Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, theripper7 είπε

Είχα αγοράσει πριν 2 χρόνια περίπου το xbox series x. Πριν λίγο καιρό το χειριστήριο μου εμφάνισε drifting στον αριστερό αναλογικό μοχλό και πρόβλημα στο RB. Μπήκα στο προφίλ μου στην MS και ενώ η κονσόλα έχει εγγύηση μέχρι τις 13/2/2024 στο χειριστήριο μου λέει ότι έληξε στις 4/1/2023. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχει λήξει η εγγύηση για το χειριστήριο ενώ ήταν στο ίδιο κουτί με την κονσόλα. Αν επικοινωνήσω με την MS θα αλλάξει κάτι;

Παλιότερα τα controllers είχαν 1 χρόνο εγγύηση. Από κάποια στιγμή και μετά το έκαναν 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/9/2023 στις 12:30 ΜΜ, Leanousios είπε

Υπάρχει κανένας που να χρησιμοποιεί controller με paddles να μου προτείνει ;  κυρίως για fps το θέλω

Elite series 2 αν και πλέον δεν ξέρω αν ξαναβγεί σε προσφορά όπως πέρσι στα 120€, είναι λιγάκι ακριβούτσικο για αυτο το λέω. Μονο που θα προσεξεις να εχει βγει στη παραγωγή το 2021 ή ακόμα καλυτερα 2022 και μετα, αυτο το βρίσκουμε βάση του LOT number.

Διαφορετικά πηγαίνεις σε Core.

Αν εχεις χαμηλότερο budget κοιτάς σε PowerA.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εδώ το πανέμορφο πράγμα είναι στο Game Pass 

Το αξιοσημείωτο είναι οτι κάποια trolls επέλεξαν να το βομβαρδίσουν με 1-star reviews κάνοντας κριτική στη microsoft να μην βάζει indie games στο game pass?!?

Περίεργος κόσμος..

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Αυτό εδώ το πανέμορφο πράγμα είναι στο Game Pass 

Το αξιοσημείωτο είναι οτι κάποια trolls επέλεξαν να το βομβαρδίσουν με 1-star reviews κάνοντας κριτική στη microsoft να μην βάζει indie games στο game pass?!?

Περίεργος κόσμος..

Τη μΧΧΧΧκια του καθενός με τα review bombings δεν τη σώζει τίποτα, κ εγω πάντως άκουσα ότι είναι διαμαντάκι το game από hands on εμπειρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά έχω λατρέψει κάτι τέτοια διαμαντάκια που βρίσκω στο gamepass. Παιχνίδια πρωτότυπα, με φαντασία και σε ορισμένες περιπτώσεις συναίσθημα. Δεν μπορεί (και δεν πρέπει) όταν λέμε παιχνίδι να αναφερόμαστε μόνο στα "εμπορικά" παιχνίδια....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, tempo είπε

πραγματικά έχω λατρέψει κάτι τέτοια διαμαντάκια που βρίσκω στο gamepass. Παιχνίδια πρωτότυπα, με φαντασία και σε ορισμένες περιπτώσεις συναίσθημα. Δεν μπορεί (και δεν πρέπει) όταν λέμε παιχνίδι να αναφερόμαστε μόνο στα "εμπορικά" παιχνίδια....

στην κατηγορία αυτή εντάσσονται σχεδόν όλα τα Games της Annapurna. έχουν περάσει τα περισσότερα από το gamepass. Εγγύηση στην πρωτοτυπία κατ εμένα. Δεν υπήρχε επίσης περίπτωση να ήξερα πέρα από από 1-2 αν δεν ήτανε η συνδρομή. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Επειδή έχει αρχίσει και φθείρεται ο ένας μοχλός στο βασικό μου Series X controller, μήπως μπορεί να προτείνει κάποιος κανένα προστατευτικό σετάκι της προκοπής; Στο skroutz βρίσκω μόνο ένα, σε ένα συγκεκριμένο κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Remedy Entertainment revealed last week that a Performance Mode was coming to Alan Wake 2 on PlayStation 5 and Xbox Series X. There was no mention of this mode coming to Xbox Series S, however, and Game Informer reached out to Remedy to ask if the mode was skipping the console. Remedy confirmed to Game Informer today that there will be no Performance Mode for Alan Wake 2 on Xbox Series S.  

