Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 hours ago, raid_av said:

Δεν έχω δοκιμάσει ασύρματα αλλά λογικά θα παίζουν με dongle όχι με το blue tooth του xbox

αυτό ηθελα να αποφύγω. 

Τέλος πάντων θα ψάξω μπας και βρω κάνα set που θα παίζει με 1 USB. (Έχω ένα Logitech-θα δοκιμάσω αν και πως θα παίξει!)

4 hours ago, raid_av said:

Δεν έχω δοκιμάσει ασύρματα αλλά λογικά θα παίζουν με dongle όχι με το blue tooth του xbox

αυτό ηθελα να αποφύγω. 

Τέλος πάντων θα ψάξω μπας και βρω κάνα set που θα παίζει με 1 USB. (Έχω ένα Logitech-θα δοκιμάσω αν και πως θα παίξει!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μόλις πριν από λίγο κάνοντας boot την κονσόλα είδα και γω το CoD splash screen με τις επιλογές available now και exit. 

Πολύ επιθετική πολιτική διαφήμισης. Ελπίζω να ακούσουν το κοινό τους και να τα κόψουν αυτά τα καραγκιοζιλίκια. 

2 hours ago, Lobo10 said:

Δεν κρατάει τελικά τη γενιά πίσω το Series S;

Τελικά όχι μόνο δεν την κρατάει πίσω αλλά σύμφωνα με αυτό το νέο τη βελτιώνει κιόλας! 😁

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα. Είχα το series X για ένα χρόνο και το έδωσα καθώς η παρέα είχε ps5. Λάθος μου. Έδωσα και το πλει και έχω νιτεντο το οποίο καμία σχέση όσον αφορά παιχνίδια κλπ. Επειδή σκέφτομαι να ξαναπάρω χβοχ (χωρίς να δώσω το switch) αξίζει να δώσω παραπάνω για το X ή μου κάνει και το series s; Παιχνίδια τύπου call of duty κλπ δεν τα παίζω. Περισσότερο φορτσα φόρμουλα φιφα προ. Δεν ξέρω αν έχουν βάλει τίποτα age of empires κλπ για κονσόλα βέβαια. Έχω καλή τηλεόραση 4κ 120hz με HDR. Το s θα αποδίδει καλά στην τηλεόραση σε παιχνίδια τύπου Φόρτσα κλπ; Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, mrvaggos said:

Καλησπέρα στην παρέα. Είχα το series X για ένα χρόνο και το έδωσα καθώς η παρέα είχε ps5. Λάθος μου. Έδωσα και το πλει και έχω νιτεντο το οποίο καμία σχέση όσον αφορά παιχνίδια κλπ. Επειδή σκέφτομαι να ξαναπάρω χβοχ (χωρίς να δώσω το switch) αξίζει να δώσω παραπάνω για το X ή μου κάνει και το series s; Παιχνίδια τύπου call of duty κλπ δεν τα παίζω. Περισσότερο φορτσα φόρμουλα φιφα προ. Δεν ξέρω αν έχουν βάλει τίποτα age of empires κλπ για κονσόλα βέβαια. Έχω καλή τηλεόραση 4κ 120hz με HDR. Το s θα αποδίδει καλά στην τηλεόραση σε παιχνίδια τύπου Φόρτσα κλπ; Σας ευχαριστώ

Αν κάθεσε σε απόσταση από την τηλεόραση δεν θα δεις καμία διαφορά. 

Σε performance ειναι μια χαρα το s δεν νομίζω ότι θα έχεις θέμα. απλά δες το καινούργιο με το 1tera για μενα αυτό ήταν το βασικό πρόβλημα του s

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! 

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό game να παίζω με τη σύντροφό μου!

Είναι άπειρη εντελώς να σημειώσω... δεν έχει ξαναπιάσει χειριστήριο στα χέρια της... Θέλω κάτι δυνατό αλλά εύκολο στον χειρισμό ώστε να ξεκινήσει να παίρνει το κολαι!!!!!

Υπάρχει κάποια πρόταση..????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Marios Rios είπε

Καλησπέρα σε όλους! 

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό game να παίζω με τη σύντροφό μου!

Είναι άπειρη εντελώς να σημειώσω... δεν έχει ξαναπιάσει χειριστήριο στα χέρια της... Θέλω κάτι δυνατό αλλά εύκολο στον χειρισμό ώστε να ξεκινήσει να παίρνει το κολαι!!!!!

Υπάρχει κάποια πρόταση..????

it takes two. Νομιζω στις αρχικες πιστες λεει και τα κουμπια. Επισης φανταζομαι θα ειναι αρκετα ευκολο για εναν αρχαριο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το it takes two είναι κατ' εξοχήν ζευγαρο-παίχνιδο. ίσως ζοριστεί με την κάμερα αν είναι τελείως άπειρη με video games.

παίζει και το portal 2 αν της αρέσουν οι γρίφοι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Marios Rios είπε

Καλησπέρα σε όλους! 

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό game να παίζω με τη σύντροφό μου!

Είναι άπειρη εντελώς να σημειώσω... δεν έχει ξαναπιάσει χειριστήριο στα χέρια της... Θέλω κάτι δυνατό αλλά εύκολο στον χειρισμό ώστε να ξεκινήσει να παίρνει το κολαι!!!!!

Υπάρχει κάποια πρόταση..????

Minecraft Dungeons (Gamepass)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο ζευγάροπαιχνιδο που είναι στο game pass και έχει χαβαλε είναι το escape academy,αν έχετε πάει και σε escape rooms  θα προσαρμοστειτε αμέσως συν ότι έχει πανευκολο χειρισμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

3 ώρες πριν, Marios Rios είπε

Καλησπέρα σε όλους! 

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό game να παίζω με τη σύντροφό μου!

Είναι άπειρη εντελώς να σημειώσω... δεν έχει ξαναπιάσει χειριστήριο στα χέρια της... Θέλω κάτι δυνατό αλλά εύκολο στον χειρισμό ώστε να ξεκινήσει να παίρνει το κολαι!!!!!

Υπάρχει κάποια πρόταση..????

 

Falling guys πολύ διασκεδαστικό(Ειδικά για γυναίκα) και πανεύκολο.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Marios Rios είπε

Καλησπέρα σε όλους! 

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό game να παίζω με τη σύντροφό μου!

Είναι άπειρη εντελώς να σημειώσω... δεν έχει ξαναπιάσει χειριστήριο στα χέρια της... Θέλω κάτι δυνατό αλλά εύκολο στον χειρισμό ώστε να ξεκινήσει να παίρνει το κολαι!!!!!

Υπάρχει κάποια πρόταση..????

πας στο library (βιβλιοθήκη αν έχεις ελληνικό μενού) εκεί που λέει "όλα", επιλέγεις φίλτρο δεξιά "τοπικό παιχνίδι συνεργασίας" για να βοηθάτε ο ένας τον άλλον και θα βρεις πάρα πολλά και μέσα στη συνδρομή αν έχεις gamepass. Αυτή τη στιγμή εμένα μου βγάζει πχ 78 games για τοπικό παιχνίδι συνεργασίας διαθέσιμα στη συνδρομή κ κάμποσα από τα αγορασμένα μου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις... Ξεκινήσαμε το it takes two προς το παρών και ενθουσιάστηκαμε φουλ! 

Ένα πενταωρακι τουλάχιστον παίξαμε.. το λιωσαμε και σταματήσαμε μόνο επειδή αύριο δουλεύουμε!

Η γυναίκα τα πήγε πάρα πολύ καλά δε το περίμενα. Να είστε όλοι καλά

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...