Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ερώτηση:

το controler του series X, κάνει νερά το αριστερό τριγκερ κολλάει και δεν επαναφέρει οπότε μου εχει σπάσει τα νεύρα στο φόρτσα. είναι 13?14 μηνών;  κάτι τέτοιο. Είναι γνωστό πρόβλημα; σηκώνει επισκευή; ή παίρνω καινούριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, kavadias είπε

ερώτηση:

το controler του series X, κάνει νερά το αριστερό τριγκερ κολλάει και δεν επαναφέρει οπότε μου εχει σπάσει τα νεύρα στο φόρτσα. είναι 13?14 μηνών;  κάτι τέτοιο. Είναι γνωστό πρόβλημα; σηκώνει επισκευή; ή παίρνω καινούριο;

Μίλα με την MS λογικά θα σε καλύψουν.

FB_IMG_1697189818370.jpg

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Microsoft ολοκλήρωσε τη συμφωνία ύψους 68,7 δισεκατομμυρίων δολαρίων για την εξαγορά της Activision Blizzard, του εκδότη των Call of Duty, World of Warcraft και Diablo

“Αγαπάμε το gaming. Παίζουμε παιχνίδια, δημιουργούμε παιχνίδια και γνωρίζουμε από πρώτο χέρι πόση σημασία έχει το gaming για όλους μας ως άτομα και συλλογικά, ως κοινότητα. Και σήμερα, καλωσορίζουμε επίσημα την Activision Blizzard και τις ομάδες της στο Xbox”, δήλωσε ο επικεφαλής του Xbox Phil Spencer.

Έπος !!!

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, SaFiS said:

Εντωμεταξυ υπαρχει ενεργο και παλιο Glitch για Credits… 😂😂😂😂

Είναι που το έφτιαξαν "from the ground up" όπως είχαν πει...

Και εγώ βρήκα παλιό glitch όπου στο photo mode οταν κάνεις reset cosmetic damage, στον αγώνα το αυτοκίνητο παραμένει ολοκαίνουργιο μέχρι να κάνεις rewind μία φορά όπου εμφανίζεται η προηγούμενη ζημιά ως δια μαγείας.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμπαθώ team green αλλά το FM8 είναι κακό από πολλές απόψεις. Δεν ξέρω τι deals καταφέρνουν κλπ αλλά έχουμε 3 first party παιχνίδια (Halo, Redfall, FM8) που ήταν (τα 2 είναι ακόμα) σε πολύ άσχημη κατάσταση στο λανσάρισμα.

Δεν μας τα λένε και πολύ καλά... Το Halo (ως franchise) έχει πληγεί, το Forza αν δεν υπήρχε το Horizon θα ήταν εντατική, και το Gears είναι άφαντο. Οι φωτό είναι από Reddit και συγκρίνου 2 παιχνιδια με 10 χρόνια διαφορά... Έλεος.

fm5-forzavista-vs-fm2023-forzavista-full-rt-rtao-v0-vwflh9hytwtb1.webp.8d4d608b187eaeae434398e550f8e7e7.webpfm5-forzavista-vs-fm2023-forzavista-full-rt-rtao-v0-5zmkzdoxtwtb1.webp.19df271565605ad3d7bad2d16364954f.webp

Επεξ/σία από gr8effect
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, gr8effect είπε

Συμπαθώ team green αλλά το FM8 είναι κακό από πολλές απόψεις. Δεν ξέρω τι deals καταφέρνουν κλπ αλλά έχουμε 3 first party παιχνίδια (Halo, Redfall, FM8) που ήταν (τα 2 είναι ακόμα) σε πολύ άσχημη κατάσταση στο λανσάρισμα.

Δεν μας τα λένε και πολύ καλά... Το Halo (ως franchise) έχει πληγεί, το Forza αν δεν υπήρχε το Horizon θα ήταν εντατική, και το Gears είναι άφαντο.

Κ εγω κ πόσοι άλλοι παίζουμε bug free έκδοση κ έχω γράψει 12+ ώρες στο game. Κ σε λίγο καιρό με βάση τα στατιστικά μου θα έχω πιο πολλές ώρες από reviewers του game που τους έχω στη friends list κ κάνω σύγκριση. 

Θα διαφωνήσω, είναι μια πολύ πολύ καλή release έκδοση! Και σε multi και σε single player εμπειρία, αν έχετε καλύτερη εμπειρία game σε κονσόλα παρακαλώ ας κάνουμε σύγκριση. 

Assetto Corsa πχ που είναι ο βασιλιάς του simulation είναι πιο πίσω σε πολλά σημεία από το Forza Motorsport. Κ το λέω έχοντας γράψει κ εκεί πάρα πολλές ώρες. 

