Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σας,

κοντά 2 χρόνια (δεν έχω περάσει τα 2 χρόνια)  με το Xbox Series X και το χειριστήριο εμφάνισε πρόβλημα στο Left Button. Δεν πατιέται και φυσικά δεν έχει και επαναφορά. Πριν απο λίγο καιρό είχε πρόβλημα και το σταυρουδάκι το οποίο όμως λύθηκε απο μόνο του.

Έχει εγγύηση το χειριστήριο; 

Τι κάνω τώρα; Τι βήματα πρέπει να ακολουθήσω για να γίνει η αντικατάσταση;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tempo είπε

καλησπέρα σας,

κοντά 2 χρόνια (δεν έχω περάσει τα 2 χρόνια)  με το Xbox Series X και το χειριστήριο εμφάνισε πρόβλημα στο Left Button. Δεν πατιέται και φυσικά δεν έχει και επαναφορά. Πριν απο λίγο καιρό είχε πρόβλημα και το σταυρουδάκι το οποίο όμως λύθηκε απο μόνο του.

Έχει εγγύηση το χειριστήριο; 

Τι κάνω τώρα; Τι βήματα πρέπει να ακολουθήσω για να γίνει η αντικατάσταση;

 

Μπες στο λογαριασμό σου (microsoft) να δεις αν έχει ή όχι ακόμα εγγύηση το controller. Παλιότερα ήταν 1 χρόνος και μετά έγινε 2. Αν δεν έχει 2ο χρόνο πάντως είναι εύκολα επισκευασιμο το πρόβλημα σου αν το έχεις λίγο με αυτά. Και τα ανταλλακτικά από εξωτερικό είναι πολύ φτηνά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Tigio13 said:

Μπες στο λογαριασμό σου (microsoft) να δεις αν έχει ή όχι ακόμα εγγύηση το controller. Παλιότερα ήταν 1 χρόνος και μετά έγινε 2. Αν δεν έχει 2ο χρόνο πάντως είναι εύκολα επισκευασιμο το πρόβλημα σου αν το έχεις λίγο με αυτά. Και τα ανταλλακτικά από εξωτερικό είναι πολύ φτηνά. 

Η  εγγύηση της συσκευής λήγει 21/12/2023. Που μπορώ να δω για το controller;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, tempo said:

Η  εγγύηση της συσκευής λήγει 21/12/2023. Που μπορώ να δω για το controller;

Μαζι με κονσολα παει και το χειριστηριο στα 2 ετη, οποτε τσαταρεις και το κανονιζεις ευκολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, nek4d said:

Μαζι με κονσολα παει και το χειριστηριο στα 2 ετη, οποτε τσαταρεις και το κανονιζεις ευκολα.

σου είναι εύκολο να μου πεις την διαδικασία;

Με chat (απο που) ή τηλέφωνο (ποιός είναι ο αριθμός microsoft hellas) είναι καλύτερα και πιο σύντομα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, tempo said:

σου είναι εύκολο να μου πεις την διαδικασία;

Με chat (απο που) ή τηλέφωνο (ποιός είναι ο αριθμός microsoft hellas) είναι καλύτερα και πιο σύντομα;

Εκει που μπηκες και ειδες την εγγυηση, εχει κουμπι info and support, μπαινοντας εκει, κατω δεξια ειναι μεγαλη εικονα για support που σε παει στο τσατ. Φτιαξε μαζι τους την ημερομηνια ληξης εγγυησης και μετα στην σελιδα support που ειπαμε, ξεκινας παραγγελια αντικαταστασης "start order". Την επομενη διαδικασια θα στην πουν και αυτοι, ειναι τυποποιημενη.
Ειναι πιο γρηγορα ολα αυτα αντι τηλεφωνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, nek4d said:

Εκει που μπηκες και ειδες την εγγυηση, εχει κουμπι info and support, μπαινοντας εκει, κατω δεξια ειναι μεγαλη εικονα για support που σε παει στο τσατ. Φτιαξε μαζι τους την ημερομηνια ληξης εγγυησης και μετα στην σελιδα support που ειπαμε, ξεκινας παραγγελια αντικαταστασης "start order". Την επομενη διαδικασια θα στην πουν και αυτοι, ειναι τυποποιημενη.
Ειναι πιο γρηγορα ολα αυτα αντι τηλεφωνου.

