Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, tempo είπε

έβαλα το serial απο το χειριστήριο και μου το έβγαλε εκτός εγγύησης...ενώ η κονσόλα είναι κανονικά εντός εγγύησης.

Πως να το χειριστώ καλύτερα;

Αν μου απαντήσουν στο chat ότι αυτοί βλέπουν ότι είναι εκτός και δεν μπορούν να κάνουν κάτι, τότε τι κάνω;

εντός είναι, στο είπε κάποιος παραπάνω φίλε μου. Μην αγχώνεσαι. Μιλάς με υποστήριξη και θα στο φτιάξουν με την απόδειξη αγοράς άμεσα, μην αγχώνεσαι ξαναλέω. 

Θα σε καθοδηγησουν μετά βήμα βήμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μίλησα εγώ σήμερα με τη υποστήριξη, μου ζήτησαν την απόδειξη αγοράς και μου είπαν ότι το πολύ σε 3 μέρες θα μου απαντήσουν. Μου άφησαν να εννοηθεί ότι λογικά θα αλλάξει η εγγύηση σε 2 χρόνια. 

Είδα πάντως στη σελίδα του controller στο my devices, κάτω από τη ληγμένη εγγύηση είχε έναν σύνδεσμο για την αμερικάνικη έκδοση της εγγύησης, που έγραφε για 1 χρόνο. Λογικά μόλις επιβεβαιώσουν την ημερομηνία και την αγορά από ελληνικό κατάστημα (άρα Ευρωπαϊκή ένωση) θα ανανεώσουν την εγγύηση στα 2 χρόνια.

Μόλις λάβω απάντηση θα ποστάρω πάλι. Να σημειώσω επίσης ότι το 2ο χειριστήριο που έστειλα για επισκευή, η UPS ήρθε την επόμενη μέρα πρωί να παραλάβει, και σχεδόν 24 ώρες μετά είχε ήδη φτάσει Γερμανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, Cyberdemon87 said:

Καλησπέρα, το FUPS τέλος, σωστά;

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να αγοράσουμε από το Αιγυπτιακό Store;

Η εγγραφη fups, τελος, θελει τουρκικη id, η χρηση των υπαρχοντων λογαριασμων, προς το παρον παιζει, αλλα μην τον γεμισετε, αντιθετως να βαζετε μονο οσα ξοδευετε, ανα πασα στιγμη θα μπλοκαριστει αν σας ζητησουν τουρκικο id/passport και δεν βαλετε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 07/10/2023 at 18:52, rodosf1 said:

εντός είναι, στο είπε κάποιος παραπάνω φίλε μου. Μην αγχώνεσαι. Μιλάς με υποστήριξη και θα στο φτιάξουν με την απόδειξη αγοράς άμεσα, μην αγχώνεσαι ξαναλέω. 

Θα σε καθοδηγησουν μετά βήμα βήμα. 

όλα πήγαν καλά...μίλησα με support, μου έκαναν την επέκταση εγγύησης για το χειριστήριο (ζητώντας την απόδειξη αγοράς) και μου έστειλαν mail με την ετικέτα που θα βάλω στο δέμα για να πάει και να γυρίσει στο service.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα η επίσημη κυκλοφορία του Forza Motorsport χωρίς να λάβω ειδοποίηση για κάποιο patch...

Πολύ περίεργο που αποφάσισαν να το κυκλοφορήσουν έτσι.

Είχα πολλά θέματα στο early access αυτές τις μέρες. Crashes στο home menu, flickering σε αντανακλάσεις μέσα σε αγώνες, textures που αργούν να φορτώσουν, τα διάφορα video που παίζουν στα μενού και πριν τον αγώνα να σέρνονται με 10 fps, μοντέλα στα οποία βλέπεις πρώτα 4 ρόδες και μετά εμφανίζεται το αυτοκίνητο, στο garage οι καρτέλες των αυτοκινήτων πολλές φορές δεν ανανεώνονται όταν αλλάζεις βαφή και άλλα περίεργα που είδα. Και το πιο σημαντικό, κάποιοι αναφέρουν σε διάφορα νέα για bug που μπορεί να προκαλέσει διαγραφή προόδου.

