που χρησιμοποιούσαν VPN για το microsoft rewards για να κανουν redeem διαφορα καλουδια απο αλλες χωρες ....

Παιζει να γινει τιποτα παρομοιο και με τους κωδικους απο Αργεντινη , Βραζιλια κτλπ για παιχνιδια λετε ; 

Και κάτι ενδιαφέρον

https://retrox.gr/2023/12/04/η-larian-μάλλον-θα-προσθέσει-τα-baldurs-gate-1-και-2-στο-xbox-game-p/?fbclid=IwAR02y_4DLIdDjBgVZMcMYNy2iCiI7jXnSNGvs1ZFn6cHMTtEe_bHPQjhsgA

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...