τα κοίταξα αυτά που μου πρότεινες....αυτό που δεν κατάλαβα είναι το σημείο που αναφέρεις "φτιάξε μαζί τους την ημερομηνία λήξης εγγύησης".....την ημερομηνία αυτή την βλέπω στην σελίδα του προϊόντος μαζί με φωτο, serial number κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/10/2023 στις 4:42 ΜΜ, thanasis00 είπε

Ερώτηση για τα XsX controllers. Το controller που ήρθε με τη κονσόλα, μέσα σε 1,5 χρόνο άρχισε να μου κάνει θέματα (έκανε πολλαπλά register στα Α και Β, δεν πατούσε καλά το RB), και είδα ότι το έδειχνε εκτός εγγύησης οπότε αποφάσισα να αγοράσω άλλο. Μέσα σε ένα 6μηνο περίπου, το καινούριο μου παρουσίασε θέματα με το Left Joystick και με το κουμπί Α. Αυτή τη φορά ήταν σε εγγύηση οπότε το έστειλα στη microsoft για επισκευή. Οι ερωτήσεις μου είναι 2:

1. Έχει στείλει κανείς άλλος controller για επισκευή; Πόσο καιρό έκανε να έρθει πίσω; Σας το επισκεύασαν ή το άλλαξαν με άλλο;

2. Έχει κανείς άλλος θέματα με τα χειριστήρια να χαλάνε, ή κάνω εγώ κάτι λάθος και τα χαλάω; Μου φαίνεται περίεργο σε 2 χρόνια να χάλασα 2, ενώ στο Xbox 1 S να έχω το ίδιο χειριστήριο για 3+ χρόνια.

Καλημέρα αρχικά όλα τα control έχουν εγγύηση 2 χρόνια και παρόλο που στο σύστημα στο βγάζει εκτός αν επικοινωνήσεις με την microsoft σου ζητάνε την απόδειξη και περνάνε αυτοί μετά στο σύστημα την σωστή ημερομηνία εγγύησης.

Εγώ έχω αγοράσει series s αλλά θεωρώ τα control είναι ίδια οπότε έχω να σου πω ότι μέσα στα 2 χρόνια εγγύησης το έστειλα 3 φορές για αλλαγή λόγω drift και εγώ έτσι νόμιζα οτι κάτι έκανα λάθος αλλά αποδείχτηκε απλά οτι τα καινούρια control δεν είναι τόσο ανθεκτικά όσο τα παλιά.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα.

Εχω μια ερώτηση-προβληματισμό όσον αφορα την αγορά τηλεόρασης για πάντρεμα με το XBOX Series X.

Είχα αγοράσει το Χ με την προϋπόθεση οτι καποια στιγμη θα αντικαταστήσω την τωρινή Τν που έχω και είναι 1080p και θα πάω σε 4K και λέω μιας που ειναι να κάνω το βήμα πάω και σε native 120Hz / 144Hz panel.

Ο προβληματισμός μου τώρα ειναι ότι μαλλον τα 120/144Hz ειναι overkill κυρίως λογο των παιχνιδιων που υπαρχουν και υποστηρίζουν 120FPS και λογο του οτι τα αθλητικά και το PUBG που παίζω κυρίως δεν υποστηρίζουν 120FPS.

Και για να εξηγήσω καλύτερα, βλέπουμε για παράδειγμα τα FORZA, racing game και αναγκαστηκά σε 4Κ ανάλυση μας δίνει 30fps και 60fps μόνο.

