Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Coming Soon

  • Spirit of the North (Cloud, Console, and PC) – December 1
  • SteamWorld Build (Cloud, Console, and PC) – December 1
  • Clone Drone in the Danger Zone (Cloud, PC, and Xbox Series X|S) – December 5
  • Rise of the Tomb Raider (Cloud, Console, and PC) – December 5
  • While the Iron’s Hot (Cloud, Console, and PC) – December 5
  • World War Z: Aftermath (Cloud, Console, and PC) – December 5
  • Goat Simulator 3 (Cloud, PC, and Xbox Series X|S) – December 7
  • Tin Hearts (Cloud, Console, and PC) – December 12
  • Far Cry 6 (Cloud, Console, and PC) – December 14

Coming to Game Pass Core on December 6

  • Chivalry 2 – December 6
  • Totally Reliable Delivery Service – December 6

Leaving December 15

Chained Echoes (Cloud, Console, and PC)

Potion Craft: Alchemist Simulator (Cloud, Console, and PC)

Rubber Bandits (Cloud, Console, and PC)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Remnant και Remnant II, απίστευτες παιχνιδάρες. Ranged dungeon-like (random generated) rpgs. Έχει classes, και έχει και κάποια ελάχιστα στοιχεία απο souls παιχνίδια. Έχει και co-op.

Επεξ/σία από gregpec2
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, divnt said:

Ερώτηση. Αν κατεβάσω ένα παιχνίδι που πχ τώρα είναι στο gamepass, θα μπορώ να το έχω και να παίζω ακόμη και όταν αυτό αφαιρεθεί από την υπηρεσία;

Οχι, αν θελεις το αγοραζεις μετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Στο FM σε τι ρυθμίσεις το έχετε; Το έβαλα στο Perfomance RT. Μέχρι στιγμής μια φορα με κολλησε την πρωτη μερα. Απο τότε κυλαει κανονικά. Ενα θέμα έχω μονο σε αγώνες με κοντρα ήλιο και ομίχλη-βροχή. Δέν βλέπεις τίποτα. Ενταξει ειπαμε να εχει κοντρα ήλιο και στην βροχή οταν ειναι μερα να γυαλίζει αλλα δεν παλεύεται. Είναι και σε σας έτσι ή να αλλάξω καμία ρύθμιση στην τηλεόραση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mrvaggos είπε

Καλημέρα. Στο FM σε τι ρυθμίσεις το έχετε; Το έβαλα στο Perfomance RT. Μέχρι στιγμής μια φορα με κολλησε την πρωτη μερα. Απο τότε κυλαει κανονικά. Ενα θέμα έχω μονο σε αγώνες με κοντρα ήλιο και ομίχλη-βροχή. Δέν βλέπεις τίποτα. Ενταξει ειπαμε να εχει κοντρα ήλιο και στην βροχή οταν ειναι μερα να γυαλίζει αλλα δεν παλεύεται. Είναι και σε σας έτσι ή να αλλάξω καμία ρύθμιση στην τηλεόραση;

performance σκέτο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το RT θέλει ακόμα δουλειά για να στρώσει.

Το κακό είναι ότι στο SX τουλάχιστον, μου φαίνεται ότι το RT μένει μόνιμα ενεργοποιημένο στα μενού και στα intro cutscenes των αγώνων ακόμα και αν έχεις επιλέξει σκέτο performance. Όλα καλά κατά τη διάρκεια του αγώνα (χωρίς RT) αλλά οτιδήποτε είναι εκτός, έχει πολύ χαμηλό framerate, κολλήματα, αργή φόρτωση αυτοκινήτων στις καρτέλες, shaders που "λούζουν" το αυτοκίνητο μετά από δευτερόλεπτα καθώς και visual bugs με σκιές κολλημένες επάνω στο αυτοκίνητο μετά από αγώνα. Όλα αυτά στα μενού.

Δεν ξέρω αν αυτά τα θέματα υπάρχουν στο Series S όπου εκεί νομίζω δεν υποστηρίζεται καθόλου το RT ούτε στα μενού(?), ούτε στους αγώνες...

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RT στις κονσόλες δεν υφίσταται, κοροϊδία σκέτη..Μόνο στο PC βλέπεις πραγματικό RT και μόνο στα NVIDIA sponsored games. Στις κονσόλες RT σοβαρό θα δούμε στην επόμενη γενιά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, rodosf1 είπε

Goat Simulator 3...η προσθήκη για διασκέδαση στις γιορτές! 

Παίζει και διπλό άραγε; 

Το 1 παιζει 4πλο σιγουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Το RT θέλει ακόμα δουλειά για να στρώσει.

Το κακό είναι ότι στο SX τουλάχιστον, μου φαίνεται ότι το RT μένει μόνιμα ενεργοποιημένο στα μενού και στα intro cutscenes των αγώνων ακόμα και αν έχεις επιλέξει σκέτο performance. Όλα καλά κατά τη διάρκεια του αγώνα (χωρίς RT) αλλά οτιδήποτε είναι εκτός, έχει πολύ χαμηλό framerate, κολλήματα, αργή φόρτωση αυτοκινήτων στις καρτέλες, shaders που "λούζουν" το αυτοκίνητο μετά από δευτερόλεπτα καθώς και visual bugs με σκιές κολλημένες επάνω στο αυτοκίνητο μετά από αγώνα. Όλα αυτά στα μενού.

Δεν ξέρω αν αυτά τα θέματα υπάρχουν στο Series S όπου εκεί νομίζω δεν υποστηρίζεται καθόλου το RT ούτε στα μενού(?), ούτε στους αγώνες...

 

Όχι στο Series S δεν υπάρχει τίποτα από αυτά. Ίσως για αυτό στο "μικρό τουμπανακι" να υπάρχει εντελώς άλλη εικόνα από το game χωρίς οπτικά bugs. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, gregpec2 είπε

Remnant και Remnant II, απίστευτες παιχνιδάρες. Ranged dungeon-like (random generated) rpgs. Έχει classes, και έχει και κάποια ελάχιστα στοιχεία απο souls παιχνίδια. Έχει και co-op.

Συμφωνώ και επαυξάνω!👍

Στο πρώτο είχα 300 ώρες και στο δεύτερο 390 και συνεχίζω, ήρθε και το πρώτο dlc....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...