Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, theripper7 είπε

Θέλω να πω ένα μπράβο στην MS για το Forza motorsport, κάθε 2 ώρες θα πρέπει να κλείνω το game γιατί δεν κάνει save και χάνω το proggress. Έχει βγει περίπου μια εβδομάδα και δεν το έχουν φτιάξει ακόμα.

Τι εννοείς μια εβδομάδα? Πριν 20 μέρες βγήκε. Και έβγαλαν update, αλλά είναι τόσο άχρηστοι εκεί στην turn 10 που το update χάλασε το παιχνίδι και σε αυτούς που δεν είχαν τέτοια προβλήματα όπως εγώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οταν τα λεγαμε οτι το παιχνιδι ειναι αθλιο και το εβγαλαν αρον αρον, σε ουτε Alpha εκδοση, καποιοι κοντεψαν να μας βγαλουν και τρελους. Σκεφτειτε να ειχατε πληρωσει και 100€ ποσο κοροϊδα θα νιωθατε…

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, SaFiS είπε

Οταν τα λεγαμε οτι το παιχνιδι ειναι αθλιο και το εβγαλαν αρον αρον, σε ουτε Alpha εκδοση, καποιοι κοντεψαν να μας βγαλουν και τρελους. Σκεφτειτε να ειχατε πληρωσει και 100€ ποσο κοροϊδα θα νιωθατε…

Κανένας δεν έκανε κάτι τέτοιο. Όπως είχα γράψει και εγώ και άλλοι δεν είχαμε τέτοια προβλήματα πριν το update. Μετά το update εγώ τα απέκτησα αυτά τα προβλήματα και τότε τα έγραψα εδώ. Όταν δεν τα είχα δεν θα έβγαινα να γράψω ότι έχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας δεν έβγαλε κανένα τρελό, είπαμε καθένας καταθέτει την εμπειρία του. Εμένα που το έχω λιώσει στην έκδοση του Series S πχ δεν έχει βγάλει τίποτα, σε 27-28 ώρες ένα crash μόνο όταν έκανε αναζήτηση multiplayer game. Προφανώς όταν έχει χρήστες που το έχουν παίξει διπλάσιες κ βαλε ώρες από εμένα, ούτε σ εκείνους βγάζει θέμα, μπορείς να το επιβεβαιώσεις από τη λίστα φίλων με comparison του game time. 

Άγνωστο γιατί σε κάποιους βγάζει bugs κ σε άλλους κανένα λοιπόν. 

Για του λόγου το αληθές η μέτρηση από true achievements. 

Screenshot_2023-10-29-18-12-52-765_com.kiwibrowser.browser-edit.jpg.0baf92ee905e4758e6d91c5cf47ed91b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακοινωσανε οτι βγαζουν major update  που θα συμπεριλαμβανει 200 fix μεσα(αρχες νοεμβριου ειπανε)

Παντως τραγικο για το μεγεθος της turn 10 το νεο forza.Αλλα δυστυχως   αυτο το κακο εχουν ολα αυτα τα games as service παιχνιδια

Ψαχνουν στην κυριολεξια παντα πρωτα για beta testers  θυματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύει είναι τουλάχιστον τραγική είδηση και δεν καταλαβαίνω τι αποσκοπεί ... αρχίσαμε τις μαμακίες ;

 

https://www.windowscentral.com/gaming/xbox/xboxs-new-policy-say-goodbye-to-unofficial-accessories-after-november?fbclid=IwAR3Y_gIeWg_j6rkoqRliN50oWkNrrZeEWEYdExglhWma4qNPTsJPSVJJYsw

  • Like 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τα άλλα πανηγυρίζουμε τις δυο - τρεις εταιρίες κολοσσούς που έχουν όλη την πίτα της αγοράς των video games και την ελέγχουν μιμούμενες η μια την άλλη. Στο τέλος οι δικές τους τσέπες φουσκώνουν και τη φάπα την τρώμε κλασικά εμείς. 

Εδώ και ένα χρόνο Sony, Microsoft και Nintendo έχουν λάβει πολλές αποφάσεις εχθρικές προς τον gamer και εμείς χαιρόμαστε όταν διαβάζουμε για τα κέρδη των τετραμήνων τους. 🤡

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Αν ισχύει είναι τουλάχιστον τραγική είδηση και δεν καταλαβαίνω τι αποσκοπεί ... αρχίσαμε τις μαμακίες ;

 

https://www.windowscentral.com/gaming/xbox/xboxs-new-policy-say-goodbye-to-unofficial-accessories-after-november?fbclid=IwAR3Y_gIeWg_j6rkoqRliN50oWkNrrZeEWEYdExglhWma4qNPTsJPSVJJYsw

Αν γίνει αυτό, το xsx είναι και η τελευταία κονσόλα που πήρα. Μόνο pc από εδώ και πέρα. Εγώ όπως και πολύς κόσμος έχω επενδύσει αρκετά χρήματα σε 3ουε κατασκευαστές. Από controller και ακουστικά μέχρι τιμονιέρα. Τουλάχιστον θα έπρεπε να αφήσει όσα δούλευαν μέχρι σήμερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tigio13 είπε

Αν γίνει αυτό, το xsx είναι και η τελευταία κονσόλα που πήρα. Μόνο pc από εδώ και πέρα. Εγώ όπως και πολύς κόσμος έχω επενδύσει αρκετά χρήματα σε 3ουε κατασκευαστές. Από controller και ακουστικά μέχρι τιμονιέρα. Τουλάχιστον θα έπρεπε να αφήσει όσα δούλευαν μέχρι σήμερα. 

Η τιμονιέρα σου είναι για xbox και pc. Δεν πρόκειται να αλλάξει αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Αν ισχύει είναι τουλάχιστον τραγική είδηση και δεν καταλαβαίνω τι αποσκοπεί ... αρχίσαμε τις μαμακίες ;

 

https://www.windowscentral.com/gaming/xbox/xboxs-new-policy-say-goodbye-to-unofficial-accessories-after-november?fbclid=IwAR3Y_gIeWg_j6rkoqRliN50oWkNrrZeEWEYdExglhWma4qNPTsJPSVJJYsw

Επιτέλους, και πολύ αργήσανε.

Να σταματήσει το unfair play με τους XIM APEX mousάκηδες

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dream21 είπε

H MS άλλη μια φορά άκουσε τον κόσμο της και επανέφερε το Series S (Brazil) στην κανονική του τιμή…

Spoiler


 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε Turn 10, μας έχεις καταστρέψει. Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να χάνεται μόνο η πρόοδος των αγώνων που έχω τελειώσει και όχι το Level του αυτοκινήτου που χρησιμοποιούσα σε αυτούς...

Έχει κουράσει το όλο θέμα...

Επεξ/σία από SaFiS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...