Ψάχνω TV σε 65 ίντσες, πήγαινα καρφί για την TCL 65C735 στα 700 ευρώ αλλά δυστυχώς επειδή ειναι περσινό μοντελο δεν την βρίσκω διαθέσιμη.

Έτσι μου κακοφαινεται να δώσω 1000 ευρώ για το φετινό μοντελο 65C745 ή παρόμοια χρήματα μετά για κάποια Samsung ή LG.

Λετε να πάω απλα σε μια 65αρα με HDR, Dolby vision κτλ και να αφήσω τα 120Hz;;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

There is currently a bug in Forza Motorsports that will prevent you from gaining progress in the game, losing your progress, or even not being able to play the game at all.

https://forums.forza.net/t/game-may-hang-or-get-stuck-on-applying-upgrades-and-does-not-save-career-mode-progress/626409/11

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tempo είπε

τα κοίταξα αυτά που μου πρότεινες....αυτό που δεν κατάλαβα είναι το σημείο που αναφέρεις "φτιάξε μαζί τους την ημερομηνία λήξης εγγύησης".....την ημερομηνία αυτή την βλέπω στην σελίδα του προϊόντος μαζί με φωτο, serial number κλπ

Πας στο λογαριασμό σου, στις συσκευές και προσθέτεις το σειριακό του χειρηστηριου. Αν έχει μόνο ένα χρόνο τότε πας στο μάθετε περισσότερα δίπλα από το αξιώσεις εγγύησης. Εκεί κάνεις αίτημα για δυο χρόνια εγγύηση ανεβάζοντας την απόδειξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Basilhs1982 είπε

Καλησπέρα στην παρέα.

Εχω μια ερώτηση-προβληματισμό όσον αφορα την αγορά τηλεόρασης για πάντρεμα με το XBOX Series X.

Είχα αγοράσει το Χ με την προϋπόθεση οτι καποια στιγμη θα αντικαταστήσω την τωρινή Τν που έχω και είναι 1080p και θα πάω σε 4K και λέω μιας που ειναι να κάνω το βήμα πάω και σε native 120Hz / 144Hz panel.

Ο προβληματισμός μου τώρα ειναι ότι μαλλον τα 120/144Hz ειναι overkill κυρίως λογο των παιχνιδιων που υπαρχουν και υποστηρίζουν 120FPS και λογο του οτι τα αθλητικά και το PUBG που παίζω κυρίως δεν υποστηρίζουν 120FPS.

Και για να εξηγήσω καλύτερα, βλέπουμε για παράδειγμα τα FORZA, racing game και αναγκαστηκά σε 4Κ ανάλυση μας δίνει 30fps και 60fps μόνο.

Ψάχνω TV σε 65 ίντσες, πήγαινα καρφί για την TCL 65C735 στα 700 ευρώ αλλά δυστυχώς επειδή ειναι περσινό μοντελο δεν την βρίσκω διαθέσιμη.

Έτσι μου κακοφαινεται να δώσω 1000 ευρώ για το φετινό μοντελο 65C745 ή παρόμοια χρήματα μετά για κάποια Samsung ή LG.

Λετε να πάω απλα σε μια 65αρα με HDR, Dolby vision κτλ και να αφήσω τα 120Hz;;

 

 

Δες στον Κωτσόβολο μόνο για σήμερα όμως την Hisense U7KQ. Αν την βάλεις στο καλάθι αφαιρεί τον ΦΠΑ και πέφτει στα 810€ περίπου  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Basilhs1982 είπε

Καλησπέρα στην παρέα.

Εχω μια ερώτηση-προβληματισμό όσον αφορα την αγορά τηλεόρασης για πάντρεμα με το XBOX Series X.

Είχα αγοράσει το Χ με την προϋπόθεση οτι καποια στιγμη θα αντικαταστήσω την τωρινή Τν που έχω και είναι 1080p και θα πάω σε 4K και λέω μιας που ειναι να κάνω το βήμα πάω και σε native 120Hz / 144Hz panel.

