Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 minutes ago, TutaKachun said:

Ρε παιδες το Gamepass στο PC που στο καλο αποθηκευει τα saves; Τελειωσα το Starfield (story τα παντα) και θελω απλα να κανιβαλιστω με ενα super save να το κανω λιγο GTA. Και γενικα στα play anywhere games μαρεσει να το κανω αυτο οταν τα τελειωνω

https://www.minitool.com/news/starfield-save-and-config-file-locations.html#

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα.Απο εχθες ειμαι και εγω κατοχος του series x (μεχρι τωρα ειχα one).εχω το εξης προβλημα το συνδεσα σε μια sony xr-55x93j που θεωριτικα εχει dolby vision και οταν κανω ελεγχο στην κονσολα για το εαν υποστηριζει dolby vision μου λεει οχι.Oταν αλλαξω της ρυθμισεις του hdmi ωστε να μου δωσει dolby vision παω στην κονσολα με αφηνει να ενεργοποιησω το dolby vision αλλα απο 4κ 120hz αυτοματος παει σε 4k 60hz  και δεν μου ανοιγει το 120hz.εχει καποιος ιδεα στο τι μποει να συμβαινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, gpghost said:

Καλημέρα.Απο εχθες ειμαι και εγω κατοχος του series x (μεχρι τωρα ειχα one).εχω το εξης προβλημα το συνδεσα σε μια sony xr-55x93j που θεωριτικα εχει dolby vision και οταν κανω ελεγχο στην κονσολα για το εαν υποστηριζει dolby vision μου λεει οχι.Oταν αλλαξω της ρυθμισεις του hdmi ωστε να μου δωσει dolby vision παω στην κονσολα με αφηνει να ενεργοποιησω το dolby vision αλλα απο 4κ 120hz αυτοματος παει σε 4k 60hz  και δεν μου ανοιγει το 120hz.εχει καποιος ιδεα στο τι μποει να συμβαινει?

Ναι βέβαια. Η TV δεν υποστηρίζει DV στα 120Hz. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου ολες η tv? η μονο η συγκεκριμενη?αρα μονο οθονες apo pc με τα αναλογα χαρακτιρηστικα?εσυ τι μου προτηνεις να παιζω με dolby vision στα 60hz? η να παιζω με vrr στα 120hz?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, gpghost είπε

φιλε μου ολες η tv? η μονο η συγκεκριμενη?αρα μονο οθονες apo pc με τα αναλογα χαρακτιρηστικα?εσυ τι μου προτηνεις να παιζω με dolby vision στα 60hz? η να παιζω με vrr στα 120hz?

Η δικιά σου δεν υποστηρίζει DV με 120hz,φυσικά και υπάρχουν tv που τα υποστηρίζουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, gpghost said:

εσυ τι μου προτηνεις να παιζω με dolby vision στα 60hz? η να παιζω με vrr στα 120hz?

Εγώ θα σου πρότεινα να παίζεις με HDR στα 120Hz (λογικά θα το υποστηρίζει) ώστε να έχεις και LFC μαζί με το VRR, συν καλύτερο latency και να αφήσεις το DV στην άκρη. Το DV στα games άλλες φορές δείχνει λίγο καλύτερο, άλλες φορές λίγο χειρότερο σε σχέση με το HDR. Δεν αξίζει να θυσιάσεις τα 120Hz για ένα hit-or-miss feature.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόρασα day 1. Βέβαια τον τελευταίο καιρό παίζω warzone συνέχεια. Το αγόρασα για να ανεβάσω τα όπλα για το νεο warzone που έρχεται.

Σαν παιχνίδι τα χρήματα δεν τα αξίζει. Πιο πολύ dlc στο ΙΙ είναι.

Εχουν προσθέσει νεες κινήσεις (κάτι σαν το slide cancel απο το το WM) τα όπλα είναι πιο ευκολα στο recoil.Multi σχετικά καλό με παλιά maps (αθάνατο Terminal), ενω το off line μικρό.

Τι να σου πώ... Πάρτο αν το βρείς σε καλή τιμή.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Πάρτο αν το βρείς σε καλή τιμή.

Αυτό. Άν το βρω με μεγάλη έκπτωση θα το πάρω, αλλά σε αυτά τα χρήματα που έχει τώρα, είναι πάρα πολλά και δεν τα αξίζει.

Έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο FPS;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, divnt είπε

Αυτό. Άν το βρω με μεγάλη έκπτωση θα το πάρω, αλλά σε αυτά τα χρήματα που έχει τώρα, είναι πάρα πολλά και δεν τα αξίζει.

Έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο FPS;

BF2042. Δε θα βρεις την ατμόσφαιρα του 1 και του V, αλλά έχει βελτιωθεί πολύ σε σχέση με πριν 2 χρόνια! Επίσης θα γλυτώσεις από το ελεεινό και τρισάθλιο bunny hoping του CoD!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, kostiger είπε

Ήμουν στο επίσημο launch event του 360 από την Microsoft Hellas, στο Ίδρυμα Μείζονος Ελληνισμού..

😪 Γερνάω

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.
Έχω συνδέσει το XSX με HDMI σε monitor χωρίς ηχεία. Έχει μόνο έξοδο 3.5mm. Έχω μια ηχομπαρα Razer leviathan 1ης γενιάς που υποστηρίζει οπτική, 3.5mm, Bluetooth. Εφόσον το Xbox δεν υποστηρίζει οπτική, ΒΤ χρησιμοποίησα ένα 3.5mm καλώδιο (4 πόλων). Ακούγεται ένας εκκωφαντικός θόρυβος… Βγάζω το καλώδιο από το μόνιτορ και το συνδέω στο controller σαν να είχα headset αλλά την ηχομπαρα στη θέση του. Ο ήχος ακούγεται παρα πολύ χαμηλά. Θα δοκιμασω και με άλλο καλώδιο 3.5mm (3 πόλων) μήπως φταίει αυτό αλλά υποτίθεται το συγκεκριμένο που έχω είναι πολύ καλό. 
Καμμία αλλη ιδέα; Τι αλλες επιλογές έχω; Μπορεί να γίνει κάτι μέσω Bluetooth ίσως με κάποιο ανταπτορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...