https://www.gameinformer.com/news/2023/09/27/alan-wake-2-will-have-a-performance-mode-on-ps5-and-xbox-series-x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Fulgore said:

Remedy Entertainment revealed last week that a Performance Mode was coming to Alan Wake 2 on PlayStation 5 and Xbox Series X. There was no mention of this mode coming to Xbox Series S, however, and Game Informer reached out to Remedy to ask if the mode was skipping the console. Remedy confirmed to Game Informer today that there will be no Performance Mode for Alan Wake 2 on Xbox Series S.  

https://www.gameinformer.com/news/2023/09/27/alan-wake-2-will-have-a-performance-mode-on-ps5-and-xbox-series-x

Αυτη θα γινει η νορμα εφ'εξης σε πολλα παιχνιδια, αναμενομενη και φυσιολογικη, αλλη δυναμη το ενα, αλλη δυναμη το αλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αναφέρω αν και δεν ειναι για όλους..

Αλλάζει το τραπεζικό πλαίσιο στην Τουρκία και πλέον δεν θα μπορεί να υπάρχει κάρτα που δεν αντιστοιχεί σε ενα ID number.  Συνεπώς όσοι έχουν Fups και εκαναν αγορές από "δίπλα" σύντομα δεν θα μπορούν. Επίσης όσοι έχουν υπόλοιπο σε χρήματα καλό θα είναι να τα φάνε άμεσα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

Το αναφέρω αν και δεν ειναι για όλους..

Αλλάζει το τραπεζικό πλαίσιο στην Τουρκία και πλέον δεν θα μπορεί να υπάρχει κάρτα που δεν αντιστοιχεί σε ενα ID number.  Συνεπώς όσοι έχουν Fups και εκαναν αγορές από "δίπλα" σύντομα δεν θα μπορούν. Επίσης όσοι έχουν υπόλοιπο σε χρήματα καλό θα είναι να τα φάνε άμεσα

Άσχημα νέα. Έχουμε ημερομηνία ισχύος των περιορισμών; 

Κ βόλευε η FUPS, με αυτή την αλλαγή πρακτικά η Τουρκία κλείνει ως αγορά και για Netflix, Disney+ κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες το βράδυ κυκλοφόρησε εκτακτο μήνυμα η oldubil να αδειασουν αμεσα τα υπολοιπα (μεχρι το βράδυ). Φαντάζομαι κατι αντιστοιχο και για την fups.

Διάβασα οτι ήδη δεν σε αφήνει να τραβήξεις τα χρήματα σου πίσω, οπότε όσο πιο γρήγορα τόσο το καλύτερο. Προσωπικά εκανα σήμερα μια συναλλαγή για παιχνίδι και πέρασε.

Δυστυχώς συνδρομές μεσω τετοιων καρτών μάλλο τέλος......ή βασικά μεχρι να βρεθεί η επόμενη τσατσια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

Χθες το βράδυ κυκλοφόρησε εκτακτο μήνυμα η oldubil να αδειασουν αμεσα τα υπολοιπα (μεχρι το βράδυ). Φαντάζομαι κατι αντιστοιχο και για την fups.

Διάβασα οτι ήδη δεν σε αφήνει να τραβήξεις τα χρήματα σου πίσω, οπότε όσο πιο γρήγορα τόσο το καλύτερο. Προσωπικά εκανα σήμερα μια συναλλαγή για παιχνίδι και πέρασε.

Δυστυχώς συνδρομές μεσω τετοιων καρτών μάλλο τέλος......ή βασικά μεχρι να βρεθεί η επόμενη τσατσια

Οι αγορές από Xbox Store περνάνε κανονικά μέχρι τωρα πάντως από FUPS. Σήμερα είναι να πληρωθεί κ ο μήνας του netflix, θα δείξει. 

Έχει ευτυχώς πολλές προσφορές το store σήμερα για να αδειάσουμε υπόλοιπο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Μια ευκολη λυση χρησιμου αδειασματος της fups, που δοκιμασα συνδυαστικα και επαιξε, ειναι η μεταφορα στο playstation πορτοφολι. Δουλευει με τουρκικο vpn επιτοπου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...