Ο προβληματισμός μου τώρα ειναι ότι μαλλον τα 120/144Hz ειναι overkill κυρίως λογο των παιχνιδιων που υπαρχουν και υποστηρίζουν 120FPS και λογο του οτι τα αθλητικά και το PUBG που παίζω κυρίως δεν υποστηρίζουν 120FPS.

Και για να εξηγήσω καλύτερα, βλέπουμε για παράδειγμα τα FORZA, racing game και αναγκαστηκά σε 4Κ ανάλυση μας δίνει 30fps και 60fps μόνο.

Ψάχνω TV σε 65 ίντσες, πήγαινα καρφί για την TCL 65C735 στα 700 ευρώ αλλά δυστυχώς επειδή ειναι περσινό μοντελο δεν την βρίσκω διαθέσιμη.

Έτσι μου κακοφαινεται να δώσω 1000 ευρώ για το φετινό μοντελο 65C745 ή παρόμοια χρήματα μετά για κάποια Samsung ή LG.

Λετε να πάω απλα σε μια 65αρα με HDR, Dolby vision κτλ και να αφήσω τα 120Hz;;

 

 

εγω στη φάση αυτή θα έπαιρνα Samsung που να υποστηρίζει και cloud gaming και σε λίγο καιρό δεν θα θες καν κονσόλα για να παίξεις xbox (και τωρα γίνεται, απλά θα είναι πιο εύκολο σύντομα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Basilhs1982 είπε

Καλησπέρα στην παρέα.

Εχω μια ερώτηση-προβληματισμό όσον αφορα την αγορά τηλεόρασης για πάντρεμα με το XBOX Series X.

Είχα αγοράσει το Χ με την προϋπόθεση οτι καποια στιγμη θα αντικαταστήσω την τωρινή Τν που έχω και είναι 1080p και θα πάω σε 4K και λέω μιας που ειναι να κάνω το βήμα πάω και σε native 120Hz / 144Hz panel.

Ο προβληματισμός μου τώρα ειναι ότι μαλλον τα 120/144Hz ειναι overkill κυρίως λογο των παιχνιδιων που υπαρχουν και υποστηρίζουν 120FPS και λογο του οτι τα αθλητικά και το PUBG που παίζω κυρίως δεν υποστηρίζουν 120FPS.

Και για να εξηγήσω καλύτερα, βλέπουμε για παράδειγμα τα FORZA, racing game και αναγκαστηκά σε 4Κ ανάλυση μας δίνει 30fps και 60fps μόνο.

Ψάχνω TV σε 65 ίντσες, πήγαινα καρφί για την TCL 65C735 στα 700 ευρώ αλλά δυστυχώς επειδή ειναι περσινό μοντελο δεν την βρίσκω διαθέσιμη.

Έτσι μου κακοφαινεται να δώσω 1000 ευρώ για το φετινό μοντελο 65C745 ή παρόμοια χρήματα μετά για κάποια Samsung ή LG.

Λετε να πάω απλα σε μια 65αρα με HDR, Dolby vision κτλ και να αφήσω τα 120Hz;;

 

 

Καμια σχεση η c735 με την c745. Η μία είναι fald. Η  παλιά οχι.

179715-4d7f4aae68cda8d835a58c8eaeddaf96.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, nek4d said:

Μαζι με κονσολα παει και το χειριστηριο στα 2 ετη, οποτε τσαταρεις και το κανονιζεις ευκολα.

έβαλα το serial απο το χειριστήριο και μου το έβγαλε εκτός εγγύησης...ενώ η κονσόλα είναι κανονικά εντός εγγύησης.

Πως να το χειριστώ καλύτερα;

Αν μου απαντήσουν στο chat ότι αυτοί βλέπουν ότι είναι εκτός και δεν μπορούν να κάνουν κάτι, τότε τι κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...