Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα παιδες αν και τα τελευταια χρονια ειμαι κατα κορον πισακιας σκεφτομαι να ξανα γυρισω παλι στο xbox (ειχα το one modern warfare edition οταν πρωτο βγηκε) γιατι επιασα τον αυτο μου εδω και αρκετο καιρο να παιζει κυριως xbox exclusives που οσο και αν δεν αρεσουν σε καποιους εμενα με διασκεδασαν  αρκετα και φυσικα γιατι συμφερει πλεον την τσεπη μου..τωρα.. στο θεμα που με προβληματιζει καπως ..εκανα  μια ψαχτικη και ειδα οτι τα παιχνιδια απο xbox studios (ολα σχεδον) υποστηριζουν keyboard k mouse.. δεν γνωριζω ομως  αν υποστηριζουν αλλαγη στο key biding και με ενδιαφερει αυτο γιατι πρωτον εξακολουθω τα σουτερ να μην μπορω να τα παιξω με κοντρολερ ( σε ολα τ αλλα δεν εχω θεμα)  και δευτερον ειμαι αριστεροχειρας οποτε το κλασικο layout  wasd δεν με βολευει ..ενδιαφερομαι κυριως για τα gears halo και starfield.. αν ξερει κανεις η αν μπορει να κανει τον κοπο να κουμπωσει ενα πληκτρολογιο στην κονσολα να το τσεκαρει θα το εκτιμουσα αφανταστα

οσο για τα υπολοιπα που λετε για τα μισο τελειωμενα παιχνιδια θα τα σχολιασω οταν ερθει η ωρα γιατι αν και εχω συγκεκριμενη αποψη αν τιλαμβανομαι  οτι εχει ανακυκλωθει πολυ αυτη η κουβεντα και κουρασε..παντως να πω οτι στο  gears  που ανεφερθηκε πριν καποιος συμφορουμιτης   ετοιμαζεται κανονικατο 6 κεφαλαιο και μαλλον απ οσα ακουγονται παει φουλ για open world και καλυτερα που δεν εχει ανακοινωθει ακομα επισημα

Επεξ/σία από kromozone
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, rodosf1 είπε

Απόδειξη ότι το φόρουμ το διαβάζουν στα πέρατα της Γης, 

forced update στο Forza Motorsport 2.52GB μόλις!! :)

https://www.purexbox.com/news/2023/10/forza-motorsport-update-1-0-now-live-here-are-the-full-patch-notes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, rodosf1 είπε

Απόδειξη ότι το φόρουμ το διαβάζουν στα πέρατα της Γης, 

forced update στο Forza Motorsport 2.52GB μόλις!! :)

Το έκαναν χειρότερο με το update. Έχει κρασαρει 2-3 φορές, έχω χάσει πρόοδο και κάποια στιγμή χάθηκε και ο ήχος από το παιχνίδι. Δεν είχα τίποτα από αυτά τα bugs πριν. Γιατί δεν το έδωσε στην playground games η ms, απορώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, divnt είπε
Αναφορά σε κείμενο

Adjusted car part unlock levels to increase player upgrade options at lower car levels. Most car parts should now be unlocked within a single Builders Cup series.

ε λογικό με τόσο κρα που φάγανε για το progression... αλλά αυτο δεν θα μαζευτει με updates. για το ΑΙ δεν είδα τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, leo066 said:

Το έκαναν χειρότερο με το update. Έχει κρασαρει 2-3 φορές, έχω χάσει πρόοδο και κάποια στιγμή χάθηκε και ο ήχος από το παιχνίδι. Δεν είχα τίποτα από αυτά τα bugs πριν. Γιατί δεν το έδωσε στην playground games η ms, απορώ. 

Α πολύ ωραία πράγματα. Με βλέπω να ασχολούμαι μετά από 1-2 μήνες. 

Εγώ με τον πρώτο αγώνα που δοκίμασα μετά το σημερινό update, ειχα flickering στα RT reflections επάνω στο αυτοκίνητο. Υπήρχε και από πριν αυτό το bug.