Τέλος το Forza motorsport έχει κατ εμέ ενα μοναδικό καλό! Μπορεί να γίνει όσο beginner friendly δεν υπήρξε ΠΟΤΕ κανένα αντίστοιχο game. Αυτό από μόνο του είναι στοιχείο που κρατάει τον άπειρο χρήστη και τον... παίρνει από το χεράκι να τον κάνει χρήστη έμπειρο στα driving Simulations. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι άθλιο από όπου και να το πιάσεις. Τα γραφικά μόνο 4Κ δεν είναι και φαίνεται και στις παραπάνω φωτό. Τα αυτοκίνητα στο Store είναι θολά και τα χρώματα δεν έχουν καμμία σχέση συγκριτικά με άλλα Forza ή ακόμη και με το FH5 που παρ’ όλο Arcade είναι έτη μπροστά σε ποιότητα. Όπως έχουν πει και πολλοί Reviewers δόθηκε έμφαση στην Chase Cam και σε Gamepad και όχι στο cockpit και τιμόνι που και αυτά είναι και τα σημαντικότερα σε τέτοιου είδους παιχνίδι. Και μετά έχεις την άθλια ΑΙ που σε κοπανάνε από το πουθενά, το χωρίς λόγο Brake Checking και πολλά ακόμη…

Και δεν έχει να κάνει με Early Access, έκανα και εγώ ξανά Clean Install σαν τον D.Luffy…

Το θάβουν ήδη παντού και δεν είναι ο κόσμος παράξενος, απλά πούλησαν παπά και αυτοί ή τους πίεσαν οι μανατζαραίοι να το βγάλουν και ότι γίνει…

Θυμίζει εποχή GT5 που και εκείνο μετά από τόσες καθυστερήσεις, ντόρο, κτλ. ήταν μια μετριότητα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SaFiS είπε

Το παιχνίδι είναι άθλιο από όπου και να το πιάσεις. Τα γραφικά μόνο 4Κ δεν είναι και φαίνεται και στις παραπάνω φωτό. Τα αυτοκίνητα στο Store είναι θολά και τα χρώματα δεν έχουν καμμία σχέση συγκριτικά με άλλα Forza ή ακόμη και με το FH5 που παρ’ όλο Arcade είναι έτη μπροστά σε ποιότητα. Όπως έχουν πει και πολλοί Reviewers δόθηκε έμφαση στην Chase Cam και σε Gamepad και όχι στο cockpit και τιμόνι που και αυτά είναι και τα σημαντικότερα σε τέτοιου είδους παιχνίδι. Και μετά έχεις την άθλια ΑΙ που σε κοπανάνε από το πουθενά, το χωρίς λόγο Brake Checking και πολλά ακόμη…

Και δεν έχει να κάνει με Early Access, έκανα και εγώ ξανά Clean Install σαν τον D.Luffy…

Το θάβουν ήδη παντού και δεν είναι ο κόσμος παράξενος, απλά πούλησαν παπά και αυτοί ή τους πίεσαν οι μανατζαραίοι να το βγάλουν και ότι γίνει…

Θυμίζει εποχή GT5 που και εκείνο μετά από τόσες καθυστερήσεις, ντόρο, κτλ. ήταν μια μετριότητα…

 

Προσωπικά δεν ανέφερα πουθενά ότι ανέβασα εδώ 4Κ φώτο, δε ξέρω που το ειδες. 

Κριτικές δεν με απασχολούν επειδή το... θάβουν, μόνο την προσωπική μου γνώμη κρατάω, αλλιώς θα έπαιζα μόνο ότι έλεγαν οι youtubers κ οι reviewers. 

Σ εμένα κ σε άλλους πάντως είναι bug free, δεν αμφισβητώ ότι σ εσένα μπορεί να εμφανίζει bugs, σ εμένα πάντως όχι, ουτε κ σε όσους έχουμε παίξει μαζί online κ το συζητούσαμε εκείνη την ώρα στο voice chat ανέφεραν bugs. 

Τέλος, οχι και GT5, πηγές πολύ πίσω, τότε που ακόμα δεν είχαμε άσπρες τρίχες 😁😁😁

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, το FM έχει ένα σωρό bugs. Κολλάει πολλές φορές σε διάφορα σημεία μεσα στο παιχνίδι, χανει συνέχεια saves (ΤΡΑΓΙΚΌ), κλπ

Σαν early beta έκδοση είναι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@rodosf1 Μαλλον καποιο αλλο Forza παιζετε εσεις ή εμεις, δεν εξηγειται αλλιως. Φωτο λεω τις πιο πανω με την κοκκινη Ferrari. Αλλα και μια φωτο που ειχες ανεβασει πιο πισω ηταν επισης αθλια. Το παιχνιδι ειναι το λιγοτερο μια μετριοτητα, τωρα αν εσας σας φαινεται ΟΚ, παω πασο…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να λέμε ότι είναι μια "πολύ καλή release έκδοση" όταν πάρα πολύς κόσμος αντιμετωπίζει σοβαρά θέματα (ακόμα και με game breaking saves) είναι σαν να μην θέλουμε να παραδεχτούμε ότι το παιχνίδι έχει προβλήματα.

Επίσης το παιχνίδι σύμφωνα με τα user ratings φαίνεται να διχάζει τους fans της σειράς. Ούτε τους reviewers τους μάγεψε. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν μπορούμε να πούμε ότι πρόκειται για το καλύτερο Forza και αυτό δεν το λέμε μερικοί κακοπροαίρετοι στο Insomnia. Ειδικά αν λάβουμε υπόψην και τα παράπονα για το grinding και γενικά την μορφή που έχει το career. 

Ίσως όπως είπα μερικοί να το βλέπετε από τη σκοπιά ότι δεν πληρώσατε τίποτα, θα ρίξετε μερικές ώρες, θα το βαρεθείτε και μετά θα το αφήσετε στην άκρη για το επόμενο "free game". Αν είχατε πληρώσει όμως το ανάλογο ποσό, φαντάζομαι ότι οι απαιτήσεις σας θα ήταν λίγο πιο ψηλά. 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...