Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν το συνδέεις με το controller δοκίμασε να πατήσεις home button και να πας στην επιλογή κάτω δεξιά. Από εκεί αυξομειώσεις τον ήχο των ακουστικών. 

Επεξ/σία από Tigio13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Όταν το συνδέεις με το controller δοκίμασε να πατήσεις home button και να πας στην επιλογή κάτω δεξιά. Από εκεί αυξομειώσεις τον ήχο των ακουστικών. 

Όντως! Ήταν στη μέση η ένταση των ακουστικών από default και προφανώς δεν ήταν αρκετό και όσο και αν ανέβαζα την ένταση στην ηχομπαρα δεν άλλαζε πολύ. Σε ευχαριστώ πολύ! 
Θα προσπαθήσω να δω αν μπορώ να κάνω κάτι και με το monitor γιατί κάτι δεν πάει καλά εκεί με το 3.5mm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, mikesss είπε

Όντως! Ήταν στη μέση η ένταση των ακουστικών από default και προφανώς δεν ήταν αρκετό και όσο και αν ανέβαζα την ένταση στην ηχομπαρα δεν άλλαζε πολύ. Σε ευχαριστώ πολύ! 
Θα προσπαθήσω να δω αν μπορώ να κάνω κάτι και με το monitor γιατί κάτι δεν πάει καλά εκεί με το 3.5mm.

Έχω συνδέσει το monitor με ηχομπάρα (καρφί και usb) και δεν έχω κάποιο θέμα πάντως. Μιλάμε για κινέζικη ηχομπάρα από τα βάθη της Κίνας. Αν έχεις κάποιο pc δοκίμασε και με αυτό να δώσεις ήχο μέσω της ηχομπάρας να δεις πως συμπεριφέρεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάθει πλακα με τα physics της ανάρτησης και το πως βαρκιαζει το αυτοκίνητο στο παραμικρό άγγιγμα του τιμονιού (FM8). Προσωπικά δεν έχω ξαναβιώσει κάτι παρόμοιο σε αντίστοιχο sim και μιλάμε για χρήση με controller που όσο και να είναι δεν συγκρίνεται με τιμονιερα ούτε έχει τα haptic του DS5. Είναι τέρμα εθιστικό το να κυνηγάς την πιο καθαρή γραμμή…. εξίσου εντυπωσιακά τα physics όταν τρακάρεις (και δεν μιλάω για το πως παραμορφώνεται αλλά για το πως αντιδρά το αυτοκίνητο ανάλογα τη στουκα), η αίσθηση της ταχύτητας και το AI των αντιπάλων….. πρώτη φορά σε sim έχω τόσες λίγες επαφές με άλλους οδηγούς. 😍

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, mrvaggos said:

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα το X από Γερμανό αλλά δυστυχώς δεν πρόλαβα να το ανοίξω. Προβλέπεται κάψιμο αύριο🤪

Βαλε κλασικα και ενα gamepass και εισαι μια χαρα. Καλοριζικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έγινε το unboxing αλλά δεν είναι το παιχνίδι μέσα. Πήρα το bundle με το φορτσα επειδή ήταν το premium. Κανονικά σε χαρτάκι με κωδικό δεν πρέπει να ήταν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, mrvaggos είπε

Μόλις έγινε το unboxing αλλά δεν είναι το παιχνίδι μέσα. Πήρα το bundle με το φορτσα επειδή ήταν το premium. Κανονικά σε χαρτάκι με κωδικό δεν πρέπει να ήταν;

Προχωράς με το setup της κονσόλας και προς το τέλος αφού έχεις μπει με λογαριασμό κτλ σου εμφανίζει μια οθόνη για να κανεις claim your rewards κάπως έτσι (σου λέει ότι το Xbox που πηρες έρχεται με δωρο, κατι τέτοιο). Και εκεί σου δείχνει το παιχνίδι για να το κανεις claim στο λογαριασμό εκείνη τη στιγμή, αργότερα η σε άλλο λογαριασμό. Αν το κανεις εκείνη τη στιγμή αρχίζει να κατεβαίνει κιολας. Τουλάχιστον έτσι είναι με το Diablo όποτε θεωρώ το ίδιο ισχύει για όλα τα bundles. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mikesss είπε

Προχωράς με το setup της κονσόλας και προς το τέλος αφού έχεις μπει με λογαριασμό κτλ σου εμφανίζει μια οθόνη για να κανεις claim your rewards κάπως έτσι (σου λέει ότι το Xbox που πηρες έρχεται με δωρο, κατι τέτοιο). Και εκεί σου δείχνει το παιχνίδι για να το κανεις claim στο λογαριασμό εκείνη τη στιγμή, αργότερα η σε άλλο λογαριασμό. Αν το κανεις εκείνη τη στιγμή αρχίζει να κατεβαίνει κιολας. Τουλάχιστον έτσι είναι με το Diablo όποτε θεωρώ το ίδιο ισχύει για όλα τα bundles. 

Ναι μου το έβγαλε έτσι. Δεν είχα ανοίξει την κονσόλα. Νόμιζα είναι όπως στο πλέι με κωδικό για κατέβασμα. Σε ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/11/2023 στις 5:41 ΜΜ, divnt είπε

Αυτό. Άν το βρω με μεγάλη έκπτωση θα το πάρω, αλλά σε αυτά τα χρήματα που έχει τώρα, είναι πάρα πολλά και δεν τα αξίζει.

Έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο FPS;

γιατι δε δοκιμαζεις το Halo Infinite? εχουν κανει τρελη δουλεια στις τελευταιες δυο σεζον και το multiplayer του πλέον ειναι πολυ δυνατό και πληρες.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Cygnus είπε

Μπα, Ιανουάριο κλείνω 3 χρόνια 😒

Καλύτερα πάρε ενα καινούριο τώρα που είναι ακόμα σε έκπτωση στα 48 ευρώ. 
Αν μπορει να γίνει και επισκευή με μικρό κόστος, την κανεις αργότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...