Γενικά το παιχνίδι δίνει την εντύπωση beta και όχι μιας polished 1st party κυκλοφορίας που θα έπρεπε να αρμόζει σε μια τέτοια εταιρία. Δεν ξέρω αν πηγαίνουν με τη λογική ότι επειδή είναι στο Game Pass και ο κόσμος θα το έχει "free" day one, ας το βγάλουμε μισοτελειωμένο και θα το φτιάξουμε αργότερα... 

Και όλα αυτά χωρίς καν να λάβουμε υπόψην τις μυστήριες καθυστερήσεις (που να έβγαινε και νωρίτερα δηλαδή τον Απρίλιο όπως είχαν πει), και το προφανές downgrade σε σχέση με το πολύ εντυπωσιακό reveal trailer...

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Σήμερα η επίσημη κυκλοφορία του Forza Motorsport χωρίς να λάβω ειδοποίηση για κάποιο patch...

Πολύ περίεργο που αποφάσισαν να το κυκλοφορήσουν έτσι.

Είχα πολλά θέματα στο early access αυτές τις μέρες. Crashes στο home menu, flickering σε αντανακλάσεις μέσα σε αγώνες, textures που αργούν να φορτώσουν, τα διάφορα video που παίζουν στα μενού και πριν τον αγώνα να σέρνονται με 10 fps, μοντέλα στα οποία βλέπεις πρώτα 4 ρόδες και μετά εμφανίζεται το αυτοκίνητο, στο garage οι καρτέλες των αυτοκινήτων πολλές φορές δεν ανανεώνονται όταν αλλάζεις βαφή και άλλα περίεργα που είδα. Και το πιο σημαντικό, κάποιοι αναφέρουν σε διάφορα νέα για bug που μπορεί να προκαλέσει διαγραφή προόδου.

Γενικά το παιχνίδι δίνει την εντύπωση beta και όχι μιας polished 1st party κυκλοφορίας που θα έπρεπε να αρμόζει σε μια τέτοια εταιρία. Δεν ξέρω αν πηγαίνουν με τη λογική ότι επειδή είναι στο Game Pass και ο κόσμος θα το έχει "free" day one, ας το βγάλουμε μισοτελειωμένο και θα το φτιάξουμε αργότερα... 

Και όλα αυτά χωρίς καν να λάβουμε υπόψην τις μυστήριες καθυστερήσεις (που να έβγαινε και νωρίτερα δηλαδή τον Απρίλιο όπως είχαν πει), και το προφανές downgrade σε σχέση με το πολύ εντυπωσιακό reveal trailer...

Εγω μία ώρα που το έπαιξα δεν είδα τίποτα σε buggy κλπ που περιγράφεις πάντως. Παίζει να έχεις θέμα υπερθέρμανσης της κονσόλας σου μηπως; Μα τίποτα από αυτά που περιγράφεις, άρτιο το αποτέλεσμα στην οθόνη. Στο performance mode διευκρινίζω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, rodosf1 said:

Εγω μία ώρα που το έπαιξα δεν είδα τίποτα σε buggy κλπ που περιγράφεις πάντως. Παίζει να έχεις θέμα υπερθέρμανσης της κονσόλας σου μηπως; Μα τίποτα από αυτά που περιγράφεις, άρτιο το αποτέλεσμα στην οθόνη. Στο performance mode διευκρινίζω. 

Παίξε μερικές ώρες, εγώ έχω κλείσει πάνω από 10. Προφανώς δεν θα τύχουν όλα τα προβλήματα μαζεμένα σε 2-3 αγώνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

Εγω μία ώρα που το έπαιξα δεν είδα τίποτα σε buggy κλπ που περιγράφεις πάντως. Παίζει να έχεις θέμα υπερθέρμανσης της κονσόλας σου μηπως; Μα τίποτα από αυτά που περιγράφεις, άρτιο το αποτέλεσμα στην οθόνη. Στο performance mode διευκρινίζω. 

