Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, SaFiS είπε

Περιμένω πως και πως να έρθει η Πέμπτη για το Forza!!!

Τρίτη 10 Οκτ δεν βγαίνει; μη μου λες Πέμπτη κ πάθω κανένα σοκ! Τοση ανυπομονησία όσο ποτέ για ένα game - εμπειρία! 

Κ είμαι σίγουρος γιατί έτσι ήτανε και τα παλιά Forza! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, rodosf1 said:

Τρίτη 10 Οκτ δεν βγαίνει; μη μου λες Πέμπτη κ πάθω κανένα σοκ! Τοση ανυπομονησία όσο ποτέ για ένα game - εμπειρία! 

Κ είμαι σίγουρος γιατί έτσι ήτανε και τα παλιά Forza! 

Αύριο για όσους έκαναν προπαραγγελία την Premium Edition.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, rodosf1 said:

Τρίτη 10 Οκτ δεν βγαίνει; μη μου λες Πέμπτη κ πάθω κανένα σοκ! Τοση ανυπομονησία όσο ποτέ για ένα game - εμπειρία! 

Κ είμαι σίγουρος γιατί έτσι ήτανε και τα παλιά Forza! 

Πάντα Day One Pre-Order Premium Edition για όλα τα Forza…

2 hours ago, gtsoui said:

Το ψήνω....

Μας έχει καταστρέψει η MS και την λόξα που έχω για Limited χειριστήρια…

😂😂😂😂

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SaFiS είπε

Πάντα Day One Pre-Order Premium Edition για όλα τα Forza…

Μας έχει καταστρέψει η MS και την λόξα που έχω για Limited χειριστήρια…

😂😂😂😂

Είμαστε πολλοί και το έχει καταλάβει... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και εγώ σήμερα μία βάση και έβαλα επιτέλους την τιμονιέρα που είχε αραχνιάσει. Αφού την ξε αράχνιασα και την κούμπωσα έβαλα να παίξω forza motorsport. Το 1ο που έβαλα είναι το καινούριο το οποίο είχα κάνει pre install και δε δούλεψε (λογικό). Λέω οκ ούτως ή άλλως το 7 ήθελα να βάλω. Βάζω το 7 και ζητάει δισκάκι (που να ψάχνεις για δισκάκια τώρα). Λέω τέλος βάζω το 6 που είναι αγορασμένο και θα παίξω. Το βάζω λοιπόν και αφού ξεκινάω να παίξω καταλαβαίνω πως η θέση που έβαλα χειρόφρενο - Λεβιέ δε βολεύει και κάθε φορά που γυρίζω το τιμόνι ρίχνω και μία με το χέρι. Αφού ξεβιδώνω χειρόφρενο - λεβιέ και αφού είχα ρίξει πολλά γαλλικά έπαιξα. 

Όλο αυτό που έγραψα δεν προσδίδει κάτι στην κουβέντα αλλά κάπου ήθελα να τα πω. Τώρα τουλάχιστον είμαι έτοιμος για το νεο forza. 

Αφού τελικά κατάφερα και το έβαλα να παίξω η αίσθηση που σου δίνει ακόμα και το 6 με τιμονιέρα είναι απίστευτη. Περιμένω να δω πως θα είναι το τελευταίο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικές πρώτες εντυπώσεις για το early access του Forza, είναι όντως... early access. Είχα διάφορα θεματάκια όπως κάποια textures που αργούν να φορτώσουν (στα μενού), έτυχε να αναβοσβήνουν οι αντανακλάσεις πάνω στο αμάξι κατά την διάρκεια ενός test drive στο free play καθώς και ένα crash στο home menu της κονσόλας την ώρα που φόρτωνε έναν αγώνα. Bugs που σίγουρα θα τακτοποιήσουν θέλω να πιστεύω πριν την επίσημη κυκλοφορία την άλλη βδομάδα.

Τώρα όσο αναφορά τα γραφικά και τον τεχνικό τομέα (έπαιξα σε Performance RT), παιδιά η αλήθεια είναι ότι μου άφησε ανάμεικτες εντυπώσεις. Το περίμενα καλύτερο και θα έλεγα ότι το Horizon 5 έχει πιο εντυπωσιακά γραφικά. Και δεν έχει να κάνει με τη διαφορετική νοοτροπία arcade vs track racing...

Το μοντέλο φωτισμού που επέλεξαν μου φαίνεται περίεργο. Άλλες φορές δείχνει πολύ καλό και ρεαλιστικό (ανάλογα με τις συνθήκες καιρού ή ώρας), άλλες φορές με έκανε να αναρωτιέμαι αν αυτά είναι γραφικά νέας γενιάς. Να προσθέσω επίσης ότι όσο αναφορά το θέμα αισθητικής και το γενικό look, επέλεξαν μια κάπως πολύ washed out εικόνα για τα γούστα μου. Δεν ξέρω αν σε κάποιους άλλους τους φανεί πιο "ρεαλιστική" αυτή η προσέγγιση, περιμένω γνώμες. Πάντως δεν θυμίζει τα γνωστά Forza που ξέραμε.

Τα μοντέλα των αυτοκινήτων δεν δείχνουν πολύ λεπτομερή σε κάποια close shots και κάτι τρέχει με το χρώμα τους. Διάλεξα ένα πορτοκαλί Mustang GT για να ξεκινήσω την εισαγωγή και το αυτοκίνητο έμοιαζε λες και είναι από ξεβαμένο πλαστικό. Ειδικά στο κεντρικό μενού του garage θα έλεγα ότι τα βερνύκια των αυτοκινήτων δεν αποδίδονται με ρεαλιστικό τρόπο. 

Στα θετικά, πολύ ωραία και μεγάλη γκάμα αυτοκινήτων με αρκετά νέα μοντέλα, ωραίοι ήχοι μοτέρ, καθαρά μενού και ένα σημαντικό: λογικές τιμές αυτοκινήτων! Δεν χρειάζεται να μαζέψεις 20 εκατομμύρια credits για να βάλεις στο γκαράζ σου μια McLaren F1 όπως σε κάτι άλλα γκουχ γκουχ... games.

Αναμένω το official release και ελπίζω σε patches που να διορθώνουν τα παραπάνω. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ζητησε 1.6GB update πριν ξεκινησει. Γενικα, καμμια σχεση με παλαιοτερα Forza απο πρωτες εντυπωσεις. Ηδη βρηκα καποια Bugs, π.χ. στην Μ4 που δινει δωρο, σε βροχη δεν εχει ενεργους γυαλοκαθαριστηρες, εκτος αν εχει επιλογη για ενεργοποιηση και μου διεφυγε…

Τελειωσα το Builders Cup, με Difficulty στο 4 για ταχυτητα αντιπαλων, ο 1ος ειναι απλα απιαστος…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...