Έχει πολύ δουλειά η Turn 10 μπροστά της. Το παιχνίδι απλά δεν ήταν έτοιμο για κυκλοφορία. Τα visual bugs οκ μπορώ να τα δεχτώ αλλά crashes και προβλήματα με saves απλά όχι.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Screenshot_2023-10-18-14-04-11-486_com.kiwibrowser.browser-edit.jpg.328d30d06a260b2c8dd8c698c444b321.jpg

Δε διαβάζουν τα σχόλια στο νήμα στο Visual Fidelity προφανώς να μάθουν να μη λένε καλά λόγια. :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με συγχωρείτε αλλά το βρίσκω λίγο ανόητο το σχόλιο στο X.

Το downgrade έχει γίνει επάνω σε πολύ συγκεκριμένα πράγματα. Ανάλυση και εύρος ray tracing reflections, λείπει γεωμετρική λεπτομέρεια, λείπει foliage, οι υφές είναι επίσης χαμηλότερης λεπτομέρειας (τουλάχιστον στο SX σε σχέση με το PC) και αν δείτε και άλλα συγκριτικά στο YT, έχει γίνει downgrade και στο GI.

Το να λέμε ότι το τελευταίο update το έκανε στην ουσία "πιο πολύχρωμο" και άρα μοιάζει με το αρχικό trailer, μου φαίνεται όπως είπα πιο πάνω ανόητο και υποτιμά και την νοημοσύνη. 

Εν το μεταξύ, η ίδια η Turn 10 στα patch notes λέει ότι τα μαύρα γινόντουσαν washed out όταν (και προσέξτε το "όταν") μόνο όταν ο παίκτης τύχαινε να μπει στα video settings του παιχνιδιού και μετά έβγαινε πάλι. Και μόνο στο Xbox.

Το παραθέτω κιόλας για να μην γίνονται παρεξηγήσεις:

Graphics [Xbox Series X|S Only]

Fixed an issue when entering and exiting the video menu in-game resulted in black levels being substantially raised, creating a “washed out” look.

Τώρα πως το συγκεκριμένο άτομο του φάνηκε ότι η Turn 10 έκανε αλλαγές σε ολόκληρο το color grading όταν πουθενά δεν αναφέρεται αυτό στα official notes, δεν ξέρω. Προσπάθεια δημιουργίας εντυπώσεων θα έλεγα.

Τέλος, @rodosf1 παρατηρώ ότι με το υπονοούμενο στο τέλος είναι σαν αν λες ότι εδώ μέσα όσοι σχολιάζουμε αρνητικά κάποια πράγματα σημαίνει ότι το κάνουμε επίτηδες και προκατειλημμένα... Ότι λέμε μόνο κακά λόγια έτσι για να περάσει η ώρα ξέρω γω. Το κάνω και quote για να μη μου πεις αργότερα ότι σου έβαλα λόγια στο στόμα:

1 hour ago, rodosf1 said:

Δε διαβάζουν τα σχόλια στο νήμα στο Visual Fidelity προφανώς να μάθουν να μη λένε καλά λόγια. :)

Τέτοια σχόλια δεν βοηθάνε τη συζήτηση. Την παρεκτρέπουν σε flame και οπαδισμούς. Προσωπικά τουλάχιστον (δεν μπορώ να μιλήσω για τους άλλους), ό,τι έχω πει είναι με επιχειρήματα. Έχω παραθέσει ένα σωρό screenshots. Με downgrade, με συγκρίσεις, με τα bugs που συνάντησα, έχω παραθέσει και τις λίστες της Turn 10.

Τώρα αν κάποιοι αυτό το θεωρείτε ως προσπάθεια να λασπολογήσω το τέλειο Forza, τι να πω. Ωριμάστε λίγο και ξεφύγετε από το παιδιάστικο VS. Η πραγματικότητα είναι ότι το Forza έχει μεγάλα προβλήματα και ανεκπλήρωτες υποσχέσεις είτε μας αρέσει είτε όχι. Τι να κάνουμε τώρα.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...