Κι εγώ το ίδιο. Ένα 3ωρο που έχω παίξει, δεν έχω δεί κανένα πρόβλημα προς το παρόν (Series S).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Παίξε μερικές ώρες, εγώ έχω κλείσει πάνω από 10. Προφανώς δεν θα τύχουν όλα τα προβλήματα μαζεμένα σε 2-3 αγώνες.

Από το βράδυ μέχρι τα ξημερώματα με βλέπω να το πιάνω το δεκαωρο αύριο! :) Είναι απίστευτη η δουλειά που έκαναν! Για εμένα τουλάχιστον που είμαι μεγάλος fan των circuit racing games. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός αν πρέπει να κάνω uninstall και ξανά install το παιχνίδι. Αν είναι όλα άψογα από τη δική σας μεριά, σημαίνει ότι η early access version είναι διαφορετική από την official...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Εκτός αν πρέπει να κάνω uninstall και ξανά install το παιχνίδι. Αν είναι όλα άψογα από τη δική σας μεριά, σημαίνει ότι η early access version είναι διαφορετική από την official...

Αυτό δεν το είχα σκεφτεί. Αν έχεις καλή ταχύτητα κατεβασέ το ξανά. Είναι πιθανό αυτό που είπες, ειδικά αν δεν είδες να σου κατεβάζει κάποιο update.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκιμάζω τώρα, δεν έχω κάτι να χάσω...

Έπρεπε να είχα τραβήξει screenshot με το build number που δείχνει στο μενού τίτλων για να συγκρίνω.. Τέλος πάντων, τώρα το κατεβάζω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις άνοιξα το Series X για να δοκιμάσω το forza motorsport που το είχα κάνει εγκατάσταση από μέρες πριν, πήρε ενημέρωση.. Πάλι καλά είναι μικρή σε μέγεθος.. 

IMG_20231010_140257.jpg

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rodosf1 είπε

Από το βράδυ μέχρι τα ξημερώματα με βλέπω να το πιάνω το δεκαωρο αύριο! :) Είναι απίστευτη η δουλειά που έκαναν! Για εμένα τουλάχιστον που είμαι μεγάλος fan των circuit racing games. 

Άσε, έχω καεί. Εγώ έχω παίξει κάποιες ώρες με τιμονιέρα και η αλήθεια είναι ότι μέσα στο έπιπλο που είχα το xbox τα είδε όλα. Ο ανεμιστήρας δούλευε υπερωρίες με αρκετό θόρυβο και ζεστάθηκε πολύ. Το έβγαλα έξω και είναι οκ. 

Στα του παιχνιδιού τώρα. Είναι το 1ο παιχνίδι που παίζω με τιμονιέρα και ευχαριστιέμαι. Ειδικά στα forza horizon νόμιζα πως είμαι κουλός. Είναι το 1ο racing παιχνίδι που έχω παρόμοιους χρόνους με τιμονιέρα και controller. 

Στο θέμα δυσκολίας τώρα παίζω στο 4 και βγαίνω σχετικά εύκολα 1ος από 12η θέση και σε κάποιες πιο βατές πίστες βγήκα 1ος από τελευταίος. Έβαλα να παίξω στο 5 και η αλήθεια είναι ότι δυσκολεύει πολύ η 1η θέση από 12ος λόγω του ότι μέχρι να ξεμπερδέψεις από τους 9-10 προπωρευόμενους οι 1οι έχουν ξεφύγει πολύ με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνεις να τους φτάσεις. 

Στις ώρες που έπαιξα δε συνάντησα προβλήματα γενικά. Θέλω να το δοκιμάσω και στο pc κάποια στιγμή να δω πως φαίνεται. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...